Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zoom do FF niekoniecznie z AF
Autor Wiadomość
Krzysztof M 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 30 Mar, 2024   Zoom do FF niekoniecznie z AF

Mam Canona 400D z dwoma obiektywami (28-80 i 80-200, niestety szerokiego kąta brakuje). Stałe żonglowanie obiektywami trochę mi się znudziło, więc zastanawiam się nad kupnem drugiego korpusu. I tu jest problem, bo marzy mi się 6D. Używanie jednoczesne dwóch tak różnych korpusów też komfortowe nie jest, więc pewnie na placu boju pozostanie tylko 6D. Jeśli tak się stanie, to powstanie potrzeba dobrania takiego zooma, który będzie dostatecznie dobry optycznie (żadnych L-ek! to nie na moją kieszeń) i będzie pokrywał mniej więcej zakres 28-200. NIby nic prostszego. Jednak lektura recenzji sprzętu wcale nie pomaga w decyzji.

Potrzebny mi jeden zoom ok. 28-300 do Canona 6D (jeśli ktoś przekona mnie, że mój 400D jest niczego sobie, to 18-200) , z tym, że autofocusa może w ogóle nie mieć. Radziłem sobie z ostrością mając Zenita-E, więc pewnie i tym razem dam radę. Może to być coś z przejściówką, jakieś M42, czy wręcz M39 - nieważne.

Zdjęcia wyłącznie statyczne, bez ptaków, wyścigów i innego sportu.

Jak się nie uda, to pewnie kupię drugiego 400D, żeby już szkieł nie przepinać, a problem braku szerokiego kąta pozostanie...

Pozdrowienia dla wszystkich fotografujących dla przyjemności.

PS. Jeśli "idę w złym kierunku", to chętnie wysłucham pouczeń wszelkich.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 939
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 31 Mar, 2024   

Moim zdaniem kupowanie 6D żeby podłączyć do niego tanie 28-300 to kompletne nieporozumienie.

Już wolałbym kupić dobry korpus APS-C i używać z czymś lepszym. Lub zwyczajnie dokupić 6D do posiadanego zestawu i jechać na 2 korpusy mając 6D z założonym częściej używanym obiektywem.
Sam dokładnie tak zrobiłem: do 40D dokupiłem 6D i na koncertach ten drugi ma założone 70-200/2.8, a stary 17-35 do szerszych kadrów i jest pełen komfort pracy. Z tym, że za pomocą tele wykonuję ponad 90% ujęć.

Stare manualne zoomy też wydają mi się ślepą uliczką. Nie słyszałem o żadnym, który byłby chociaż przyzwoity. Do tego lustrzanki z ery AF przeważnie mają matówkę słabo nadającą się do manualnego ostrzenia, więc trzeba by było wymieniać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14