Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Początek długiej drogi
Autor Wiadomość
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   Początek długiej drogi

Długo się zastanawiałem nad wyborem, biorąc pod uwagę różne ograniczenia, i mój wybór padł na następujące 3 szkła na początek:

1.Nikon AF-Nikkor 50 f/1.8D
2.Nikon AF-S DX Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G IF-ED
3.Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 70-200 f/2.8G IF ED

Będą używane głównie do portretów, przy sztucznym i zastanym świetle, w obiektach o znośnym świetle, część studyjnie oraz w mieszkaniu, jakieś widoczki i obsługa imprez napowietrznych...
Wiem, ze najbladziej wypada przy tym pozycja nr 2, ale zakup żylety Nikon AF-S DX Nikkor 17-55 f/2.8G IF-ED zrujnowałby mnie doszczętnie a chcę jeszcze kupić parę drobiazgów, wspomniany N 17-55 to i tak następny zakup, ale na razie musze poradzić sobie z planowanym zestawem.
Myślicie, że to trafny wybór? Dodam, że będzie do tego D300.

Czy te szkła w pełni pracują z D300, bo nigdzie nie doczytałem, że strajkują?
Czy mój wybór szkieł pokryje możliwość focenia w wymienionym powyżej miejscach i warunkach?
Czy coś zmienilibyście? Czy uważacie, że do najdłuższego szkła konieczny będzie statyw? Ująłem go w swoich wydatkach, ale nie wiem czy na tę chwilę jest czymś koniecznym.
Temat jest tak szeroki, że nie wiem czy nie zostanie gdzieś przeniesionny, więc dorzucę jeszcze tu pytanie o lampę, żeby nie nabijać postów.
Nikon SB-600 Speedlight czy Nikon SB-800 Speedlight, a może coś innego? Czy pierwsza, ewentualnie, nie byłaby wystarczająca do tych szkieł i podanych warunków (i tak rzadko używam lamp)?
Mam nadzieję, że się rozpiszecie i doradzicie... :wink:
pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

To może zamiast Nikkora 17-70 weź Tamrona 17-50 polecanego codziennie? Światło f/2.8 jest może ważniejsze niż dziura w ogniskowych 50-70 mm... Nie wiem tylko jakie jest porównanie AF pomiędzy Tamronem a tym Nikkorem.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Z tego co czytałem, to właśnie AF T jest słaby w porównaniu z N a światło znośne a AF przyda mi się bardziej , tak myślę... poza tym to jedna stajnia...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Ja proponuję weź Sigme 18-50/2.8 HSM. Przynajmniej będziesz miał satysfakcję z AF i niezłą jakość optyki.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Sigme 18-50/2.8 HSM

a dziura 50-70 nie będzie mi doskwierać???
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Nawet jej nie zauważysz. Ja mam dziure między 55-70 ale tylko na papierku. W rzeczywustości to jeden, dwa kroki i dziury niet.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

A jeżeli to będą właśnie te 2 kroki którym mi zabraknie? Nawet dobre światło mi ich nie zrekompensuje...
Czy AF Sigmy będzie tak dobry jak Nikona, czy to ją jedynie poleciłeś ze względu na światło?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

A z której strony ma Ci zabraknąć? Nie żartuj. Kiedyś ludzie robili samymi stałkami i jakie zdjęcia im wychodziły (a mieli same dziury) :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Poleciłem tę Sigmę z paru względów m.in. światło i właśnie dobry AF.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

ja tam wolę się upewnić i zapytać, niż obudzić się z ręką w *** :mrgreen:
Pstrykacz, a Twoje przekonanie lub pewność, to skutek pstrykania takim właśnie tandemem D300+S18-50?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

a ja 18-70 bym Ci polecił, na 18mm jeszcze nie miałem tak, żeby brakowało mi światła, a do tego jeszcze AF jest niemalże idealny. do tego myślę, że zamiast 70-200VR lepiej by było:

85/1.8
80-200/2.8 AF-S

chyba że vrke kupujesz z stanów za 4200 :)
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

mavierk, nie ze stanów, będę wspierał rodzime shopy :wink: 85 wydaje mi się trochę dużo i musiałbym więcej dreptać niż z 50, choć to typowa(85) portretówka [w niedużym studiu mogę mieć problemy]
a za jedną 85 mogę kupić 4 50-tki :wink: ale za 70-200 prawie dwie 80-200tki
Chcę mieć jedno naprawdę dobre szkło i to właśnie to VR, zresztą nikt mi nie powie że ma jakieś wady (poza ceną) :mrgreen:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

nie nie nie, ja napisałem, że zamiast 70-200VR za 6k kupić trzeba 85/1.8 // 35/2 za 1,5k + 80-200/2.8 AF-S za 4,5k

i masz zestaw:
18-70 na spacerki i imprezy
50/1.8 na zabawe
35/2 // 85/1.8 w zależności od potrzeb
80-200/2.8 jako kobyłka do trenowania bicka :]
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Sam nie mam tak dobrze aby mieć Canona i Nikona. Ale mam tylu wkoło znajomych fotografów, że widziałem jak pracuje D300+S18-50HSM. I powiem, że moge go polecić.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

mavierk, chyba za bardzo lajtowo podchodzisz do przeznaczenia szkieł... :wink: ..ale cóż, młody jesteś to Ci wolno :razz:
A poz a tym, chyba masz jakąś manię stałek, a mi na początek wystarczy jedna... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15