Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE IMPREZ
Autor Wiadomość
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

katharsis, twoje zdjęcia nie wyświetlają się.

katharsis napisał/a:
ależ miałeś fajne światło

Tak, pomieszczenie było dobrze oświetlone, w sumie było zaledwie 10 reflektorów a zrobił się klimat. B&W to eksperyment, skoro się nie podoba to chyba nieudany. Wszystkie foty to pełne kadry, jeśli będę coś z tymi zdjęciami robił to je bardziej dopieszczę. Dzięki za opinię.

Dziś byłem na koncercie Żanny Biczewskiej, nie było fajnego światła, ale za to dość mocne.
A700 + Minolta 80-200, pełne kadry.

118
iso 2000, 1/200, 2.8, 150 mm


119
iso 2000, 1/200, 2.8, 180 mm


120
1600, 1/160, 2.8, 200 mm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

SlawGaw napisał/a:
Dziś byłem na koncercie Żanny Biczewskiej


No i jak? :wink:
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Bo to światło rzadko kiedy chce być dobre na koncertach.. Może inaczej - nie chce być fotograficzne ;)
Wczoraj nawet na koncercie słyszałem zdanie od fotografów z akredytacją. "kurcze, może by tak jakaś zrzuta na światła dla klubu?" ;)

A parę zdjęć z koncertu jeszcze dziś.
 
 
katharsis 
Uczestnik
ambitna canonierka


Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Jesienny, a czy mógłbyś podzielić się informacją, jak ustawiasz pomiar światła w przypadku, kiedy artysta jest oświetlony mocnym, jasnym strumieniem reflektora? Bo w tym akurat wypadku ryzyko, że skóra je odbije i zdjęcie wyjdzie przepalone, jest ogromne. Przy okazji - te trzy koncertowe kadry, które zaprezentowałeś, bardzo mi się podobają.

Widzę, że moje zdjęcia nie "wskoczyły", przepraszam, ponowię próbę wieczorem.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Ruslan napisał/a:
No i jak?

Smutno, nostalgicznie, romantycznie, bez litra nie podchodź :mrgreen: , a poważnie to pani ma fajny głos i wie co z nim robić, podobało się.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Generalnie nie kieruje się pomiarem światła - po prostu ustawiam najkrótszy możliwy czas, który przy danym ISO da mi jakieś rezultaty (to i tak zwykle jest czas na granicy poruszenia w naszych klubowych warunkach).

Do tego ratuje się czasem serią. Przy trzech zdjęciach z serii na każdym potrafi być inne światło więc co mi ten pomiar by dał tak na prawdę.
 
 
katharsis 
Uczestnik
ambitna canonierka


Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Próbuję jeszcze raz: Lalki moje ciche siostry, Teatr Ognia i Papieru na festiwalu Lalka też człowiek 2009

121


122


123


124


125


126


127


p.s. przepraszam za podpisy na zdjęciu, skorzystałam ze zmniejszonej wersji, która oddawałam oznakowaną.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

katharsis, chyba wolałbym ciut jaśniej, na 123 pani podrzuciła lalkę i chyba odruchowo podniosłaś aparat, na czym ucierpiały świeczki na pierwszym planie, generalnie podoba się.
 
 
katharsis 
Uczestnik
ambitna canonierka


Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

SlawGaw napisał/a:
katharsis, chyba wolałbym ciut jaśniej, na 123 pani podrzuciła lalkę i chyba odruchowo podniosłaś aparat, na czym ucierpiały świeczki na pierwszym planie, generalnie podoba się.


Dziękować :) Jaśniej się nie dało, bo ciemno było okrutnie, a potem nie ciągnęłam tego na siłę, bo traciło wyraz.

[ Dodano: Pon 16 Lis, 2009 21:12 ]
Jesienny napisał/a:
Generalnie nie kieruje się pomiarem światła - po prostu ustawiam najkrótszy możliwy czas, który przy danym ISO da mi jakieś rezultaty (to i tak zwykle jest czas na granicy poruszenia w naszych klubowych warunkach).

Do tego ratuje się czasem serią. Przy trzech zdjęciach z serii na każdym potrafi być inne światło więc co mi ten pomiar by dał tak na prawdę.


Przepraszam, jakoś wcześniej przeoczyłam Twoja odpowiedź.
O serii myślałam, ale biorąc pod uwagę, że ja do tej pory głównie fotografowałam na spektaklach, seria nie wchodziła w grę - pojedynczy strzał podczas głośniejszej muzyki, rozmowy albo śmiechu jakoś "przechodził". Z tym najkrótszym możliwym czasem robię podobnie, acz posiłkuję się światłomierzem w aparacie i jeśli nastawię pomiar światła centralnie ważony, to zdarzają mi sie przepały. Dlatego aktualnie jadę na pomiarze światła punktowym i... jakoś idzie. No i oprócz tego wspomagam się monopodem - zwłaszcza podczas imprez, kiedy nie mogę się przemieszczać i mam stałą miejscówkę.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

Spektakle są jednak bardziej przewidywalne w światło. Generalnie w większości przypadków używam pomiaru punktowego. Z tym, że przy koncertach nie zwracam uwagi na drabinkę bo to mi i tak niewiele daje.

Monopod... tak tylko kto wpuści na koncert człowieka z monopodem ;) Czasem przejście z jednej strony sceny na drugą przedstawia problem... choć nie wątpliwie czasem monopod pomógłby w torowaniu sobie drogi :)
 
 
cra89 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 149
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

Z wczorajszego koncertu Trójka Tour w Toruniu (Czeslaw i Gaba):
122

123

124

125

126
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

cra89, słabo z kontrastem i kolorami, 122 fajnie złapany kadr, a to mój Czesiu z przed roku.
127
A700 + Minolta 50 1.4, f/2, 1/125, 3200, pełny kadr, WB żarówka.
 
 
cra89 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 149
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

przy tak ostrym swietle z tylu(generalnie z kazdej strony) i takiej ilosci tego swiatla ciezko bylo o dobry kontrast niestety, a kolory takie jak na scenie ;p uwazam ze nie ma na sile co zmieniac na koncertach rzeczywistosci i tego jak widza to oczy :razz:

128 Gaba

129 Czesio
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

To ja dodam parę "Kwaśnych" Zdjęć.

130. Popcorn (Acid Drinkers) - generalnie jedyne zdjęcie jakie udało mi się mu zrobić podczas koncertu - dlatego tak głupio kadrowane.


131. Titus (Acid Drinkers) - światło na koncertach ys maj hobbi (pewnie lepiej bym zrobił przerabiając na B&w)


132. Ślimak w akcji (Acid Drinkers) - Tak to jest stojąc z boku sceny móc oglądać perkusistę od tyłu (te polskie kluby ;) )


133. Yankiel (Acid Drinkers) - Tym razem B&W


134. Titus i Yankiel (Acid Drinkers) - Miny muzyków zawsze są bezcenne.


135. Maciej "Maxx" Koczorowski (normalnie Chainsaw - Gościnnie z Acidami) - Takie włosy - marzenie polskich metalowic


136. Najmłodszy polski Metalowiec (A dał radę)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

czarno białe o wiele lepiej wyglądają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15