Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vortex Triumph 10x42
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 760
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Ja się pogubiłem :) Czy ta dziesiątka nie miała być zamiast ZOMZ 12x40, a zamiast Porsta - jakaś zgrabna 8x32, jako druga? Odnoszę wrażenie, że teraz chcesz pożenić wszystko w jednej lornetce, czy tak jest?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Wracam do wątku MHG 10x42, o której pisałem, że kiedyś mnie nie zachwyciła. Dziś, po latach, popatrzyłem jeszcze raz i chyba zrozumiałem, o co chodzi.
Otóż, jakkolwiek na osi ostrość jest przyzwoita, AC nie przeszkadza, to AC ma duży gradient, tj. rośnie szybko od centrum do brzegu, przy czym ten wzrost AC zaczyna się dość wcześnie. Zatem jeśli patrzymy na szerszą scenę, to pogarsza się ogólne wrażenie ostrości, ponieważ AC już na małym promieniu od centrum tę ostrość psuje. Gdy patrzymy centralnie na obiekt wyizolowany z dalszego tła, problemu nie ma.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 426
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Gdzieś kiedyś w internecie była jakaś recenzja MHG 10X42 , M7 10X42 , E2 8X30 . Porównanie tych trzech w formie tabelki . Ostrość MHG była oceniona na 5,5 vis 5 dla E2 . E2 na osi ma dobrą ostrość . Może nie jest to żyleta ale mnie ostrość odpowiada . Z tej oceny wychodzi że MHG jest trochę ostrzejszy . Dla konesera ostrość tylko przyzwoita ?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

W mojej ocenie EII jest ostrzejsza od MHG w ogólnym bilansie odczuć.
AC istniejąca w EII jest mniej niszczycielska dla ostrości niż ta w MHG.
Nieostrość brzegowa w EII o większym polu pozornym jest dalej od centrum niż w MHG.

Pomijam fakt, że to są lornetki o różnych powiększeniach, ale należy pamiętać, że porównujemy dachówkę do porro, co jest trudne. Możliwe, że w bardziej płaskim obrazie dachówki szybciej i mocniej dają się we znaki wady poza osią niż w porro.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 426
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

AC w EII jest widoczna poza centrum . Coś na poziomie P7 . W centrum jakoś szczególnie jej nie widać . W pewnych warunkach w P7 delikatny fiolet widać i w centrum . W recenzji MHG na Binomania , na zdjęciach testowych tablicy AC nie jest widoczna . Teraz promocja na MHG już się skończyła . Może i dobrze bo przez chwilę miałem pokusę ... :wink:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

W teście Optycznych MHG przecież wypadła bdb, 1:1 z Conquestem, więc o co chodzi?
Czyżby jakość serii MHG tak spadła i przenosiny produkcji do Chin są z tym związane? Coraz ciekawiej się robi :roll: . Najbardziej zaskakujące jest to, że cała seria MHG jest chwalona na forach, a nawet stawiana wyżej od niektórych droższych konkurentów.
Przymierzałem się do 8x42, ale widzę, że dobrze zrobiłem nie kupując jej. Pozostaję z moim GPO i Vikingiem Kestrelem, bo nic na tym nie tracę optycznie, a wręcz zyskuję :mrgreen: .
Co do cen po promocji, na MHG, to już przed promocją, zakup MHG był nieopłacalny, zwłaszcza w stosunku do M7 czy Genessis, z tym że Genessisy w ostatnim czasie też poszły w "kosmos" cenowy. Ostatnie ceny promo, na MHG, były cenami adekwatnymi do ich jakości optycznej, co stanowiło łakomy kąsek dla chętnych ich zakupu :wink: .
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Pon 08 Kwi, 2024, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Jan55, Mogę się mylić, ale podejrzewam rozrzut jakościowy między egzemplarzami.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Wojtas_B...Może być i to na pewno, chyba, że były to lornetki z serii " po odnowieniu" :grin:
Kupując M7 10x30, miałem możliwość porównania z MHG 10x30 1:1, nie zobaczyłem żadnej istotnej różnicy, w optyce, między nimi, wręcz przeciwnie, AC i ostrość brzegowa, są lepiej skorygowane w M7, więc kupiłem M7 za połowę promocyjnej ceny MHG. Nikon w ostatnich czasach spuścił na jakości swoich wyrobów a decyzja o przeniesieniu produkcji do Chin tylko to potwierdza :cry: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 426
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Ale M7 jest chińskie a jakość optyczna całkiem niezła . MHG jeszcze są MIJ . Niebawem mają się pokazać M7+ z płaskim polem . Już niektóre sklepy prowadzą przed sprzedaż .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2024   

