Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Optyczne i co dalej ?
Autor Wiadomość
wagant 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 21 Lis, 2022   Optyczne i co dalej ?

Od jakiegoś czasu wyraźnie spadła częstotliwość publikowania testów . Większość artykułów to Black Weeki , Black Fridaye , promocje , przeceny ..... Jak już ukazał się test aparatu to tylko trybu filmowego . Kiedyś czytałem ( a czytam od dawna ) po kilka testów tygodniowo,a na pewno kilka miesięcznie . Aż się smutno robi jak przeglądam bazę aparatów albo obiektywów . Testowane były aparaty z najwyższej półki np C 1D , ale też kompakty czy podstawowe lustrzanki typu C 1000D . Jeszcze niedawno był test zupełnie amatorskich C 2000D czy C 250D . Bezlustra też zaczęły dobrze ... i nagle wszystko stanęło . Z obiektywami do bezluster kompletny dramat , z canona nic . Tak , wiem nie ma odpowiedniego body . Tyle że mnie taki argument nie przekonuje . Skoro chcę kupić jakiś obiektyw C , czy może wejść w ten system to interesuje mnie jaka będzie jakość zdjęć właśnie z aparatami C , jakie by one nie były . I znowu do lustrzanek testowanych było sporo obiektywów , zarówno drogich jak i kitowych . Canona wymieniam jako przykład bo z Nikonem jest podobnie i z Fuji też , i z .....
Optycznym spadły moce przerobowe czy może producenci nie życzą sobie takich niezależnych testów ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 22 Lis, 2022   

Jest regres w ilości produkowanych aparatów, obiektywów i innych produktów fotograficznych. Regres spowodowany brakiem zainteresowania kupujących na takie produkty. Po prostu czasy się zmieniły, by zrobić zdjęcie nie potrzeba kupować Canona lub Nikona, każdy ma smartfona. I to są konsekwencje, mniejsze pieniądze na reklamy itd.
 
 
wagant 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 22 Lis, 2022   

Niby regres , a np Fuji X-S10 był u nas przez ładnych kilka miesięcy niedostępny . Chętni byli . Regres , a ,,milion" dziwnych firm wypuszcza milion dziwnych obiektywów . Ktoś to chyba musi kupować . Zresztą nie o tym był temat . Zaległego sprzętu do testowania jest mnóstwo , a nowego wciąż przybywa . I drogiego i zupełnie amatorskiego . Można powiedzieć że np tak iC RF-s 18-150 albo N Z DX 18-140 to nic ciekawego ale odpowiem że zależy dla kogo . Itd , itp . No lepiej bywało .
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 22 Lis, 2022   

wagant napisał/a:
Niby regres , a np Fuji X-S10 był u nas przez ładnych kilka miesięcy niedostępny . Chętni byli .
Bo produkcję ustawia się (dobiera wydajność maszyn) na średnią sprzedaż w określonym okresie czasu, np. 4 lub 5 lat. A że sprzedaż spada to na początku okresu produkcja jest za mała a na końcu za duża.
Jest mniejsze zainteresowanie sprzętem fotograficznym, mniej ludzi wchodzi na Optyczne, mniejsze są pieniądze z reklam a ktoś musi tracić czas i pieniądze na testowanie. Oczywiście mogą być jeszcze jakieś inne powody, np. brak czasu bo są bardziej dochodowe zajęcia, albo zupełnie prywatne powody, ale tego Ci nikt nie napisze.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2487
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 22 Lis, 2022   

MZ, źeby coś testować, to trzeba mieć udostępniony do testów sprzęt, a z udostępnianiem, prawdopodobnie, ani producenci a tym bardziej dystrybutorzy się nie palą. Do tego, aby przetestować i opisać, wszystko co pokaże się na rynku potrzeba bardzo dużo czasu. Być może osoby, które się tym zajmują na Optycznych, gdzieś normalnie pracują, a testy robią jako hobby i dodatek, więc nie są w stanie tego przerobić, więc tak jak napisałem powyżej, testują to co dostaną do testów za pozwoleniem producentów, bo żaden dystrybutor nie da sprzętu do testu, bez pozwolenia producenta. Jak dobrze pamiętam. to wyjaśniał już, to gdzieś na forum, przy okazji podobnego tematu, kol.Arek.
Ja to tak rozumię i takie jest moje zdanie,z którym nie każdy musi się zgodzić. :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Maj, 2023   

Przyczyn mniejszej liczby testów jest kilka.

1. Regres na rynku zaawansowanej fotografii i związane z tym mniejsze zyski firm, które przekładają się na mniejsze budżety reklamowe. Nieprzypadkowo dpreview i IR się zamknęły. My się nie zamykamy i nie zamierzamy się zamykać, ale po prostu nie stać nas na zwiększenie składu redakcji, żeby robić więcej testów. Optyczne to obecnie nie jest zajęcie dodatkowe, lecz podstawowe źródło utrzymania kilku osób. Musi się spinać biznesowo.

2. Rozwój procedur testowych i związana z tym większa ilość pracy. Najłatwiej odnieść mi się do testów obiektywów, które wykonuję. Dawniej testy robiłem tylko na niepełnoklatkowych korpusach więc odpadały wszystkie pomiary na brzegu pełnej klatki. Teraz pomiary są robione zarówno na brzegu matrycy APS-C jak u na brzegu pełnej klatki, a to znacznie więcej roboty. Doszły też zupełnie nowe pomiary, których wcześniej nie było (np. podłużna aberracja chromatyczna, pole widzenia, bokeh, aberracja sferyczna). Tak więc obecnie jeden test to prawie dwa razy więcej roboty niż na początku istnienia portalu. Można więc powiedzieć, że dostajecie obecnie mniej testów, ale za to są one lepszej jakości.

3. Ze względu na spadek zainteresowania fotografią zaawansowaną, pewien marazm wkradł się także do polskich oddziałów firm fotograficznych. Być może także wynika on z redukcji zatrudnienia. Mniej sprzętu do testów jest dostępne od ręki, kontakt z niektórymi osobami decyzyjnymi jest utrudniony i powoduje to przestoje w pracy. Przykładowo zwalnia mi się trochę mocy przerobowych. Kiedyś w ciągu jednego dnia byłem w stanie zdobyć sprzęt do testowania i sprawnie wykorzystać ten czas. Teraz czasami przez kilka dni nie dostaje odpowiedzi, a jak dostaje to wysyłka sprzętu potrafi się opóźniać. W efekcie moje okienko czasowe nie jest wykorzystywane optymalnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14