Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na jacht 7x50.
Autor Wiadomość
ŁukaszW 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2022   Lornetka na jacht 7x50.

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym kupić pierwszą "poważniejszą" lornetkę na jacht o parametrach 7x50.

- Kompas raczej niepożądany, jednak jestem w stanie zaakceptować jego obecność w Minoxie, jeśli optycznie jest najlepszy z całej czwórki
- Koszt do 1300 zł
- o Fujinonie troszkę poczytałem (testy), o pozostałych jakiś obszerniejszych testów nie znalazłem. Steiner Warrior nawet nie występuje na oficjalnej stronie Steinera.

Która z tych poniższych lornetek będzie najlepszym wyborem?

- Fujinon 7x50 wp-xl (nowa z oficjalnej sieci dystrybucji za 1000-1000 zł)
- Steiner Military Marine 7x50 (nowa za 1280 zł)
- Minox BN 7×50 C (używana za 600 zł)
- Steiner Warrior 7x50 (nowa, ale od użytkownika prywatnego za 1300 zł)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2022   

Trochę przewrotne pytanie zadam: czy na pewno model 7x50 będzie odpowiednim modelem? Czy aż tak dużo pływać w nocy po morzu?
Ja na jachtach znacznie bardziej chwalę sobie lornetki klasy 8x30

https://www.optyczne.pl/6...5%BCaglami.html
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2022   

Jest jeszcze jedna kwestia: morze czy wody śródlądowe? Jak morze to tylko Steiner, firma ma doświadczenie i renomę w tym zakresie. Co do lornetek innych firm nie dedykowanych do żeglarstwa problematyczny może być kontakt z mega korozyjną słoną wodą. Może ona uszkodzić nie tylko optykę ale zeżreć jakąś słabszą obudowę.

No i popieram goornika, jak na dzień to 30/32 mm, większą i cięższą szkoda dźwigać.
 
 
ŁukaszW 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2022   

Witam. Dziękuję serdecznie za udział w temacie i chęć pomocy. Założyłem parametr 7x50 jako najbardziej typowy/bezpieczny wybór - doświadczenia nie posiadam żadnego. Mój rejon pływania to wody śródlądowe, Zalew Szczeciński i jak neptun pozwoli to Bałtyk. Zadko pływam w porze nocnej - płynąc w nocy zdarza się, ale są to incydentalne przypadki. Chciałbym kupić „przyjemna” lornetkę na lata - budżet jednak ograniczony do 1300-1500 zł. Jakich modeli w mniejszym rozmiarze warto szukać?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2509
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2022   

ŁukaszW, zależy jaką chcesz, czy 8x32 czy 8x42. Obie apertury nadają się na wodę jak i na ląd. Z 8x42 bdb będzie Delta Chase ED lub Vortex Diamondback HD 8x42, a z 8x32 masz na forum w sekcji "Sprzedam" Nikona Monarcha 7 8x30 (bdb cena) lub jest jeszcze nowa wersja Nikona Prostaffa P7 8x30 jak i 8x42,ale ona ma najmniejsze pole widzenia. Jest jeszcze Vortex Diamondback HD 8x32. Jeżeli chcesz lornetkę porro, to masz Opticrona Adventurera T WP 8x32, która to lornetka ma bdb własności optyczne i małe gabaryty, za nie wysoką cenę (około 600 zł). Wszystkie mieszczą się w Twoim budżecie do 1500 zł.
Ja optowałbym za Deltą lub Vortexami, następnie Monarch 7 z ogłoszenia i Opticron (jeżeli chcesz porro), a na końcu Nikon Prostaff P7.
To co napisałem powyżej jest moją propozycją, a wybór należy i tak do Ciebie. :wink:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022   

Dużo lepiej w praktyce spisze się 8x30/32 lub 8x42. Ta druga będzie cieższa i większa, ale jaśniejsza o zmierzchu i w nocy. Przy założeniu, że jakość powłok jest porównywalna z tą mniejszą lornetką.
Zakup "przyjemnej" lornetki na lata za 1500 zł może być problematyczny - jest duża szansa, że nie będzie aż tak przyjemna lub będzie działała niezawodnie nie aż tyle lat.....
Dobrą opcją byłaby Delta Optical Chase 8x42
 
 
Qbutek 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: Boat City
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2022   Re: Lornetka na jacht 7x50.

ŁukaszW napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym kupić pierwszą "poważniejszą" lornetkę na jacht o parametrach 7x50.

Steiner Warrior nawet nie występuje na oficjalnej stronie Steinera.


*Kaszlnięcie*
https://www.steiner-optic...ary-marine-7x50

"The civilian version of our proven military binoculars, adapted for rugged all-around use. as sharp, clear and battle-worthy as the warrior models they’re based on."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14