Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski Junior 7x28
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   Swarovski Junior 7x28

Brawo Swarovski!
https://www.swarovskiopti...ulars/my-junior
Bardzo przemyślana specyfikacja pod kątem wczesnoszkolnego (i starszego) dziecka.
Można czepić się pola, ale to będzie czepianie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   

Braaawo!
Kurcze, nie sądziłem że management z Absam czyta forum optyczne. :)
Co prawda trochę drogo jak na sprzęt, który długo może nie pożyć, ale najwidoczniej taniej lornetki na poziomie w EU zrobić się nie da.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   

Cena tej lornetki nie przystaje do tej bazarowej kolorystyki ale podobno dzieci taką lubią bo starsze dzieci raczej, chyba nie :mrgreen: , ale mogę się mylić, bo nie mam już ani dzieci ani starszych dzieci a czasy się zmieniły i "wizualny smak" dzieci też :grin: . Kwestią pozostaje pytanie, ilu rodziców będzie chciało kupić dziecku lornetkę za 2000 zł :sad: .
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   

A po ile teraz się kupuje prezenty komunijne? To zawsze był drogie zabawki. Jak dziecko ma takie zainteresowania to jako prezent składkowy od rodziny uważam, że jest w zasięgu.

No ale na pewno nie na spróbowanie, bo są do tego tańsze lornetki. Moje chłopaki bawią się Orionem 4x21 i Cometem 6x24. Jak się wciągną...

binocullection napisał/a:
Kurcze, nie sądziłem że management z Absam czyta forum optyczne. :)

A jednak czyta :) Jest dokładnie taka jak powinna być dla 8-10-12 latka (może poza polem) Czekam na testy.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   

Zwroccie prosze uwage, ze w tym przypadku mniej wazne, jaka optycznie jest ta lornetka, a sam fakt, ze JEST. Kiedy rynek swiatowy zwija sie z optyki sportowej, SV stac na zrobienie dwoch eksperymentalnych lornetek, bardzo odwaznych biznesowo, zeby nie uzyc bardziej gornolotnego - pionierskich.

Ja dodatkowo uwazam, ze nie jest biznesowa sztuka wladowac mln EUR w projekt lornetki i jej marketing, a nastepnie sprzedawac za ciezke k EUR, a ekwilibrystyka jest w obecnych realiach rynkowych stworzyc cos nowego, dobrego jakosciowo i za rozsadna cene.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   

Właśnie, pionierski projekt. Na hasło "lornetka dla dziecka" dostajemy:

1) Galileuszowe zabawki klasy starych lornetek teatralnych. Jakoś tam działają, widać więcej niż gołym okiem (sam kiedyś kupiłem Jaśkowi Bressera 3x30), ale głównie chodzi o to, że dzieciak ma fajną zabawkę i nie rusza lornetki taty

2) Pomalowane na kolorowo najtańsze lornetki klasy 8x20 czy 10x25.

Żeby znaleźć sensowną lornetkę dla dziecka, które pokazuje wyraźnie więcej niż nieuzbrojone oko i jest dla niego wygodna (jak dwie wspomniane, ktore kupiłem), trzeba się postarać, mieć trochę doświadczenia i trochę szczęścia (Cometa już nie ma w sprzedaży). Czyli praktycznie niewykonalne dla zabieganych rodziców, którzy sprzętem obserwacyjnym się nie interesują. Dobrze to Arek opisał w artykule:
https://www.optyczne.pl/8...la_dziecka.html

No i tutaj Swarovski świetnie się wstrzelił w potrzeby dzieci. Co ciekawe piszą:
"MY JUNIOR to pierwsza lornetka SWAROVSKI OPTIK dla dzieci."
Może będą więc kolejne? W większe nie ma co iść, bo to już zwykłe lornetki dla dorosłych. Może więc jakiś Swarovski MY KID 4x20 :) ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024   

Moim skromnym zdaniem, kupowanie dziecku lornetki tak drogiej na prezent, ma sens tylko wtedy jeżeli dziecko wykazuje duże zainteresowanie takim sprzętem i korzystaniem z niego. W innym przypadku są to wyrzucone pieniądze i prawdopodobne niezadowolenie obdarowanego, niechcianym przedmiotem.
Lornetka to specyficzny sprzęt i wśród dzieci, zwłaszcza 7-10 letnich, nie znających tematu bino, niekoniecznie stanowi jakiś sens posiadania, chyba że rodzice mają coś wspólnego z bino i przekazują to dzieciom, a i to nie znaczy, że ich dzieci będą zainteresowane tą dziedziną "rozrywki" :mrgreen: .
W dzisiejszych czasach dzieci zainteresowane są bardziej tym co jest w internecie a najbardziej grami, filmikami, co ma związek z posiadaniem bdb markowych smartfonów a w ostateczności tabletów, które dostały w prezencie lub które kupili im rodzice. Można się z takimi zainteresowaniami nie zgadzać, ale takie jest życie i tego już się nie zmieni.
Opieram to na obserwacjach poczynionych naocznie, bo mam w sąsiedztwie szkołę, boisko i plac zabaw i widzę oraz słyszę o czym rozmawiają (najczęściej wykrzykują) na przerwach, między sobą dzieci, licytując się kto ma lepszy smartfon ew tablet w domu i w jakie gry grają albo jaki filmik nagrali.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   

