Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki bezlusterkowiec w rozsądnej cenie?
Autor Wiadomość
Franio 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2023   

Dokładnie tyle ile wynosi Twoja górna granica finansowa, kosztuje ( dzisiaj) aparat + obiektyw, w jednym z wiodących sklepów fotograficznych .
Oto on : Bezlusterkowiec Sony A7III + Sigma 45mm f/2,8 DG DN Contemporary (Sony E) - kosztuje 10000 zł. I tyle można napisać na tak postawiony problem.
Za dużo tutaj zmiennych, i za mało wiedzy o Twoich oczekiwaniach, potrzebach, preferencjach etc, etc, etc .
Może wróć tymczasem do tego Nikona D40. Sprawdź go, uruchom, zrób trochę fotek ?
To wiekowy aparat, ale fotki mogą wychodzić nie gorsze od dobrych compaktów ( o ile jest całkiem sprawny?). Zgraj na jakiś pendrive i rzuć na ekran swojego TV 4K. Możesz być zaskoczony.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






shepherd 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   

Franio napisał/a:
(...) Za dużo tutaj zmiennych, i za mało wiedzy o Twoich oczekiwaniach, potrzebach, preferencjach etc, etc, etc .
Może wróć tymczasem do tego Nikona D40. Sprawdź go, uruchom, zrób trochę fotek ?
To wiekowy aparat, ale fotki mogą wychodzić nie gorsze od dobrych compaktów ( o ile jest całkiem sprawny?). Zgraj na jakiś pendrive i rzuć na ekran swojego TV 4K. Możesz być zaskoczony.


Dzięki!
W jakim stanie jest ów poczciwy stary Nikon? Zewnętrznie w stanie pudełkowym. Nikt nim nie rzucał ani tez żadne dziecko nie ciągnęło go po plaży <lol> Leży sobie w oryginalnym pudełku w suchej szafie. Co do jego wnętrza – nigdy nie był aktualizowany, bo nawet nie widziałem jak to zrobić. Myślę jedynie nad tym, czy wziąć się za niego? Czy sprzedać (za niewielkie jak mniemam pieniądze) i zainwestować w coś nowego?
Co do moich oczekiwań i preferencji… Jak wspomniałem, jako tematy do fotografowania interesuje mnie głownie architektura, czasem portret. Wiadomo, że do wszystkiego dochodzi się z czasem. Chciałbym jednak póki co skompletować taki jakby „zestaw startowy”, który będzie rozwojowy. Czyli body pozostanie na dłużej, a dokupywał będę obiektywy i inne szpeje.
Zapytałem tutaj o bezlusterkowca albowiem z moich obserwacji wynika, że jest to teraz bardzo popularny typ aparatu. Ponad to owe aparaty są mniejsze i lżejsze od lustrzanek.
 
 
Franio 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2023   

Cóż.........za Nikona wielkich pieniędzy nie dostaniesz, zatem lepiej sobie go zostawić, jako używalną pamiątkę. Skoro jeszcze nie masz nowego sprzętu, to możesz potrenować na nim. Czy to APS-C ( DX) czy FF, to ogólne zasady kadrowania, operowania światłem, czasem i przysłoną są zbieżne. Popraktykuj trochę, bo foto ze smartfona, to jednak zupełnie coś innego, chociaż i tam są jakieś możliwości nastaw.
Nie ma wśród bezlusterkowców wyraźnie lepszych, czy gorszych marek. Tak aparaty jak i obiektywy prezentują dobry i i bardzo dobry poziom. Zatem to Ty jakoś musisz wybrać, co chcesz mieć ? Kryteriów jest mnóstwo , ale wiedza jakakolwiek jest potrzebna, aby je zdefiniować. A portret i architektura to brzmi mocno. Traktując serio taką deklarację należy mieć świadomość, że czymkolwiek i jakkolwiek się tego nie opędzi. Aparat z obiektywem zadowalającego kadru sam nie wykona.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Wrz, 2023   

shepherd, co do konkretnego aparatu i obiektywu nie poradzę, bo nie śledzę dobrze nowości (jestem zadowolony z mojego sprzętu i nowego nie potrzebuję). Z tego co widzę najbardziej popularne są bezlustra Sony, Canona i Nikona, więc jeśłi gabaryty nie są ważne, to zaczynałbym od któregoś z nich.

Parę luźnych uwag:

1) Całe budowle - ultraszeroki zoom i zapas pikseli na matrycy. Stałka niewygodna, bo nie zawsze jest się jak ustawić. Ultraszeroki, bo jak nie chcesz, żeby waliły Ci się ściany, to musisz celować prostopadle do nich, czyli używasz szerszego kąta widzenia niż potrzeba i docelowo kadrujesz w obróbce. Alternatywnie w obróbce prostujesz linie, ale to mniej wygodne i daje mniej równą ostrość w kadrze.
2) Wnętrza - ultraszeroki zoom i stabilizacja, statyw jest upierdliwy i nie zawsze można użyć.
3) Detale budynków - telezoom.
4) Portrety klasyczne - do nudnych ujęć popiersia czy głowy z rozmemłanym tłem typowa portretowa umiarkowanie jasna stałka 100-150 mm (ekw. FF)
5) Portrety sytuacyjne (cała postać i fragment otoczenia) - bardzo jasna stałka 24-50 mm (ekw. FF).

Każdy system nadaje się do tych sytuacji, z tym że do 5) będą kłopoty w APS-C i m4/3, bo potrzeba ekstremalnie jasnych szkieł. Stałki 17/1.8, 25/1.8 w m4/3, które mam nie dają rady dobrze odseparować całej sylwetki od tła.

A, przemyśl temat rybiego oka, bo to i do architektury, i do portretów daje czasem fajne efekty :)

Nikona ani nie warto sprzedawać (marna kasa), ani w niego inwestować (temat zamknięty przez Nikona).
 
 
foton2023 
Początkujący
fotoN


Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Gru, 2023   

Polecam APS-C, to optymalny sensor (jaki model, to zależy od budżetu) - ja siedzę "w stajni" Sony. Ale IMO najciekawsze marki to Fuji i Sony i na tych bym się skupił, jeśli chodzi o APS-C.

APS-C to znacznie tańsze (nawet 2-3-4 razy) obiektywy, więc posiadanie całego systemu ze szkłami i akcesoriami będzie sporo tańsze niż w FF, a różnicy w jakości zdjęć nie ma dużej. Z dobrym szkłem APS-C potrafi czasem zawstydzić FF z szkłem za podobne pieniądze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14