Kot72...Obudź się :mrgreen: .
M7+ są już w sprzedaży od jakiegoś czasu (Beafoto,teleskopy.pl) tylko cena ich jakby z kosmosu :roll: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 426
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2024   

Jan55, my tu o 10x42 rozmawiamy a z tym powiększeniem M7+ to chyba nie ma . Wydaje mi się że jakiś sklep prowadził przed sprzedaż ale nie mogę teraz tego odszukać . M7+ 8X30 jest dostępny tak jak napisałeś . Ceny promocyjne już się praktycznie skończyły więc dopłata do tego plusa nie jest jakaś dramatyczna .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2526
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2024   

Kot72, Nikon nigdy nie zapowiadał i nie oferował wersji 8x42 i 10x42 plus, tylko 8x30.
Co do obecnej różnicy w cenie 8x30 vs 8x30+ to może nie jest już taka duża, tylko czy jest w ogóle opłacalna.
 
 
zadra 
Uczestnik
nowy szukacz


Posty: 78
Skąd: skątowni
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2024   

_Tomek_ napisał/a:
Ja się pogubiłem :) Czy ta dziesiątka nie miała być zamiast ZOMZ 12x40, a zamiast Porsta - jakaś zgrabna 8x32, jako druga? Odnoszę wrażenie, że teraz chcesz pożenić wszystko w jednej lornetce, czy tak jest?


zdecydowanie chciałbym jedną super lornetkę, która w obudowie 8x30 miała by możliwości i jakość 12x56 najlepszego producenta i dodatkowo za cenę laserowego tasco ;)

tak się chyba nie da, zatem jestem w rozterce czy dokupić jedną 10x42, czy np 8x42 i jakąś x12 czy może nawet tylko 8x30 i 10x42...

Aby ten problem rozwiązać musiałbym zainwestować dużo "pinindzy" i zaryzykować późniejsze odsprzedaże ze stratą której nie lubię..

Jak czytam, Nikona MHG już nie kupię, bo ceny znowu wyskoczyły poza zdrowy rozsądek choć przyznaję, że MHG 8X42 za 2800 (taką ofertę jakiś czas widziałem) powoli łamało mi kręgosłup.. na szczęście nie zdążyłem się złamać, ale może "szkoda" ..

oglądając posiadaną KOWĘ zauwazylem dumnie brzmiacą informację o jej chińskim pochodzeniu.
Może to japońska fabryka w Chinach, ale wolałbym jednak w pelnin japonską produkcję z Japonii.
Jakoś tak przykro, że wszystko na co stac czlowieka musi teraz byc chińskie ..
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2024   

zadra,
1. Mając 8x, dobrze jest mieć do kompletu 12x, która sprawdzi się w sytuacjach, w których 8x nie pokaże szczegółów.

2. Mając tylko 10x, można czuć się komfortowo w większości sytuacji obserwacyjnych.

PS.
Jeśli szukasz 12x za rozsądne pieniądze, to opiszę pobieżnie wrażenia z mojego patrzenia przez Vipera 12x50, co miało miejsce w tym tygodniu.

Ostrość centralna nie jak w alfach, ale bardzo dobra.
Kontrast przyzwoity.
Kolorystyka dobra.
AC na osi do wytrzymania, poza osią gorzej, ale zdaje się ona nie rujnować ogólnej ostrości.

Dodam, że oglądany egzemplarz był lekko rozkolimowany, zatem, ekstrapolując wrażenia na sztukę z dobrą kolimacją, należy spodziewać się całkiem przyzwoitej lornetki w tym budżecie - nie wiem, czy nie jest to w tym sensie najlepsza opcja na naszym rynku.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 312
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2024   

To zreszta calkiem owocny wypad do Lomnianek byl.
Przez te 2h przez rece przewinal sie wspomniany Vortex (podpisuje sie pod slowami W), swietny egzemplarz 10x42 HG (jesli ktos szuka, to polecam ten), 10x50 EL i 10x42 NL (te komentarzy nie wymagaja). No moze tylko taki, ze znowu od pierwszego chwytu i spojrzenia ogarnela mnie refleksja, ze NL to lornetka z innej planety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15