Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie Warszawa 02.12.2023
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   Spotkanie Warszawa 02.12.2023

Umówiłem się z kolegą Binocullection w najbliższą sobotę 2 grudnia o 10:00 w Green Cafe Nero na bulwarach wiślanych w Warszawie.
Będziemy prowadzić rozmowy istotne o lornetkach, krzywiźnie czasoprzestrzeni, balladzie g-moll Chopina i co nam jeszcze przyjdzie do łba.
Tematem programowym będzie porównanie NL 12x42 po serwisie w Absam z NL 12x42 nieserwisowaną i próba zrozumienia, co Swarovski wymyśla na etapie produkcji, o czym nie informuje oficjalnie.

Kto zainteresowany, niech dołącza.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 547
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Ja się postaram przyjechać głównie ze względu na Wasze rozmowy o krzywiźnie. Chętnie posłucham. :smile:
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 765
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Ja też postaram się przyjechać, ale tylko na godzinę.

Generalnie w weekendy u mnie ciężko, bo są nieprzekładalne obowiązki rodzinne (wożenie dzieci na zajęcia, itp.). Dużo łatwiej w tygodniu w ciągu dnia, bo z pracy mogę wyjść praktycznie kiedy mi pasuje.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 324
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Dziękuję Wojtek.

Pragnę dodać, że spotykamy się nie dla przyjemności, w związku z czym czeka nas szereg karkołomnych testów i porównań różnych lornetek. Jeśli potencjalni uczestnicy spotkania są tego świadomi i wyrażają zgodę, to serdecznie zapraszamy.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

no ale to chyba przyjemność porównywać tyle lornetek ? a które dokładnie będą ?
godzina jest zbójecka ale może...
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Ja przyniosę: NL 12x42, Docter Nobilem 10x50B, EII 8x30.
Wiking przyniesie na pewno Meoptę Meostara 7x42.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 150
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Bardzo enigmatycznie zabrzmiał ten post o 12 NL🙂 licze na opis po waszym spotkaniu, a jeśli to wiedza nie na forum, to mam nadzieję że kolega Adaher mnie zaznajomi
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 324
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Wygląda na to, że SV nie dopracował jeszcze w NL (przynajmniej w niektórych egzemplarzach) wbudowanego w mostek focusera. Mój przestał pracować poprawnie, mam również wrażenie, że spowodowało to bezpośrednio pewien artefakt w polu widzenia okularu w prawej osi korygującej D.
Po serwisie:
- focuser pracuje idealnie
- artefakt zniknął
- lornetka generalnie się rozjaśniła lub jest to placebo

Właśnie tak poważne kwestie będą m.in. przedmiotem sobotniego spotkania.
Przy nich tensory Riemanna w OTW to piece of cake i cup of coffee of course.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 150
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Dzięki za wypowiedź. Ciekawie to brzmi , choroby wieku dziecięcego już powinny nie dolegać a jednak coś się jeszcze zdarza.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 324
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Lornetce o tak wysokich aspiracjach nawet w wieku dziecięcym nie może się to przytrafiać.
Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że dotyczy nie jednego NLa, a dwóch i jak całość mojego sprzętu jest używana okazjonalnie w sterylnych warunkach.

Nie ukrywam, że jestem poważnie zawiedziony Swarovskim, nawet po nienagannie przeprowadzonym zgłoszeniu gwarancyjnym (tu mogą uczyć się od nich światowe marki z innych branż).
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

binocullection napisał/a:
Nie ukrywam, że jestem poważnie zawiedziony Swarovskim, nawet po nienagannie przeprowadzonym zgłoszeniu gwarancyjnym (tu mogą uczyć się od nich światowe marki z innych branż).


Jako bywalec austryjackiego Tyrolu, mam dobre zdanie o tamtejszych góralach.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

tego Doctorka to bym z przyjemnością skrzyżował z Fuji 10x50 fmtrx. :cool:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 960
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

TRYTON7, No to wbijaj na imprezę.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 765
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

A nie chcecie o 9, bo widzę, że tam otwarte?
Wziąłbym Genesis 10.5x i Zeissa 6x20B (czyli największą i najmniejszą lornetkę jaką mam)

PS. Krzywizna czasoprzestrzeni jest bardzo łatwa o wyobrażenia (tensory zostawmy matematykom :) ). Żyjemy na powierzchni Ziemi i wydaje nam się, że nasz świat jest powierzchnią płaską, a najkrótsza droga z punktu A do B to prosta ścieżka. Patrząc jednak z kosmosu widzimy, że ten nasz świat, choć rzeczywiście dwuwymiarowy (sfera), jednak jest zakrzywiony, a najkrótsza ścieżka jaką wytyczyliśmy w dobrej wierze łącząc A i B jest faktycznie łukiem. By to jednak dostrzec musieliśmy wyjść poza dwa wymiary, tj. w trójwymiarową przestrzeń kosmiczną, co dane było niektórym.
Korzystając z tych doświadczeń przez analogię wyobrażamy sobie zakrzywienie czasoprzestrzeni :P
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 324
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Tomku, koniecznie wpadnij, ważna jest obecność, lornetki są tu drugorzędne (nie wierzę, że to piszę...). Na 10 obawiam się, że nie zdążę.

Zakrzywienie przestrzeni mierzone tensorami Riemanna/Richiego (jak na Twoim trafnym przykładzie kuli) to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej OTW. Najciekawsza jest czwarta składowa prostopadła do przestrzeni, czyli czas, która również się ugina i konsekwencja tego ugięcia w przestrzeni, czyli ruch! Prawdziwe wytłumaczenie powodu upadku jabłka na głowę Newtona.

To i inne cuda tego świata w sobotę na spotkaniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15