Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc w wyborze pierwszej lornetki
Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Wto 18 Lip, 2023   

Jan55 napisał/a:
Był to Bushnell Prime 8x42
A nie poprosiłeś przy okazji, żeby Ci pozwoliła przez nią popatrzeć? BTW: nie ukrywam, że pod względem estetyki ta seria mi się podoba, a że zamierzam uzupełnić swój zestaw o coś małego, do zabierania na koncerty i do teatru/opery, więc jedną z opcji która mi chodzi po głowie jest ten Bushnell Prime 8x32 . Nie chciałbym wydawać na nią więcej niż ok. 700 zł. Ostatnio byłem na koncercie z moją DO Forest II 10x42 i z biedą, ale zmieściła się do saszetki razem z portfelem i smartfonem więc myślę, że taka 8x32 byłaby w sam raz? Chyba żeby np DO One albo jeszcze coś innego? Co sugerujesz?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






VinyL 
Nowy
VinyL


Posty: 16
Wysłany: Wto 18 Lip, 2023   

Jak dobrze pójdzie to już jutro będzie w moich rękach i zacznie się wielkie testowanie :mrgreen: akurat urlop od przyszłego tygodnia i już zaplanowałem kilka wycieczek także będzie test bojowy w różnych sceneriach.
Tak przy okazji bo coś czuję że niebawem i tak zadam to pytanie. Polecacie jakiś uchwyt do statywu żeby pasował do actiona 10x50 ? Widziałem orginalny od Nikona za 100 zł i trochę mi gębę wykrzywiło. Może jest coś w uczciwych pieniądzach jak za kawałek blaszki z gwintem ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 18 Lip, 2023   

Soniak10, do opery DO One idealna, malutka i lekka, MZ, lepsza optycznie od Prime 8x32. Do 700 zł nic innego lepszego i małego, nie kupisz. Następna to już Vortex DB HD 8x32, ale to już ponad 1000 zł.

Co do Prime Bushnella to mam jakąś awersję po, właśnie 8x32, z którą jakoś od początku (już w sklepie) było mi nie po drodze. Oprócz mechaniki, z którą miał problem sprzedawca po optykę, dla mnie jakaś taka szara, z małym kontrastem a i ostrością nie brylowała. Sprawdzałem 2 egzemplarze i oba były takie same. Jedyny Bushnell jaki mi pasował optycznie, to Nitro 10x36, ostry, jasny, bez AC ale z małymi mgiełkami pod światło. Jedyna jego wada to jakość tworzywa z którego wykonano okładzinę korpusu. Urywały się zaczepy dekielków obiektywów. Poszedł do reklamacji i nie wrócił. Od tej pory dałem sobie spokój z Bushnellami, zwłaszcza teraz jak ich ceny są z kosmosu.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 18 Lip, 2023   

VinyL, nie każdy inny uchwyt może pasować do Nikona. trzeba sobie sprawdzić samemu.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 19 Lip, 2023   

Jak się nie mylę gniazdo w Nikonie ma 1/4 cala i tutaj większość uchwytów np. z alleg.. powinna pasować. Warto się przyjrzeć jakie jest mocowanie w samym statywie aby to było kompatybilne. Koszt od 20zł wzwyż.
Ja osobiście nigdy nie potrzebowałem statywu do 10x. Sprawdź może to zbędny wydatek.

Jak będziesz kiedyś szukał lornetki turystycznej/kieszonkowej załóż temat. Moim zdaniem nie jest to Forestt II. Miałem i traktowałem jak leśną - na rower czy do podręcznego w samolocie a nawet w aucie była dla mnie zbyt ciężka.

Na razie ciesz się Nikonem. Pamiętam jak tutaj na forum chwalił go jeden wędkarz, który używał go nad jeziorem o wschodzie słońca. To także była/jest klasyka obserwacji astro. Sam go dobrze oceniam. Nie możesz tylko o niej myśleć jako o lornetce premium czy turystycznej bo to nie ten kaliber. Z Nikonem można spacerować i podróżować ale czy to będzie komfortowe na dłuższą metę?... i dlatego większość z nas ma więcej niż jedną lornetkę. Nie ma czegoś takiego jak jedna lornetka do wszystkiego.
 
 
VinyL 
Nowy
VinyL


Posty: 16
Wysłany: Pon 07 Sie, 2023   

Witam serdecznie. Urlop się skończył i gotowy jestem zdać relację z użytkowania lornetki. Jestem pozytywnie zaskoczony i trochę żałuję że tak późno pomyślałem o kupnie. Jak dla mnie nie jest za ciężka i nie przeszkadzała w podróżach. Jakość obrazu bardzo dobra zarówno w dzień jak i w nocy. Obraz mi nie skacze co ponoć się zdarza przy takim powiększeniu aczkolwiek nie ma opcji utrzymać jej na malutkim punkcie jak gwiazda w bezruchu. Zawsze minimalnie taka mała kropeczka się rusza co dyskwalifikuje oglądanie takich małych punktów.

Co kupiłbym następne po testach ? Jakaś lunetę :twisted:

Powiększenie super ale chciałbym widzieć więcej. Na pewno nie wchodzi w grę nic z mniejszym powiększeniem. Może jakiś monokular albo mały teleskop refraktorowy na sprytnym statywie ? Póki co powrót do szarej rzeczywistości :sad: zobaczymy co życie przyniesie.

Pozdrawiam wszystkich
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Sie, 2023   

VinyL napisał/a:
Obraz mi nie skacze co ponoć się zdarza przy takim powiększeniu aczkolwiek nie ma opcji utrzymać jej na malutkim punkcie jak gwiazda w bezruchu. Zawsze minimalnie taka mała kropeczka się rusza co dyskwalifikuje oglądanie takich małych punktów.

Gwiazdka „tańczy” w każdej lornetce (nawet w 6x30) przy patrzeniu z ręki, ale to nie jest duży problem bo wygląda tak samo jak przy patrzeniu gołym okiem- czyli niczego ciekawego na niej nie widać. :wink:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 07 Sie, 2023   

Cieszę się i zarazem nie dziwię, że Nikon zadowala. To dobra lornetka. Życzę dalszej satysfakcji i udanych kolejnych wyborów. Większość "optycznych" (łącznie ze mną) ma lunetę więc czemu nie? Refraktory są relatywnie tanie i dobre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14