Tak sobie pomyslalem - gdybym mial kupowac dziecku lornetke, na zakup ten mialaby mi pozwolic optyczna klauzula sumienia, dodatkowo byla solidna, z duza ergonomia okularow (to w koncu dziecko, ktore albo sprobuje, przekona sie i bedzie korzystac albo nie dopasuje sie i wyrzuci na wieki w kat) oraz sam moglbym przez nia spojrzec bez szczekoscisku, to wychodzi na to, ze taki M7 8x30 to absolutne minimum sensownosci zakupu. A M7 i podobne jej lornetki 30-tki to pulap 1,5-2k zl. Wole doplacic 500 zl i miec lornetke Swarovskiego...
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   

Firma z Tyrolu wychowa sobie w ten sposób kilku nowych lojalnych klientów.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   

Jan55, ja mam takie same obserwacje co do zainteresowań dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Choćby w niedzielę syn wrocil od kolegi i opowiadał jak grał w wyścigi z kolegą i jego tatą. A ja za dużo czasu straciłem jako dziecko na grach, które wciągały mnie na wiele godzin, mimo że to Commodore C64 :) Jeszcze macilem w glowie rodzicom, ze bede programowal (i tak pozniej było, ale zmarnowany czas nie wroci) Komputera na razie nie będzie, jak skonczy 10 lat minimum

Nie zmuszam do lornetki, jest mnóstwo innych rozwijających zabawek. Młodszy syn bardzo chciał smartfon, no to ma - wyciął sobie z papieru i ładnie narysował. Nawet kilka ma :) prawdziwy dostanie jak skończy 10 lat.

Podobnie jednak uważam,że na spróbowanie to jest za droga lornetka. Znacznie większa jest szansa, że się znudzi niż wciągnie. Można spokojnie kupić Oriona 4x21, widać wyraźnie więcej niz gołym okiem, nie ma ustawiania ostrosci, a pole jest gigantyczne (pozorne 70*)
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   Re: Swarovski Junior 7x28

_Tomek_ napisał/a:
Można czepić się pola, ale to będzie czepianie.

Ja bym się przyczepił do odległości bliskiego ostrzenia (4m).
Nie wiem jak szanowni koledzy, ale ja gdy byłem dzieckiem, lubiłem patrzeć na to co w trawie piszczy. Nie miałem lornetki, więc szczypawki, glizdy i inne "robaczki" brałem w ręce i przysuwałem pod oczy.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   

Piszą, że z bardzo bliska można patrzeć odwrotnie i działa jak lupa... Ale faktycznie, pomiędzy będzie nieobsłużona odległość. Trzeba Pentaxa Papilio 6.5x21 kupić :)
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   

_Tomek_ napisał/a:
Piszą, że z bardzo bliska można patrzeć odwrotnie i działa jak lupa... Ale faktycznie, pomiędzy będzie nieobsłużona odległość. Trzeba Pentaxa Papilio 6.5x21 kupić :)


Patrzyłeś kiedyś przez to?
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   

Niestety nie. Ale wg specyfikacji ostrzy od 0.5 m. Ktoś na Forum ma i opisał rok-dwa temu.
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Posiadam i regularnie używam Papilio. Moim zdaniem to bardzo fajna lornetka nie posiadająca konkurencji. Kiedy zaczyna się lato, ptaki "znikają" rozpoczynam sezon makro. I mały Papilio zawsze wisi na mojej szyi. Chodzę po łąkach, lasach i kiedy coś mnie zainteresuje to zamiast schylać się podnoszę lornetkę do oczu i widzę jaki stworek jest na liściu czy ziemi. Dopóki się człowiek samemu nie przekona to nie zdaje sobie sprawy jak fajne są te możliwości makro.
Oczywiście pole jest wąskie i lornetka nie jest uszczelniona ale to jest sprzęt za 5 stów...
Kiedy nie brakuje światła obraz jest na prawdę dobry. Dodatkowym bonusem jest najlepszy moim zdaniem system mocowania paska.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14