Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vortex Viper HD 8x42 vs olympus pro 8x42
Autor Wiadomość
DeBrutus 
Nowy
DeBrutus


Posty: 7
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   Vortex Viper HD 8x42 vs olympus pro 8x42

Hej,

Chciałbym Was podpytać o zdanie, chcę zakupić pierwszą porządną lornetkę. wcześniej używałem tylko budżetówki :zalamany: Optisan First 8x21 (ponad 15 lat i działa :shock: ) hehe.

Użytkowanie raczej amatorskie, przyroda, zwiedzanie, wycieczki i strzelnica. Z założenia szukam lornetki raczej niewielkiej do schowania w ekwipunek i kiedy będzie potrzeba wyciągnięcia, niż trzymania cały czas na szyji czy w ręku. Zależy mi raczej na kompaktowych wymiarach, solidnym wykonaniu no i lepszych wrażeniach - moja stara lornetka po kilkunastu minutach trochę męczy oczy, pole widzenia jest wąskie a obraz ostry na środku tylko, no ale czego można wymagać za taką cene, i tak jestem z niej zadowolony :) Dodam że raczej planuje używać lornetki w dzień.

Po przejrzeniu różnych recenzji i porad wybór padł na 8x42 (jeśli z doświadczenia uważacie że np 10x42 była by lepsza to też dajcie znać, ja nie mam porównania). A w rankingach i w dostępności na rynku wyszło mi, że Olympus albo Vortex z tym że Olympus jest dużo tańszy...

Będę wdzięczny za porady i nakierowanie ciekawy model :)

Pozdrawiam,
Filip
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 396
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Jeśli tylko do użytku w dzień i ma być kompaktowa to raczej szukaj 8x32 . 8x42 to raczej spore lornetki .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2503
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Popieram kol.Kota72 co do wyboru 8x32. Są to lornetki kompaktowe i lżejsze od 8x42, a jasnością w dzień, nie ustępują 8x42. Podaj kwotę jaka wchodzi w rachubę, ale z tego co napisałeś, to wnioskuję, że jest to około 1700 zł. Moja propozycja to zakup GECO 8x32 za 980 zł (normalna cena 1880) i będziesz zadowolony, bo jakość optyki, tej lornetki jest świetna :mrgreen: , MZ, lepsza od Vipera i PRO, co już zostało napisane na forum, przeze mnie i innych użytkowników tej lornetki. Poszukaj w dziale opisowym "Lornetki" pod nazwą GPO i na samym forum :wink: .
 
 
DeBrutus 
Nowy
DeBrutus


Posty: 7
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Dzięki za odpowiedzi!

Hmmmm no spoko z rozmiarem (32), myślałem o 42 ze względu na (tak mi się wydawało) lepsze wrażenia z oglądania w końcu większe szkła itd, może to myślenie laika :P
Poczytam zaraz recenzje na jej temat bo widzę że jest na promce więc szkoda żeby uciekło ;)

mój budżet jest troche płynny to znaczy myślałem o tym żeby wybrać coś z półki około 1k ale mogę zwiększyć nawet do ponad 2k jeśli było by warto. Myślę, że jak kupie to na kolejne 10 lat co najmniej :D więc chciałem coś przyzwoitego, żeby też kasy w błoto nie wywalić a czuć różnice do mojego starego maleństwa ;)
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 396
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Miałem proponować Geco 8x32 ale Jan55, mnie uprzedził :mrgreen:
W cenie tego Vortexa 8x42 masz dwie świetne lornetki Geco 8x32 i 10x42 i jeszcze w kieszeni grosza zostanie .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2503
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Kot72, i to jest właśnie to, 8x32 + 10x42 w cenie jednej.Oferta nie do pogardzenia, tym bardziej, że lornetki zacne, z optyką na wysokim poziomie :grin: .
 
 
DeBrutus 
Nowy
DeBrutus


Posty: 7
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Ale kusiciele z Was :D (ale też o tym już pomyślałem hehe)

Opinie troche znalazłem już i poczytałem ale próbowałem jakieś filmiki znaleźć żeby zobaczyć jak to wygląda to słabo - znaleźć nie mogę :/ To jest pełna nazwa "GECO 8x32" czy to jakiś skrót tylko?
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 396
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Poszukaj na temat lornetek GPO Passion ed . To jest to samo co Geco . Ja tam nikogo nie namawiam ale fakt pozostaje faktem że w cenie do tysiąca zł nic lepszego i nowego nie kupisz . A aby kupić coś wyraźnie lepszego od w/w to musisz wydać powyżej 3k . Taniej to coś z Svbony 202 ed ale pole widzenia mniejsze i z jakością też bywa różnie .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2503
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

GECO to GPO Passion ED.
Są to najlepsze lornetki w cenie do 3000 zł.Podobne optycznie, ale , MZ , nie lepsze, to Nikon M7 i Opticron Traveller BGA ED,z cenami powyżej 2000 zł. SvBony to lornetki zdecydowanie słabsze, zwłaszcza mechanicznie, Œa optycznie nie takie dobre, jak by się mogło wydawać.Ale co kto woli, albo cena i jakość, albo tanio i niespodzianki. W/g mnie, Vortex 8x32, jest lepszy od SvBony, ale słabszy od GECO.
 
 
DeBrutus 
Nowy
DeBrutus


Posty: 7
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Ok już znalazłem :D
Faktycznie wyglądają całkiem spoko, chyba się skusze :P nie wiem jeszcze czy na jedną czy na obie :twisted:

Powiedzcie jeszcze z doświadczenia, warto dokupić od razu jakiś zestaw do czyszczenia? swoją obecną lornetkę przecieram ściereczką z mikrofibry lub czymś podobnym miekkim...
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 396
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

W zestawie z lornetką jest min. ściereczka do czyszczenia optyki . Warto posiadać gruszkę , pędzelek , chusteczki bezpyłowe plus jakiś płyn . Ja używam zwykły Ajax do okien :wink:
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Są specjalne płyny do optyki, chodzi o to żeby nie skasować powłok.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

U mnie podstawa to ściereczka i płyn do okularów. Tak od lat czyszczę lornetki, obiektywy (współczesne, ale także takie 50-letnie, które mają gorsze powłoki) i jest okej, w sensie powłoki nienaruszone i szkło czyste. Ważne żeby nie trzeć za mocno i nie czyścić za często ;)

Jak są jakieś luźne brudy, które mogą porysować, np. piasek, to najpierw odmuchuję, a potem miękkim pędzlem do golenia z włosia borsuka (syntetyczne włosie jest sztywne).
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 396
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

Poza tym przy minimum BHP nie ma potrzeby niczego czyścić . Samoistnie nic się nie pobrudzi . Gorzej z kobietami . Zawsze pchają paluchy tam gdzie nie trzeba :mrgreen:
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 751
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Mar, 2023   

W zasadzie BHP u mnie gra i szkła powinny być czyste, a jednak co jakiś czas zauważam odciski paluchów na obiektywach, bez wpływu na obraz... Mówisz kobiety? :roll: W każdym razie nie lecę od razu po szmatkę i płyn, choć niektórzy mówią, że takie tłuste plamy i pot uszkadzają powłoki. Ja jednak wolę czyścić rzadziej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14