Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lorentka do obserwacji ptaków o powiększeniu 10x lub 12x
Autor Wiadomość
totalwar 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2023   Lorentka do obserwacji ptaków o powiększeniu 10x lub 12x

Cześć,
Jakiś czas temu zostałem posiadaczem Opticron Adventurer T WP 8x42, lornetka jest okej (pewnie tak piszę bo nie miałem w rękach "prawdziwej" lornetki) do podglądania ptaków w lesie skacząc z drzewa na drzewo. Jednak do wypatrzenia czegoś na niebie z oddali, czy na dalszej przestrzeni przydałoby się coś o większym przybliżeniu. Budżet ograniczony, jakieś 600/700zł.
Możecie coś polecić? Coś tam czytałem i może Delta Optical Forest II by się nadawała? Albo coś lepszego, ale szukać używek żeby się zmieścić w budżecie? No i co lepiej 10x czy 12x?

Dzięki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2023   

Wśród ptasiarzy za uniwersalną uchodzi lornetka 10x42, to dobry kompromis powiększenia, apertury i wielkości.
Tutaj masz link do niezłej lornetki do pterodaktyli ;)
https://www.astroshop.pl/...a-10x42/p,77210
Dwunastkę trudno utrzymać bez drgań, jest większa i cięższa.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2504
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2023   

totalwar, propozycja kol browara, jest jak najbardziej, do wykorzystania. Co prawda trochę droższa, ale warto dołożyć i kupić tą lornetkę GECO 10x42.
W stosunku do DO Forest II 10x42, jest zdecydowanie lepsza, pod każdym względem. Forest II w ostateczności, a z używanych, nie kupisz nic lepszego od tego Foresta, bo lepszej lornetki 10x42, np Vortex Hd czy DO Chase, za którą ktoś dał np 1300 zł, nikt nie sprzeda za 600-700 zł. Nie zastanawiaj się, tylko kupuj GECO, póki jeszcze jest do kupienia, za taką cenę, bo normalna cena, to 2150 zł, a teraz 850 zł :shock: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 401
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2023   

Ostatnio Levenhuk wypuścił serię Nitro ze szkłami ED . Cena coś powyżej siedmiu stówek . 10x42 ma ciekawe parametry o ile są prawdziwe . Do Gecona pewnie nie ma startu ale już od Foresta II może być lepsza z uwagi na szkło ED .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2504
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2023   

Kot72, mając do wyboru tego Nitro i Geco, nawet bym się nie zastanawiał nad zakupem GECO. Różnica w cenie to kilkadziesiąt zł, ale porównywanie GECO do Levenhuka nie ma żadnego sensu.
Levenhuki, to lornetki, najczystsza forma chińszczyzny, tak pod względem optyki jak i obudowy i mechaniki. Przy kupnie trzeba liczyć, na to, jak się trafi. Najczęściej trafia się źle, bo tak duży, występuje, rozrzut jakościowy. Miałem z tym do czynieniaw sklepie, 2 lata temu, z możliwością wyboru spośród kilku sztuk, Shermanów Pro i Karm Pro. Z 8 szt, każda miała jakąś wadę, jak nie optyczną to mechaniczną i do tego odchodzące gumowe obudowy. Od tej pory, nikomu nie polecam lornetek Levenhuka, żadnych, zwłaszcza w obecnych cenach. Więc w tym przypadku ta nowość, jest największą niewiadomą, zwłaszcza za taką cenę. Cena wskazuje, że w lornetce zastosowano zwykłe powłoki, może FMC, na pryzmatach powłoki alu i dodano ? szkła ED, czyli optyka ze starych Karm Pro i może szkła ED, a obudowy z plastiku ABS, do tego wątpliwej wielkości pola, 7* w 10x42 :?: To nie wróży nic dobrego.
To już lepsza jest SvBony 202 10x42, bo przynajmniej sprawdzona i "przetestowana", ma w miarę dobre opinie, i zmierzone pole, malutkie 6*, ale też wyższą cenę, i do GECO też nie ma szans.
Nie mąćmy kol.totalwar, w głowie, tylko niech się zastanowi nad tym, co mu się poleca najlepszego, w jego przypadku, czyli DO Forest lub GECO, ze wskazaniem na GECO :wink: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 953
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2023   

totalwar, Skoro wielu forumowiczów potwierdza z doświadczenia rewelacyjny stosunek jakości do ceny lornetek GECO, to warto lekko zwiększyć budżet i brać 10x42, a ryzyka nie ma, bo można oddać w ciągu 14 dni.

