Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
8x czy 10x
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 21 Lip, 2023   

browar, weź pod uwagę, że miałeś dwie lornetki o różnych średnicach obiektywów, 8x32 i 10x42. Ciekawe jaki obraz widziałbyś mając 8x42 i 10x42. Z pewnością takiej dużej różnicy by nie było, w komforcie obserwacji. Robiłem takie porównania nie raz i moje oczy wychwytywały, ale minimalną różnicę, na korzyść 10x. . Natomiast porównując 8x32 z 10x42, ta różnica była bardziej widoczna na korzyść 10x.
Co do uniwersalności lornetek 10x, to wszyscy moi znajomi mają lornetki 8x, a 10x mam tylko ja, jako jedną z wielu posiadanych lornetek, co nie znaczy, że 10x nie może być uniwersalną lornetką, jeżeli komuś taka pasuje. Do tego, MZ, taka 10x, powinna mieć naprawdę dobrą jakość optyki, ponieważ patrzenie przez lornetkę ze słabą optyką, z powiększeniem od 10x wzwyż, jest katorgą dla oczu, czego sam doświadczyłem z wieloma lornetkami 10x.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pią 21 Lip, 2023   

Mechooptyk, browar, Jan55: to co piszecie dowodzi przede wszystkim tego, jak ważne jest prawidłowe dobranie sobie lornetki do zadań, jakie się chce nią realizować. I że nie ma "jednej, uniwersalnej lornetki dla każdego i do wszystkiego". Nawet, jeżeli by to była lornetka za 12 000 PLN. :cool:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Soniak10, o uniwersalności piszemy (przynajmniej ja) pod kątem tego, jeżeli ktoś chce mieć tylko jedną lornetkę, która posłuży mu do turystyki, sparodycznego popatrzenia na księżyc czy na okoliczne ptaszki. Właśnie do takich celów, najbardziej uniwersalne są lornetki 8x32-42, a jak ktoś bardzo chce to 10x42, z tym, że 10x42 tylko dla tych, którzy nie mają problemów z ich utrzymaniem bez drgań.
Natomiast dla bardziej wyspecjalizowanych użytkowników lornetek, do różnych obserwacji, są do "wyboru i koloru", różne apertury, które jak piszesz, sami muszą sobie wybrać i dopasować pod swoje potrzeby :wink: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Mam do wyboru dwa życia:
1- Mieć sześć lornetek na wszystkie możliwe okazje.
2- Mieć jedną lornetkę wartą tamtych sześć.

Wybieram 2.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Soniak10, masz rację, każdy ma swoje zadania, do których realizacji dobiera optymalny sprzęt. Ja dużo czasu spędzam w lesie i w górach. Przemieszczam się w trudnym nieraz terenie, więc nierzadko ręce drżą od wysiłku. Bywam też oczywiście nad akwenami wodnymi czy na rozległych polach. Mogąc sobie pozwolić na jedną w miarę dobrą lornetkę wybrałem 8x42. Wykorzystuję ją nie tylko do obserwowania ptaków i ssaków, ale i do podziwiania widoków. A w takim zastosowaniu pole ponad 8 stopni to sam miód. Jest to więc dla mnie lornetka o najbardziej uniwersalnych parametrach. Nie znaczy to, że nie chciałbym mieć do pary lornetki 10x42(50) o podobnej jakości. Oczywiście, że chciałbym. :-)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał..." Mam do wyboru dwa życia:
1- Mieć sześć lornetek na wszystkie możliwe okazje.
2- Mieć jedną lornetkę wartą tamtych sześć."
Wybieram 2

Każdy ma jedno życie i każdy ma to co chce mieć, niezależnie od tego ile to kosztuje.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
Mam do wyboru dwa życia:
1- Mieć sześć lornetek na wszystkie możliwe okazje.
2- Mieć jedną lornetkę wartą tamtych sześć.
Wybieram 2.

No teraz to żeś mnie zaszczelił. Idem siem pochlastać.
Ps: tylko nie dzwoń na 112 żeby mnie ratowali :wink: :grin:
Pzdr
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Soniak10, Zbyt kochasz siebie, żeby się zabijać. :lol:
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Wojtas_B, niektórzy chcą się zabijać właśnie z miłości. Np. z miłości do planety, na której żyją. Tzn. chcieliby unicestwiać innych, żeby m.in. gazów cieplarnianych nie emitowali. :razz:
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Mechooptyk napisał/a:
niektórzy chcą się zabijać właśnie z miłości. Np. z miłości do planety, na której żyją. Tzn. chcieliby unicestwiać innych, żeby m.in. gazów cieplarnianych nie emitowali. :razz:

Tego nie rozumiem... wszyscy puszczają bąki.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
Soniak10, Zbyt kochasz siebie, żeby się zabijać.
Kurde, no na tym forum to nic się nie da ukryć. Bodajby Was - forumowiczów - ŚLEDZIAMI KARMILI! :cool:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sob 22 Lip, 2023   

Mechooptyk napisał/a:
niektórzy chcą się zabijać właśnie z miłości. Np. z miłości do planety, na której żyją.
Bo jak to mówi pewna reklama: głupota nie wybiera, wybierz Pickera. No, nie jestem pewien czy w tej reklamie chodziło o "głupotę", ale w tym przypadku chyba pasuje, hę? :smile:
Ps: właśnie skończyłem odchwaszczać cały warzywniak, bo latoś nic mi tam nie wyrosło, oprócz chwastów, ma się rozumieć. Tylko agrest w tym roku ładnie obrodził. Czas więc na relaks przy "forum Optyczne".
pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14