Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon 8x30 Monarch HG
Autor Wiadomość
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 13 Mar, 2024   

Lynx HD mialem przez chwile kilka lat temu, jak byl wielki bum na pierwszego monarcha 7.

Jesli 8x30 MHG jest optycznie na poziomie 8x42 MHG to ciagle bedzie na mojej uwadze.

Mechanicznie 8x42 MHG nie pasuje mi tylko ciezko pracujace pokretlo ostrosci, moze z czasem bedzie pracowac lzej.

Optycznie to trzeba jeszcze potestowac :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 13 Mar, 2024   

kimek27, nie wiem jak MHG 8x42, bo nie miałem go w rekach, natomiast 8x30 jest bardzo zbliżona optycznie do M7 8x30, albo odwrotnie, to M7 zbliżyło się bardziej do HG :mrgreen: . Tak jak pisałem wcześniej, HG"wygrywa" jakością obudowy, magnez vs policarbon, trochę lepszymi muszlami i troszkę większym kontrastem a "przegrywa" troszkę słabszą korekcją AC i ciut większą nieostrością brzegową. Dlatego kupiłem M7 bo stwierdziłem, że ta różnica na lepsze w HG nie jest warta dopłaty 100% więcej. MZ, HG 8x42 jest, prawdopodobnie, na podobnym poziomie optycznym co 8x30, ale to też zależy na jaki egzemplarz się trafi.
Jeszcze jedno, trzymając w rękach i przy oczach, HG i M7, nie czuć i nie widać praktycznie żadnej różnicy, jakby to były takie same lornetki, tylko inaczej oznaczone, dopiero po wnikliwszym patrzeniu można zauważyć różnicę w optyce, ale to może tylko moje odczucie a ktoś inny może czuć inaczej. Dla kogoś nieobeznanego z bino, różnice są nie do zauważenia :wink: .
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

Jan55 napisał/a:
Tak, Kite Lynx HD 8x30 to bdb lornetka, mówi się nawet, że to bliźniak Monarcha7 a w tej chwili to bliźniak M7, bo był produkowany w tamtym czasie, w koprodukcji z Nikonem (optyka). Jego pole widzenia jest tylko troszkę większe od Monarcha 8,2* vs 8,5* Kite.


Tu porównanie na anglojęzycznym forum do Monarcha M7:
https://www.birdforum.net...hd-8x30.271587/

oraz zagraniczna recenzja:
https://www.bestbinocular...mwg_rnd=4812733
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

Piotr_0602, na BF jest opinia starego (chwalonego) Monarcha 7 a nowy Monarch M7 jest pod każdym względem lepszy od starego (optyka,mechanika i obudowa), co powoduje, że jest równy Lynxowi HD i kto wie, czy nowy Lynx HD+ (nie miałem), który wcale nie jest lepszy (tak mówią i piszą) od HD, jest lepszy od M7, poza wysoką ceną. Do tego trzeba dodać, że Lynxy mają podane duże pola widzenia (marketing) ale okazuje się że te pola są mniejsze i do tego mają duże nieostrości brzegowe. Różnice w wielkościach pól w lornetkach Kite, wszystkich serii, dochodzą nawet do -1* vs podane przez producenta. Na zagranicznych forach mało kto pisze o tym, a dotyczy to wszystkich firm i lornetek, chyba, że recenzujący porównuje lornetki 1:1 i zobaczy różnicę miedzy nimi na +/-, a tak opierają się tylko na marketingu firmy i tym co one podają.
Czytając fora zauważyłem, że mało komu, tak recenzentom jak i użytkownikom, przeszkadzają małe pola w lornetkach, nawet takie, które powodują patrzenie jak do tunelu :sad: .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

Jan55, skoro masz dostęp do Monarcha M7 i HG to napisz proszę jak daleko wykręcają się muszle w HG względem soczewki? W M7 8x30 którego mam jest to około 12 mm.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

Maciek...dostęp miałem w sklepie, jak porównywałem obie, więc na to nie patrzyłem, ale jak dla mnie, to obie mi pasowały (muszle wysunięte na max), ale tak jak napisałem, wybrałem M7 bo różnica w optyce, MZ, jest minimalna a różnica w cenie, między nimi (wtedy) kolosalna :grin: ( 2000 vs 4000). Sumując: mam M7 a nie mam HG :wink: i nie mogę Ci pomóc. Szkoda :cry: .
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 15 Mar, 2024   

Mi sie udalo kupic MHG w cenie M7 wiec porównanie jest oczywiste. Ale jesli M7 jest optycznie prawie jak MHG to jest to bardzo dobra lornetka jak na swoja cene, aczkolwiek to "prawie" dla kazdego jest inne.
MHG do EL SV nie porownuje bo to inna klasa optyki ale moge teoretycznie porownac do malej 8x25 CL I optycznie maly skwarek jest lepiej skorygowany optycznie.
Tak to juz jest z tym sprzetem. Rozrzut cenowy maly a rozrzut jakosciowy duzy.
Jesli mial bym kupic 8x42 MHG w cenie normalnej pierwszej to polecil bym kazdemu zacisniecie pasa I dolozenie do takiej SLC.

Polecicie proszę jakis zwykly parciany pasek do MHG. Nie jestem fanem ani neoprenu ani szerokich paskow. Sa poprostu za duze objetoscio.

Ps. Czy cos zostalo zmienione w wyslaniu wiadomosci priv. Moje ciagle siedza w skrzynce nadawczej.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Mar, 2024   

kimek27...pasek najprędzej znajdziesz na Allegro w używkach i nowych, są przeróżne, do wyboru i do koloru.
Pytanie, w jakiej cenie było wtedy to MHG a w jakiej M7? jeżeli to nie tajemnica :mrgreen: .

W Polsce nigdy tak nie było, tylko w ostatnim czasie Monarchy podejrzanie staniały ale i tak HG jest 2x droższe od M7 :twisted: . Co do tego "prawie"jak MHG, to napisałem jakie dla mnie jest to "prawie" ale to "prawie" przeważyło na korzyść, w moim przypadku, M7, gdybym trafił tak jak Ty to byłby to MHG. Nawet gdyby MHG kosztowało do 50% więcej od M7, to też byłoby to MHG, ale 100% więcej, to już nie warte jest tej różnicy :wink: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15