Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE IMPREZ
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

quake222, może odszumianie? ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

katharsis, (dopiero teraz widzę) bardzo fajną serię dałaś,szczególnie podobają mi się dwa pierwsze ,86 i 87 - to super!

[ Dodano: Sro 04 Lis, 2009 11:19 ]
hijax_pl napisał/a:
może odszumianie? ;)

Takie zwykłe,ja też tak nie umiem,może jekiś tutek od chętnego :?: :razz:
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Kod:
pytanko do myslidar, jakim cudem przy takiej ilości ISO nie widać u ciebie ani grama szumu ?! może ktoś mi zdradzić tą tajemnice ? też bym sobie postrzelał na 3200 ale zdjęcie wychdzi tak zaszumione ze szok !

On ma 350....Canon , a ty 350 ...Sony :mrgreen: To pierwsza różnica. CMOS po prostu mniej szumi, a reszta to już obróbka.
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

dawid_gaszynski napisał/a:
CMOS po prostu mniej szumi, a reszta to już obróbka.


Po tym co prezentujecie to naprawdę dobra obróbka....sam chciałbym wiedzieć jak można coś takiego osiągać, ale to pewnie tajemnica więc nie pytam...
Postaram się dowiedzieć we własnym zakresie :)
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Miałem parę razy C 350 w rękach, ale nie pracowałem nim przy czułości 3200, myślę jednak że myslidar po prostu dobrze naświetlił kadry i nie wymagały one rozjaśniania, to mogło znacznie zmniejszyć liczbę szumu, a to że scenki raczej jasne i dobrze oświetlone światłem zbliżonym do dziennego też ułatwiło.
Jeśli było inaczej to rzeczywiście dobra obróbka z raw'a.
 
 
trosiek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Wrzucam takie 3 zdjęcia do oceny - pomóżcie wybrać z nich 2 najlepsze (same jpegi - nie robiłem rawami niestety)
102.

103.

104.
 
 
Misek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

trosiek, 102 było by ok, gdyby nie ten wieniec jak z nagrobka
103 nie podoba mi sie
104 też do niczego bo ten koles jest w samym centrum kadru, no i te głowy...

Cytat:
Później taka osoba wraca do domu z wycieczki po parku i ma 500zdjęć, z których pewnie 495 jest do wywalenia.


Myśle że jeśli te 5 zdjęć jest fajnych to warto nawet zrobić 800. To jest chyba jeden z najwiekszych plusów cyfry :grin:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Misek napisał/a:
Myśle że jeśli te 5 zdjęć jest fajnych to warto nawet zrobić 800. To jest chyba jeden z najwiekszych plusów cyfry


To nie zaleta, to zmora cyfry... Oducza myślenia przed zrobieniem zdjęcia. Niestety.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

trosiek, z tych trzech najelpsze jest 103, ale szału nie ma-wokalistka akurat opuściła głowę i twarz częściowo zasłoniła mikrofonem. 102 byłoby najlepsze, gdyby nie to, że scena wali się na prawo. 104-jak napisał Misek.
Ostatnio zmieniony przez Sunders Wto 10 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Sunders napisał/a:
trosiek, z tych trzech najelpsze jest 104, ale szału nie ma-wokalistka akurat opuściła głowę

Chyba tobie się zdjęcia pomyliły, raczej 103.
 
 
quake222 
Bywalec


Posty: 146
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

najbardziej interesowalby mnie sprzet i parametry ....
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

quake222, jest w Exifie.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

SlawGaw napisał/a:
Chyba tobie się zdjęcia pomyliły, raczej 103.

SlawGaw, nie zdjęcia tylko ich numery-ma być 103 jak napisałeś-już poprawiłem :smile:
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

W niedzielę byłem na spektaklu. Spektakl za dużo powiedziane, właściwie premierowe czytanie sztuki, taka pierwsza próba czytana, ale otwarta dla publiczności. Tytuł sztuki "Trup", dużo inteligentnego, życiowego, czarnego humoru. Mam nadzieję że autorce sztuki uda się z tym gdzieś przebić.
A700 + Tamron 17-50 lub Minolta 80-200 G, f/2,8, iso od 1250 do 3200, czasy od 1/50 do 1/200
105

106

107

108 to samo ale przerobione na B&W

109

110
 
 
katharsis 
Uczestnik
ambitna canonierka


Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

SlawGaw, ależ miałeś fajne światło :) Najbardziej podoba mi się 105 i 110, cz-b zupełnie nie, bo nie wytonowałeś kolorów, nie ma żadnych półcieni, szarości, czerń przytłacza. 109 mogła by byc minimalnie ciaśniej z prawej, bez tego uciętego fragmentu rękawa, bo on wygląda tu strasznie.

[ Dodano: Pon 16 Lis, 2009 00:08 ]
Jakoś słabo żyje ten wątek, więc spróbuję coś dorzucić. Ponieważ jestem naprawdę świeża w fotografii imprezowo/koncertowo/teatralnej, za wszelkie rady będę niezwykle dźwięczna :)

A przed Państwem Teatr Ognia i Papieru ze spektaklem "Lalki, moje ciche siostry"

111


112


113


114


115


116


117
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15