Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
28-300 czy 16-300 Tamron
Autor Wiadomość
ktatar156 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   28-300 czy 16-300 Tamron

Dzień dobry,
Poszukuję do swojego lusterkowca (canon 70D) obiektywu, który będzie bardziej uniwersalny. Na chwilę obecną mam Canon 10-18 oraz Tamron 28-75 2.8F.

Tego drugiego będę chciał się pozbyć i rozpatruję dwa warianty:
Tamron B016 AF 16-300mm f3.5-6.3 DI II VC PZD
Tamron AF A010 28-300mm f3.5-6.3 Di VC PZD
Jak myślicie, który będzie lepszy pod kątem jakości zdjęć? Mało informacji jest o tych obiektywach, nawet nie mogę znaleźć kiedy te obiektywy miały swoje premiery, już nie mówiąc o specyfikacji technicznej, którą by można porównać. Nie zależy mi na zakresie między 16 a 28 więc dlatego oba wchodzą w grę i chcę wybrać, ten który będzie lepszy (tak od 40 do 300mm). Widzę, że używki na ebay chodzą w podobnej cenie.
Chyba, że znacie jakiś lepszy model w cenie do 1.5k PLN za używany? Albo gdzie jeszcze, oprócz ebay, szukać obiektywu?
A może celować w Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD? Będzie najlepszy z tych trzech? Widzę oznaczenie HLD - lepsze od PZD? :)
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   Re: 28-300 czy 16-300 Tamron

ktatar156 napisał/a:
Poszukuję do swojego lusterkowca

:roll:

Obiektywy z zakresem ogniskowych 28-300 mm to konstrukcje przeznaczone do korpusów pełnoklatkowych. Jeżeli masz zamiar w przyszłości przesiąść się na korpus FF, to możesz taki kupić. Jeżeli pozostaniesz na APSC, to lepszym wyborem będzie 18-300, bo będziesz miał bardziej uniwersalne szkło z prawdziwie szerokim kątem widzenia na krótszym końcu. Jeżeli zaś myślisz o fotografowaniu przyrody (tej dzikiej i uciekającej ;-) ), to rozważ 18-400, albo lepiej 100-400 lub 150-600.
 
 
ktatar156 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   Re: 28-300 czy 16-300 Tamron

Mechooptyk napisał/a:
ktatar156 napisał/a:
Poszukuję do swojego lusterkowca

:roll:

Obiektywy z zakresem ogniskowych 28-300 mm to konstrukcje przeznaczone do korpusów pełnoklatkowych. Jeżeli masz zamiar w przyszłości przesiąść się na korpus FF, to możesz taki kupić. Jeżeli pozostaniesz na APSC, to lepszym wyborem będzie 18-300, bo będziesz miał bardziej uniwersalne szkło z prawdziwie szerokim kątem widzenia na krótszym końcu. Jeżeli zaś myślisz o fotografowaniu przyrody (tej dzikiej i uciekającej ;-) ), to rozważ 18-400, albo lepiej 100-400 lub 150-600.

Dziękuję! Przyroda tak - ale i zdjęcia wakacji, stąd potrzebuję gdzieś od 30mm na krótszym końcu. Ta 18-400 kusi kupno nowej (3,2k PLN) ale mam dylemat pod kątemtego HLD? Będzie lepsze od PZD? Które lepiej/szybciej ostrzy?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

ktatar156, najlepszy optycznie z tych Tamronów to 28-300 a najsłabszy to 18-400 na którego szkoda takich pieniędzy.Od 250-400 mm, jest zdecydowanie najsłabszy np od Canona 55-250 STM czy 70-300 II is USM. Troszkę lepszy, od 18-400 jest T 18-300, ale 200-300 mm też nie jest zadowalające. T 28-300 jest generalnie najlepszy w całym zakresie, chociaż 200-300mm tez jest słabsze od Canonów. Z szybkością fokusa w Tamronach bywa różnie, ze stabilizacją też, nie jest dobrze i jest gorzej niż w Canonach.
Te Tamrony jakoś szybko i bez echa, zniknęły z rynku w Polsce (małe zainteresowania). Prawdopodobnie przysłużyła się do tego ich nie zadowalająca jakość w stosunku do wysokiej ceny, która dla amatorów była za wysoka a dla "zawodowców" takie obiektywy są nie do przyjęcia.
Na portalu CanonBoard, forumowicz Cauchy opisał dokładnie T 28-300 i zamieszcza bardzo dużo zdjęć, zrobionych tym obiektywem. Poszukaj sobie i poczytaj, bo warto. W dziale Obiektywy masz opinie (słabe) o tych obiektywach.
Osobiście nie polecam takich obiektywów, chociaż sam je kiedyś przerabiałem.
Najlepszym rozwiązanie na dobrą jakość zdjęć są dwa obiektywy, najlepszy kit Canona, 18-55 is stm i 55-250 is stm.
Długo używałem Canona 18-200 is i T 70-300 VS i zdjęcia z Canona miałem lepsze niż z Tamronów 18-400, 18-300 i 70-300. IS i AF w Canonach są zdecydowanie lepsze niż w Tamronach.
Najlepszym moim rozwiązaniem, była-jest, Sigma 17-50/2,8 EX OS HSM i Canony 70-300 L IS USM oraz 55-250 IS STM, których używam do dzisiaj. Miałem też Canona 15-85 IS USM też świetny obiektyw.a także bdb Canona 18-135 IS STM .
 
 
ktatar156 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Dziękuję za porady.
Niestety nie byłem w stanie znaleźć w zadowalającym stanie T 28-300 (+/-1700 PLN znalazłem dopiero za dobry stan) - więc stwierdziłem, że pójdę jednak w kierunku nowego 18-400 - czytałem recenzje, wydaje się lepiej niż opisujesz :)
Oczywiście mam świadomość, że lepiej mieć dwa obiektywy, ale praktyczność rozwiązania u mnie wygrała na chwilę obecną - zdjęcia wywołuję do formatu max 13x18 - a skoro tymi małymi matrycami w telefonie potrafię zrobić dobre zdjęcia na ten format, zakładam, że tym zestawem też dam radę :)
Trochę na tym rynku 'nie byłem' i widzę, że od dłuższego czasu prym wiodą tylko bezlusterkowce - szkoda i szczerze mówiąc nie wiem czym to jest podyktowane (oprócz odpowiednią marżą dla firm), że przesiadamy się na bezlusterkowce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14