Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
SF i SFL
Autor Wiadomość
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 765
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2022   SF i SFL

Witam.
Z pozdrowieniami od Wikinga!

Podczas wizyty w BEAFOTO porównał Wiking własną SF 10x42 z jedną z najnowszych lornetek Zeissa: SFL 10x40. Jego wnioski:
SFL:
-bardzo duże pole widzenia (choć nie tak duże jak w SF),
-rewelacyjna ostrość, kontrast i kolory,
-łatwy obraz,
-pięknie wyprofilowane muszle oczne (lepsze niż w SF),
-powłoki na obiektywach są zielono-żółte, trochę fioletu, trochę niebieskiego,
-Ostra niemal do brzegów pola widzenia,
-przy SF jest maleńka...
-perfekcyjnie wykonana, w środku sterylnie czysto,
-made in Japan

Podsumowanie:
SFL 10x40 bardzo niewiele ustępuje SF 10x42, a jest sporo tańszy, choć i tak za drogi...
SFL ma szansę na duży sukces rynkowy!

ps Dziękuję Wikingowi za porównanie i z tego miejsca Go pozdrawiam! :smile:

SFiSFL.jpg
Plik ściągnięto 3261 raz(y) 185,87 KB

SFiSFL1.jpg
Plik ściągnięto 3261 raz(y) 183,49 KB

SFiSFL2.jpg
Plik ściągnięto 3261 raz(y) 210,88 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 948
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2022   

Widzę, że szara SF podróżuje po świecie i poznaje nowe koleżanki.

Mała jest SFL! Wystarczyło zmniejszyć średnicę tylko o 2 mm, żeby zrobić na tyle cieńsze soczewki, by całość tak wyraźnie zmalała. Świetne posunięcie ze strony Zeissa.
Gdy byłem ostatnio w Bea, oglądałem długo różne inne rzeczy, aż zaczęło się ściemniać i nie zdążyłem już sprawdzić tego cuda. Następnym razem.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

...a przez to, że całość zmalała, to np. uznali na niepotrzebny łącznik mostka przy obiektywach - kolejna oszczędność masy.

A jak AC? Według broszurki Zeissa nie ma soczewek UFL, które - jak twierdzą - zmniejszają tą wadę... W porównaniu do SF nie ma też szkła HT, więc będzie gorsza transmisja w niebieskim.

Mi ta lornetka (z tym, że wersja 8x) wpadła w oko jak żadna inna. Najczęściej używam właśnie lekkiej lornetki 8x42. Jeśli przez parę lat ten Zeissik nie zanotuje żadnej wtopy, a mi nie zmienią się preferencje, to będę miał prezent na 50-tkę :mrgreen:
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 765
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

Opinia z Dalekiego Wschodu potwierdza to co zaobserwował Wiking...(wersja 8x40)

https://binocularsreview.hatenablog.com/entry/2022/09/11/235008

Fajnie byłoby porównać z Leiką UV 8x42, bo to najbardziej oczywisty konkurent.

Pozdrawiam!
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

adaher, dzięki za recenzję! Wygląda na to, że SFL 8x40 to najbardziej uniwersalna lornetka z tych z wyższej półki. Waga podobna do konkurencyjnych lornetek 8x32 plus dodatkowe 8mm średnicy obiektywu. Gdybym chciał mieć tylko jedną lornetkę, to rozważyłbym tego Zeissa :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 765
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

Podziękowania należą się Wikingowi, to Jego ocena, ja tylko poprosiłem o porównanie :smile:

Pozdrawiam!
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

- Powłoki SFL są w identycznym kolorze jak w mojej robionej jeszcze w Japonii Terrze 8x25,
- Gdyby pojawiła się wersja SFL 30-32 mm z masą poniżej 450g to byłby hicior, niewątpliwie wielu wielbicieli maluchów miałoby sporą zagwozdkę,
- Fajnie, że Wiking dobrze się miewa - już zaczynałem się martwić. Może wróci do pisania :roll:
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

Maciek napisał/a:
- Gdyby pojawiła się wersja SFL 30-32 mm z masą poniżej 450g to byłby hicior, niewątpliwie wielu wielbicieli maluchów miałoby sporą zagwozdkę,


Gdyby była to 6-6.5x to też miałbym zagwozdkę...ciekawe, że im jestem starszy, tym bardziej doceniam źrenicę 5mm...a podobno z wiekiem...
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

przepraszam, dwa razy wysłałem to samo
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 765
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 23 Lis, 2022   

Wiking wyprzedził Rogera Vine'a... :smile:
R.V. ma podobne spostrzeżenia dotyczące SFL 10x40 co Wiking...

http://www.scopeviews.co.uk/Zeiss10x40SFL.htm
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Lis, 2022   

A adaher wyprzedził mnie, bo od paru miesięcy zaglądam tam co kilka dni w oczekiwaniu na recenzję, a jednak przegapiłem... Dzięki za link! Szkoda, że nie 8x.

Trochę zdjęcie mu nie wyszło - mgliście i nie wiadomo gdzie ustawił ostrość.

Teraz już można odrobinę zrozumieć dlaczego SF jest droższy, a Conquest - tańszy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 23 Lis, 2022   

_Tomek_, jeżeli chcesz dużo opinii i recenzji testerów o SFL, to są na Birdforum, warto poczytać. :wink:
Z opinii i testów wynika, że są to na pewno lornetki (SFL) lepsze od Conquestów, a nawet nie wiele słabsze od SF. :smile:
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 745
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Lis, 2022   

Dzięki, Jan55. Rogera Vine'a lubię, bo jego testy są wszechstronne (mechanika, optyka, różne warunki obserwacji) i prowadzone wg stalego schematu, wiec mimo że niestety nie ma pomiarów w kontrolowanych warunkach, to jednak porównania są możliwe.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 03 Gru, 2022   

A mnie trochę niepokoi napis "Designed by ZEISS".
Po co umieszczać taką informację? Czy Mercedes informuje, że klasa E jest "designed by Mercedes"? To może sugerować, że lornetka zaprojektowana jest w prawdzie przez Zeissa, ale budowana DLA ZEISSA przez kogoś innego :(
Wiem, że to malkontenctwo, bo jeśli optyka i mechanika są świetne, to lornetkę budować może nawet Społem, ale jednak, coś tu mnie uciska....
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 03 Gru, 2022   

goornik napisał/a:
A mnie trochę niepokoi napis "Designed by ZEISS".
(...) To może sugerować, że lornetka zaprojektowana jest w prawdzie przez Zeissa, ale budowana DLA ZEISSA przez kogoś innego :(

No i masz rację, na moim Conqueście pisze "Made in Germany" a na Terrze "Designed by Zeiss" a pod spodem "Made in Japan".
Podobnie w tym przypadku - patrz 4 zdjęcie http://www.scopeviews.co.uk/Zeiss10x40SFL.htm
Biorąc pod uwagę to, że ważnym elementem marki i ceny Zeissa jest niemiecka produkcja Twoje malkontenctwo jest jak najbardziej uzasadnione.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 20