Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
Canon 30D
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Gru, 2006   

Canon w lutym wypuści coś z segmentu 5D, więc raczej następcy 30D nie będzie. To bardzo dobry aparat. Dźwięk klapania lustrem i strzału migawki jest podobny do 20D
i faktycznie dość głośny, taki bardziej metaliczny od Nikonów.

Na halę Sigma 50-150 f/2.8 z HSMem wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Problem w tym, że pozostałe 600 zł nie starczy Ci na zbyt dużo. Ja bym dołożył i zainwestował w Tamrona 17-50 f/2.8. Miałbyś dwa dobre szkła obejmujące zares od 17 do 150 mm i oba z dobrym światłem f/2.8.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pią 29 Gru, 2006   

sigme ja bym odpuścił do canona, za te pieniądze masz EF 70-200 4L
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

ale f/4 to jest za ciemny obiektyw jak na hale ..
światło przynajmniej 2,8 więc sigma w tym przypadku bardziej wskazana
ja sam kupuje na początku lutego sigmę tyle że
Sigma 70-200 mm f/2.8 EX APO DG HSM Macro
ugadałem z koleszką cene 2300 ...
szkła czyste .. jedna rysa na obudowie ..
ostrzy jak żyleta .. widziałem zdjęcia ..
zanim kupie oczywiście podepnę do swojego body i sprawdzę jak ostrzy

wydaję mi się że opłaca się w tej cenie ?
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

ja się dzisiaj ostro zdziwiłem, bo wszedłem na Skąpca i dzisiejszej nocy cena 30d spadła w jednym sklepie o 800 zł do 3180...

wszystko to jakieś dziwne jest...
 
 
Fabrykant
Nowy


Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

Co tu się dziwić. Wiadomo- dziwny jest ten świat. Cztery dni temu cena 350D w Fotojokerze spadła o jakieś 400 zł. Wygląda po prostu na to że Canona dopadła wreszcie konkurencja i musi się wziąć do roboty. Wg. mnie 30D był jak dotąd zbyt drogi (choć za niego ze wspólnikiem zapłaciłem)- 350 czy 400D jest funkcjonalnie niewiele gorszy a kosztuje połowę. Wg mnie 400D jest sprzętem wystarczającym dla 90% fotografujących. Niewiele osób potrzebuje REALNIE czegoś lepszego. Duże różnice pomiędzy tymi aparatami to szybkostrzelnośc (5kl vs 2,5 kl/sek), wielkość sprzętu (ma to na pewno znaczenie przy używaniu z dużymi obiektywami) i trwałość (30D ma gwarancję 100 tys cykli migawki, a 400D wg. serwisu Canona w W-wie wytrzymuje ok. 40 tys.)
Pozdrowienia i oby nam ceny nie przestały spadać.
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 14 Sty, 2007   

no i się okazało, że sklep się pomylił dając taką cenę, bo dzisiaj jest już 4180...

szkoda, że go wczoraj tam nie kupiłem, bo bym był do przodu jakieś 800 zł...
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 14 Sty, 2007   

Arek napisał/a:
Canon w lutym wypuści coś z segmentu 5D, więc raczej następcy 30D nie będzie (...)


zobaczymy... :)
ja np. nie byłbym wcale tego pewien, chyba że znasz już jakieś "przecieki" na ten temat
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

no więc kupiłem sobie Canona 30d i do tego szkło Tamrona 28-75 2.8.

Teraz muszę tylko dokupić jakąś pojemną (i w miarę tanią) kartę pamięci. Interesuje mnie min. 4 GB. Czy ktoś miał do czynienia z kartami firmy Platinum, które wyglądają mniej więcej tak http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=10089 i może powiedzieć, że to nie jest szajs?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Teraz ceny kart bardzo spadły. Za 4GB SanDiska Ultra II zapłacisz ok. 350 zł. Ja bym się w jakieś wynalazki nie bawił.
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 13 Lut, 2007   

nie wiem jak jest z canonem. Nikon do swoich aparatów poleca np SanDisc i coś jeszcze... za efekty innych nie bierze odpowiedzialności.
To daje do myślenia, nie?
jak jesteś z wawy polecam odwiedziny na giełdzie foto. Ceny miłe dla portfela :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Z tym polecaniem to jest zabawnie. Fiat do swoich samochodów poleca Selenię. W życiu bym na tym jeździł. Ale akurat SanDisk to czołówka światowa, warto kupić. Tylko na podróbki uważaj, w tym naszym dziwnym kraju jest tyle samo podróbek SanDiska ile oryginałów. Coś o tym wiem niestety. Więc kup w takim miejscu gdzie można reklamować bez problemu kartę. Nawet gdy to będzie kosztować te 10 czy 20 zł więcej.
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

MM napisał/a:
Teraz ceny kart bardzo spadły. Za 4GB SanDiska Ultra II zapłacisz ok. 350 zł. Ja bym się w jakieś wynalazki nie bawił.


teraz taką nawet za niecałe 200 zł można kupić :)

jak to dobrze, że SanDisk obniżył ceny :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

Na jednej stronce (wyśmienitej firmy) tyle że dostępnej dla sprzedawców widziałem cenę 4 GB karty SanDiska Extreme III.... całe 299 zł. Jak będzie w magazynie to ma do mnie dzwonić i już kupuję. :D
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

MM napisał/a:
Na jednej stronce (wyśmienitej firmy) tyle że dostępnej dla sprzedawców widziałem cenę 4 GB karty SanDiska Extreme III.... całe 299 zł. Jak będzie w magazynie to ma do mnie dzwonić i już kupuję. :D


czy ja czegoś nie rozumiem ? :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/16/comp/5408
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

W tym tygodniu po prostu ceny spadły i to znacząco. