Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
z lornetką na ptaki
Autor Wiadomość
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   z lornetką na ptaki

Witam
Ja i kolega Adaher mamy ambitne plany wybrać się za tydzień (dokładniej w sobotę 07.10) nad Stawy Milickie.
Cele mamy jak najbardziej dalekosiężne i ambitne tzn chcemy siedzieć na brzegu stawu, słuchać rykowiska i podziwiać wschód słońca oraz krążące w powietrzu i na wodzie ptaki.

Jakby ktoś miał plany też akurat wybrać się na ptaki w tym dniu i w te okolice to proszę o kontakt na priv, podeślę pinezkę do miejsca gdzie mamy zamiar się okopać.
Punkt obserwacyjny mamy upatrzony kilka kilometrów od Milicza, dojedzie się nad samą wodę samochodem, ale na miejscu jest tylko droga i las. Termos, kanapki i krzesełka turystyczne są jak najbardziej wskazane.
W przeciwieństwie do poprzednich spotkań z lornetkami tym razem mamy zamiar bardziej skupić się nie na tym przez co patrzymy tylko na tym na co patrzymy.
Co bynajmniej nie oznacza że cały nasz szpej optyczny zostawimy w domu ... :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   

Długoterminowa prognoza pogody, jeśli jej wierzyć, jest dobra. Ja chętnie pojadę pod warunkiem znalezienia chętnych do zabrania z Warszawy, którzy zapewnią mi towarzystwo, no i wezmą udział w kosztach paliwa. Samemu nie chce mi się zasuwać, bo to 700 km w obie strony.
Zainteresowani niech piszą do mnie na priv i podają swoje telefony.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   

Jednak troche daleko od Wawy, zeby jechac ogladac ptaki. :)

Gdyby ktos reflektowal na Kampinos lub ostoje na stawach Grzegorzewickich, to zapraszam do kontaktu.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2023   

binocullection, Załóż więc oddzielny wątek.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 02 Paź, 2023   

czy spotkanie doszło do skutku ? :razz: :razz:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Paź, 2023   

Spotkanie ma być w najbliższą sobotę 7 października.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 02 Paź, 2023   

Ślepota , Nie doczytałem. Sorry . Ale chociaż wiem , że Forum działa . :wink:
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 06 Paź, 2023   

Tak podsumowując, żeby ktoś nie myślał że forum nie działa ;)

zaczynamy z Adaherem jutro rano ok 06:30 w miejscówce, pogoda ma być w miarę ok, ale gdyby coś się skiepściło to przenosimy się na nieodległą wieżę widokową z dachem, a jak już będzie całkiem źle to jedziemy do knajpy na pyszną rybkę z lokalnych stawów
W planach raczej mamy bardziej podziwianie rykowiska i ptaków, ale może jakieś ciekawe porównania sprzętu też się wysmażą :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 07 Paź, 2023   

Krótka fotorelacja z sympatycznego spotkania na Stawach Milickich:

Spotkanie lornetkowe.jpg
Plik ściągnięto 2232 raz(y) 463,53 KB

Spotkanie lornetkowe2.jpg
Plik ściągnięto 2232 raz(y) 937,25 KB

Spotkanie lornetkowe3.jpg
Plik ściągnięto 2232 raz(y) 680,65 KB

Spotkanie lornetkowe4.jpg
Plik ściągnięto 2232 raz(y) 694,1 KB

Spotkanie lornetkowe5.jpg
Plik ściągnięto 2232 raz(y) 829,35 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 07 Paź, 2023   

Gaudemus w akcji:

Te oczy kłamać nie mogą...jpg
Plik ściągnięto 2225 raz(y) 835,92 KB

Swaro EL 8x32.jpg
Plik ściągnięto 2227 raz(y) 631,85 KB

Swaro EL 10x32.jpg
Plik ściągnięto 2227 raz(y) 683,77 KB

 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023   

Dobrze ze pogoda nie pokrzyzowala Wam planow. Na Mazowszu nie pozwolilaby na komfortowa zasiadke.

Udalo sie zapolowac na cos szczegolnie ciekawego?
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023   

Do stawów milickich mam 20 km, jesień to najlepsza pora na obserwacje.
Moje hobby to astro, ale lubię się wybrać czasami na ptaszory na stawy. Nawet jak się nie ma typowo ornitologicznego zacięcia to sama przyroda jest tam piękna. Jest tam też sporo miejsc prawie zupełnie dzikich, wystarczy wjechać w jakąś drogę w las i jest się w innym świecie.
A propos lornetek, ile więcej zobaczę gynsi albo kaczków w Swarowskim w porównaniu do Delty na przykład ? :wink:
Sorki, wiem, że to zacny sprzęt. :smile:
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023   

Ani jednej wiecej, przy czym umowmy sie - z tego co da sie wyczytac na tym forum wiecej osob patrzy w, anizeli przez lornetke ;)
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023   

Adaher, dzięki za wrzucenie zdjęć :)

W sumie:

Pogoda dopisała, padać zaczęło dopiero po południu gdy się żegnaliśmy
Chyba już po rykowisku bo nic nie było słychać

Tak jak pisałem w pierwszym poście bardziej interesowało nas podglądanie otoczenia niż jakieś testy, zdjęcia przez lornetki A. robił już na końcówce, z ręki

bank rozbił Adaher który zaraz po przyjeździe miał okazję podziwiać brnącego przez staw pięknego byka, ja się nieco spóźniłem i było już po ...

poza tym masa kaczek i gęsi, przyglądające się nam podejrzliwie czaple, śmigający co chwilę nad taflą wody zimorodek, kręcąca się z boku kokoszka, błotniak stawowy który cały dzień patrolował trzcinowe wysepki naprzeciw nas, polujący na gęsi stary bielik, plus 2-3 inne kręcące się wciąż nad lasem na horyzoncie, bitwa z podchodami trzech mew o upolowaną przez jedną z nich rybę, kormorany, nurkujące perkozki, sporo drobnicy, spławiające się jak wściekłe karpie itd

no i sympatyczne rozmowy z przechodzącymi obok nas innymi obserwatorami przyrody, tak więc wypad w pełni udany

kolejna sesja planowana jest zimą, pewnie będzie krótsza, zimowisko gęsi i żurawi czeka


nie bylibyśmy sobą jednak :twisted: gdybyśmy w międzyczasie nie spróbowali rozwiązać odwiecznego problemu binoholizmu tzn:
EL 8x32 vs EL 10x32 oraz EL 8x32 vs NL 8x32 ?
no i mamy to w końcu :)


@anatol1
komentarz jednej pani która spacerowała z jakimś małym olympusem 8x25 i spojrzała przez naszą EL-kę był mniej więcej taki:
o rany widzę więcej, jak to wszystko widać
i chwilę potem: ten ptak leci z czymś w dziobie !! :)

@binocullection
optyczne to portal sprzętowy, to chyba normalne że pisze się na nim o sprzęcie i wałkuje jego zalety i wady na wszystkie możliwe sposoby, do tego też służy forum ;)
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023   

Na pewno EL-ka jest znacznie lepsza od Olymupusa, ale tej pani lornetka miała tylko 25 mm apertury wobec waszych 32, a te 6 mm różnicy może już zabrać ptakowi zdobycz z dzioba. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 25