Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na statywie
Autor Wiadomość
karolcio 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 26 Lut, 2023   Lornetka na statywie

Potrzebuję porady co do montażu średniej wielkości dachówek (10x42, 12x50) do statywu. Lornetki oczywiście mają możliwość przykręcenia adaptera ¼". Kupić taki adapter i nie kombinować? Jaki konkretnie jest godny polecenia? Czy może są lepsze/wygodniejsze rozwiązania? Widziałem uchwyty nie wykorzystujące gwintu w lornetce - kładzie się na nich lornetkę i dociska paskiem od góry, są też takie w rodzaju klamry (Manfrotto). Zależy mi żeby lornetkę na statywie można było umieścić szybko i szybko powrócić do oglądania z ręki. No i oczywiście żeby to było stabilne, dobrze wyważone. Będę wdzięczny za polecenie konkretnych produktów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

karolcio, mocowanie lornetki na statywie, przez adapter, ma sens wtedy, jeżeli lornetkę używasz częściej ze statywu niż z ręki, natomiast jeżeli chcesz równocześnie korzystać z ręki i ze statywu, to tylko taki uchwyt o jakim piszesz, czyli na stałe przykręcony do statywu i lornetka mocowana paskiem lub klamrą. Oba mocowania są stabilne ale to drugie wygodniejsze w Twoim przypadku :mrgreen: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   Re: Lornetka na statywie

karolcio napisał/a:
Widziałem uchwyty nie wykorzystujące gwintu w lornetce - kładzie się na nich lornetkę i dociska paskiem od góry, są też takie w rodzaju klamry (Manfrotto). Zależy mi żeby lornetkę na statywie można było umieścić szybko i szybko powrócić do oglądania z ręki. No i oczywiście żeby to było stabilne, dobrze wyważone. Będę wdzięczny za polecenie konkretnych produktów.


Też z uwagą zapoznam się z ewentualnymi propozycjami. Przyznam, że koncepcja z paskiem najbardziej do mnie przemawia i podejrzewam, że lornetka też jest za tym rozwiązaniem.

PS. pytanie tylko czy ustawiony mostek nie "rozjeżdża" się po zaciśnięciu paska.
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

Mam takie coś:
https://www.astroshop.pl/...wE&utm_content=
Da się to używać ale trzeba przekłuć dodatkowe otwory w pasku bo oryginalnie jest ich za mało a ta guma jest praktycznie nierozciągliwa. I raczej do mniejszych lornetek, 10x50 max.
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 287
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

zwracam uwagę że taki sposób montowania lornetki pod naciskiem gumowego paska
zmienia się rozstaw okularów ..

mnie to irytuje ale ty może to zaakceptujesz
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

mariuszi - jezeli się za mocno paska nie dociąga to problem ten jest pomijalny jak dla mnie, zależy to tez od kształtu lornetki i jak mocno trzyma regulacja tubusów. Mam to ustrojstwo, ale za lepsze uważam mocowania na śrubę albo łącznik centralny.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

Ale koszt tego klocka jakby był ze złota...
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

Ja mam to:

https://pl.aliexpress.com/item/4000416895088.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.502f1c24TUMDnY&gatewayAdapt=glo2pol

Sprawdza się dobrze. Wiele nie używałem ale z lornetką 12x 900 gram pracuje bez zarzutu. Guma nie powoduje zmiany rozstawu tubusów. Ja okleiłem sobie tą plexi taśmą zbrojoną aby nie była taka śliska.
Linkowany wcześniej adapter z Astroshop wydał mi się za drogi :grin: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

browar, zobacz na podobny wyrób, firmowany przez Swarka, Leicę czy Zeissa, bo on są chyba ze złota, platyny i tytanu. Swego czasu, widziałem w jakimś katalogu, podobny wyrób, firmowany przez Zeissa za 5x wyższą cenę, a Swarka i Leicy za 3x wyższą.
Gówniane zatyczki okularów czy obiektywów z "dętkowej" gumy, to wydatek kilkudziesięciu zł, więc ceny takich "urządzeń", mogą być uzasadnione, ale tylko przy takim porównaniu, bo ceny jednych i drugich są "chore" :roll: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

gruber, i to jest dobra cena, a jeżeli urządzenie dobrze się spisuje, to należy być zadowolonym :mrgreen: .
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Wto 28 Lut, 2023   

Ja raczej miałem na myśli to, że taki klocek zrobić samemu to nie problem. Gdyby to był jakiś elegancki profil ... to też nie problem, można wydrukować ;)
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Wto 28 Lut, 2023   

Browar drukuj sprzedasz kolegom z forum po 20 zł.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Lut, 2023   

mariuszi napisał/a:
zwracam uwagę że taki sposób montowania lornetki pod naciskiem gumowego paska
zmienia się rozstaw okularów ..

mnie to irytuje ale ty może to zaakceptujesz


Widziałem gdzieś lornetkę na uchwycie, którego pasek (zdaje się z rzepem) obejmuje tylko jeden tubus lornetki. Taki wynalazek wydaje mi się dobry, bo nie przyciskamy do uchwytu całej lornetki i znika problem rozstawu tubusów.
Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia?
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Wto 28 Lut, 2023   

gruber napisał/a:
Browar drukuj sprzedasz kolegom z forum po 20 zł.

Zastanawiałem się czy nie kupić drukarki, ale nie wymyśliłem po co mi ona a tu proszę jaki pomysł ;)
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Wto 28 Lut, 2023   

Wojtas_B, W tym klocku w kształcie dachu zdaje się że ten problem nie istnieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14