Jeśli potrzebujesz lornetki do wypatrywania ptaków z większych odległości i będzie się to wiązało z obserwacjami ptaków w locie, to istotne jest, żeby lornetka miała jak najmniejszą aberrację chromatyczną (AC).
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2023   

Mała AC i duża ostrość, te dwie rzeczy są potrzebne do odległych ptaszków, Geco obie ma na dobrym poziomie.
 
 
totalwar 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2023   

Dziękuje wszystkim za włączenie się do dyskusji i za merytoryczne komentarze. Tak jak piszecie wybór może być tylko jeden: GECO. Faktycznie budżet muszę trochę zwiększyć (bardziej celowałem do 600zł), ale zapewne jest to tego warte. Jeszcze na weekendzie będę miał możliwość sprawdzenia kilku lepszych lornetek (ale bez GECO), bo szczerze mówiąc ten Opticron który posiadam to najbardziej "profesjonalna" lornetka jaką miałem w rękach.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2504
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2023   

totalwar, ten Twój Opticron a GECO to dwie różne, lornetki, tak optycznie jak i mechanicznie no i pod względem obudowy. Mimo, że Opticron, nie jest słaby optycznie, to jednak jest słabszy od GECO, i tutaj nie ma się co licytować. Sama, normalna, cena GECO (2100) vs Opticron (550), coś mówi, a co dopiero obecna, świetna cena GECO (850). W dzisiejszych czasach, kwota 600 zł, jest kwotą śmieszną, za lornetkę "w miarę dobrą", bo np Foresty to kwoty powyżej 600 zł, a optycznie to poziom Opticronów TWP.
 
 
totalwar 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2023   

Jan55 nie porównuję Opticrona do GECO i nawet bym nie próbował, bo jak pisałem nigdy nie miałem droższej lornetki w dłoniach. Nawet nie wiem czego spodziewać się po tych lepszych, więc mając możliwość przez jakąś popatrzeć to chętnie to zrobię i pewnie szybko zauważę w czym rzecz. Wierzę Waszym komentarzom i wspomniany GECO zapewne będzie i moim wyborem.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2504
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2023   

totalwar, jak będziesz miał GECO, to sobie porównasz z Opticronem i zobaczysz jakie są miedzy nimi różnice. To będzie prawdziwe porównanie, zwłaszcza dla Ciebie :smile: .
 
 
totalwar 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2023   

Zamówiłem GECO, ale po dwóch dniach dostałem maila, że brak na stanie i anulowano. Chociaż dziwne, bo jeszcze przez dwa kolejne dni wciąż była w ofercie sklepu. Co sądzicie o GECO 10x32? Trochę za mała średnica?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 953
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2023   

totalwar napisał/a:
Zamówiłem GECO, ale po dwóch dniach dostałem maila, że brak na stanie i anulowano. Chociaż dziwne, bo jeszcze przez dwa kolejne dni wciąż była w ofercie sklepu. Co sądzicie o GECO 10x32? Trochę za mała średnica?


Nie doradzam o lornetce, ale format 10x32 absolutnie nie jest za mały do większości obserwacji.
10x25 to już raczej tylko dzienna zabawka.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2504
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2023   

totalwar, GECO 10x32 ma małe pole 6*, jak na dzisiejsze czasy, chyba, że Tobie to nie przeszkadza, ale optycznie jest też bardzo dobra. Ja bym, jednak, poczekał na 8x32.
Zadzwoń do "Astroshopu.pl" i spytaj czy będą 8x32, będziesz miał sprawę rozwiązaną.
 
 
deep 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2023   

Chyba jednak nie ma co czekać, bo modele wyprzedane zniknęły z oferty. Wcześniej był podany długi czas oczekiwania, teraz ich po prostu nie ma. Kto nie kupił ten... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14