Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
GECO 10X42
Autor Wiadomość
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 394
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   GECO 10X42

Aktualnie dobra cena w sklepie na A... więc sobie zanabyłem :mrgreen:
Lornetka dzisiaj dotarła więc na szybko opiszę pierwsze wrażenia . Będę porównywał do posiadanego Vortexa Vipera 10x42 ( M.J.)

Pole widzenia , deklarowane 6.5 stopnia . Może taki być bo lornetka obrazuje wyraźnie szerzej niż Vortex który w/g testu realne pole miał lekko poniżej 6 stopni . To na plus .

Powiększenie jest praktycznie takie samo w obu lornetkach więc raczej poniżej 10x

Aberacje : W Geco w centrum nie widoczna , na samym brzegu jest widoczna ale niewielka . Jest lepiej niż w Viperze .

Kolorystyka : Nie widzę różnicy . Obraz ma kolor naturalny bez dominaty .

Jasność obrazu : Nie widzę znaczącej róznicy . Może ciutkę jaśniej jest w Geco . CDN....
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Kot72, gratuluję zakupu, bo za taką cenę, nie ma się co zastanawiać.
Co do wielkości pola, to faktycznie jest 6,5*, co jest bdb wielkością w tej aperturze.
MZ, lornetki GECO/GPO 8-10x42, są optycznie, trochę lepsze od Viperów 8-10x42, może nie we wszystkich aspektach, ale w większości, np AC, jasność, kontrast, ostrość, wielkość pola i mechanika, reszta jest porównywalna.
Ja, mając do wyboru Vipery i GPO wybrałem GPO 8x32 i 8x42 a zamiast 10x42 wybrałem Kowę BD II, która jest, MZ, porównywalna z GPO/GECO, ale ma większe pole (7*).
Testuj dalej i pisz o swoich wrażeniach :grin: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 394
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Cóż , Vipera kupowałem w 2012 roku i po przesiadce ze sprzętów made in ZSRR I NRD to był efekt wow . Wracajmy do GECO 10X42 .

Dystorsja , niewielka występuje tutaj zdecydowanie Viper górą . Zaznaczam że ta dystorsja jest w sumie mała , widoczna na brzegu obrazu i w czasie panoramowania nie daje efektu toczącej się kuli .

Ostrość obrazu , tutaj jestem zgodny z opinią z BF . Około 90% , na skrajnych brzegach spada ale nadal można odczytać drobne napisy .

Rozdzielczość/przejżystość obrazu , jest bardzo dobrze :mrgreen: klarowność lepsza niż w Viperze
Jak na 10x42 w Geco jest bardzo dobra głębia ostrości jest dużo lepiej niż w Viperze gdzie przy niewielkich zmianach odległości trzeba było cały czas doostrzać . Generalnie przy ustawieniu ostrości na obiekt w odległości 800-900 metrów mamy obraz ostry od ok 200 m do nieskończoności . Rewelacja przy skanowaniu odległych planów.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Kot72, ten Viper, jak na tamte czasy (2012 r), był świetną lornetką. Gdyby Viper (2018 r) nie pogorszył transmisji, wielkości ostrego pola i dystorsji, to byłaby to dzisiaj, też, świetna lornetka z dużym polem (6,6*), a tak, jest tylko bdb, ale słabsza od GPO/GECO. Jej największą zaletą, jest tylko gwarancja VIP.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Mam niemłodego już Nikona Prostaff 7 i skusiłem się na to Geco, zobaczymy, mam nadzieję że nie będę żałował.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Czy to jest lornetka z promocji za 940 zł. Akurat kolega potrzebuję na prezent dla ojca i ma budżet 1 tys. Nie mam doświadczenia z tą marką ale wierzę kolegom z forum. W tej cenie nic lepszego raczej nie kupi ?
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 394
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Osobiście wątpię aby coś nowego i lepszego kupił w tej cenie . Jak dla mnie to w tych pieniążkach jest świetna .

C.D .

Sprawdzone przed chwilą . Brak spajków na Księżycu , na latarniach ulicznych i na silnych reflektorach oświetlających pobliskie lodowisko . Nie wiem co to za lampy ale nieźle dają po oczach .
Mój Forest II 8x42 tu wymięka :???:
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 394
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Santre , jeśli tato kolegi jest okularnikiem to może być problem bo tu ER tylko 16 mm
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Okularnikiem nie jest.ER jest ok. Pierwsza myśl to był DO Forest czyli jeśli Geco jest lepsza optycznie i mechanicznie to jednak warto dołożyć. Wspomniany kolega dostał w prezencie moją DO chase 8x42 i często pożycza ojcu. Teraz będzie miał swoją lornetkę i będzie to alternatywa dla DO. W tej cenie chyba ciężko o coś lepszego nawet Do Chase podrożały. Na co dzień użytkuje kilka innych lornetek docelowych i człowiek już nie szuka nic innego. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
 
anton 
Bywalec
____________________


Pomógł: 1 raz
Posty: 111
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Czw 02 Mar, 2023   

Jan55 napisał/a:
[b] a zamiast 10x42 wybrałem Kowę BD II, która jest, MZ, porównywalna z GPO/GECO, ale ma większe pole (7*).


