Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pech z obiektywami?
Autor Wiadomość
j_M 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   Pech z obiektywami?

Od niecałych dwóch tygodni mam 400d. Kupiłam z kitem i z myślą, żeby kita razu zamienić go na wersję z IS. Obiektyw przyszedł po kilku dniach, po podpięciu do aparatu - porażka. Porozmazywane, nieostre fotki. Z właczonym IS to samo. Obiektyw odesłałam, zamówiłam 50 1:1,8. Dziś przyszedł, właśnie go podpięłam i hmmmm... Nie tego spodziewałam się po obiektywie, cieszącym się tak dobrą opinią... Co mi wpadło w oko zanim go podpięłam - na jednej z tylnych soczewek (wydaje mi się, że na przedostatniej) jest całkiem sporo paprochów.

Wrzucam cropy robione na tych samych ustawieniach (wszystko na auto plus AF) starym kitem (ustawiony na 55 mm) i stałką, cropy z centrum kadru, odległość od aparatu ≈ 1m. Na pierwszym kit, na drugim stałka...




O ile kitowi można wybaczyć mydlenie, o tyle jakościa zdjęć robionych stałką jestem mocno rozczarowana. Martwi mnie, ze to już drugi obiektyw, który muszę odesłać. Mam pecha z obiektywami, czy raczej problem leży po stronie aparatu? Nie mam możliwości przetestowania obiektywów na innym sprzęcie, w grę wchodzi wymiana puszki (nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu). Na razie odpada możliwość zakupu szkieł w sklepie, muszę zamawiać przez internet a to niesie za sobą ryzyko trafienia na wredny egzemplarz... :evil:

Jako bonus dorzucam zdjęcie paprochów - mogą być przyczyną mydlenia?

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

nie powinny
jakie były ustawiena af? -punkty?
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

A ja zapytam czy kupowałeś nowe obiektywy czy używane?
 
 
j_M 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Włączone były wszystkie, czekałam aż ustawi centralnie. W MF wygląda to tak samo nieostro.

Obiektywy nowe.
Pod światło widać jeszcze wieęcej tych paprochów.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

nie patrzyłem na exiffa, ale jak na F1.8 to nei ma co się dziwić, mydełko oczywiste. Zobacz na F5.6 :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

A ja się spytam czy autor wątku długo robi zdjęcia lustrzanką czy jest to może pierwszy aparat tego typu. Jeżeli pierwszy to proponuję dać go do ręki komuś doświadczonemu i niech taka osoba przeprowadzi "test". Przysłona z tego co widzę byłą f/4. Raczej poruszone sądząc po czasie i nie trafił AF tam gdzie miał trafić.
 
 
j_M 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

F ustawiło automatycznie na 4.0.

Autor niestety nie zna nikogo z doświadczeniem, to pierwsza lustrzanka, w dodatku nowa, ale raczej na auto takiego mydlenia nie powinno być...

Obie fotki robione ze statywu.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Po pierwsze jak robione ze statywu (poniesione lustro, zwłoka czasowa), z jakiego statywu i po ostatnie NIGDY nie robimy zdjęć testowych na auto bo wtedy przypadkowo nam wybiera punkt AF. Ustaw sobie preselekcję i wtedy masz możliwość ustawienia dowolnego punktu AF. Polecam punkt centralny. Jak to się robi? Poczytaj instrukcję.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

no właśnie. środkowy af , czas 1/100 przy stałce, może być na statywie :smile:
dobre oświetlenie i dopiero sprawdzać . ustawnienia preselekcji przesłony-najlepiej lub manualne
 
 
j_M 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Powtórka testu: obie fotki na tej samej przesłonie (f/5,6), wybrany recznie punkt centralny, crop z centrum kadru, ta sama wartość ISO, migawka odpalona wężykiem, ten sam czas (1/200), lampa. Pierwsze to kit, drugie stałka.





Czyli chylimy czoła i uczymy się na błędach :wink:

Wielkie dzięki!
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

jakie śliczne i ostre :mrgreen: :!: :mrgreen:

[ Dodano: Czw 19 Cze, 2008 22:57 ]
ale korneta to proponuję lekko poczyściś? :lol: :cool:
 
 
j_M 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   

Po dwóch dniach obcowania z Pięćdziesiątką doszłam do wniosku, że zdecydowanie się zaprzyjaźnimy. Na manualce strzela pięknie, ostro, celnie, tylko nieco głośno, ale to akurat mi nie przeszkadza. Portrety- rewelacja!

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 17:03 ]
Ta.
Właśnie wyciągałam aparat (z zaczepioną pięćdziesiątką) z kuferka, i słyszałam, że coś wypadło. A owszem - przód obiektywu mi odleciał. :shock:

Dam radę to sama sklecić, czy tylko serwis? :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14