Kowa ma obrzydliwą aberrację przy nieosiowym patrzeniu lekko w bok. Dotychczas tego nie zauważałem bo zawsze patrzę osiowo, aż zwrócił mi na to uwagę znajomy który chciał "popaczać przez Kowe". Patrząc lekko z ukosa widać szeroki fioletowy pierścień dokoła brzegów. Naprawdę za dużo tych wad w Kowie BDII, o innych pisałem już wcześniej. Wprowadzasz ludzi w błąd pisząc tyle razy pozytywnie o Kowie 10x42 BDII. Ja bym jej już nie kupił.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 03 Mar, 2023   

anton, to, że Ty widziałeś czy widzisz w swojej Kowie jakieś pierścienie, to nie znaczy że wszyscy je mają i widzą w swoich Kowach. Ja w swojej nie widzę, więc nie piszę o nich, a i nie czytałem nigdzie na forach aby ktoś o takiej wadzie pisał. Być może, ja trafiłem na bdb egzemplarz, a Ty na tzw "lemona", jeżeli tak, to miałeś pecha :neutral: . Może w Twoim egzemplarzu tak było, ale jak poczytasz na BF co piszą, np o NL-ach za kilkanaście tysięcy zł, jakie widzą w nich wady, to zrozumiesz, że każdy widzi w swojej lornetce jakieś wady, których inni nie widzą.
MZ, Kowa jest świetną lornetką i dalej będę to twierdził, bo takie jest moje zdanie i opinia o niej, o czym zawsze piszę. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to jego sprawa i ja to szanuję :wink: .


Santre, ta GECO jest bezsprzecznie warta zakupu, zwłaszcza za obecną cenę.
Forest II przy niej, jest słabsza, tak optycznie jak i mechanicznie.
DO Foresty II, są dobrymi lornetkami, ale w swoich cenach i max do 1000 zł, natomiast w stosunku do lornetek klasy GPO/GECO są po prostu słabsze.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Pon 06 Mar, 2023   

Kolega zamówił Geco 10x42. Sam jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu do Swarovski Leica i Meopta. Napiszę kilka słów. Pozdrawiam.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 394
Wysłany: Pon 06 Mar, 2023   

W porównaniu z lornetkami z górnej półki na pewno wypadnie blado . Nie ma się co oszukiwać . Ostatecznie jak nie podejdzie zawsze można zwrócić . Ja tam jestem zadowolony . Za jedyne 940 pln zrobiłem upgrade do Vipera hd i zyskałem : większe pole , troszkę lepszą ostrość , mniejsze aberracje i zdecydowanie większą głębię ostrości .
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Pon 06 Mar, 2023   

To będzie prezent dla ojca na urodziny który często pożyczał od syna DO Chase 8x42. Jeśli nie będzie gorsza to naprawdę zacny podarek. Kiedyś byłem właścicielem wspomnianej DO Chase 8x42 i pamiętam że zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Porównywałem swoją Swarovski El 8.5x42 i nie było wstydu. Vipera 8x42 też miałem ale wersję japońską i wspominam bardzo dobrze ...... Niestety kiedyś potrzebowałem na szybko dobra 12 i kupiłem Vipera 12x50 produkowanego na Filipinach. Krótko napiszę bardzo słaby kontrast oraz ostrość o wykonaniu nie wspomnę. Obserwowałem delfiny na oceanie i gdyby nie Swarovski cl 8x30 którego zawsze miałem pod ręką to bym widział tylko czarne plamy na tle szarości. Słaba optyka z powiększeniem nie idzie w parze ☺️
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 394
Wysłany: Pon 06 Mar, 2023   

Ósemki są zazwyczaj trochę ostrzejsze i bardziej kontrastowe . Jeśli tato kolegi korzystał z DO chase 8x42 i był zadowolony to lepiej było mu kupić Geco 8x32 . To jest ostra lorneta ze sporym ( większym niż DO ) polem i z kontrastowym obrazem . W Geco 10x42 obraz jest już inny . Tu kontrast i kolor jest neutralny czyli tak jak widzisz . Powiększenie 10x czyli mogą być już zauważalne drgania no i pole wyraźnie mniejsze . Mój Viper hd też jeszcze made in Japan . Obraz jeśli chodzi o kolorystykę i kontrast niczym nie różni się od Geco 10x42 .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14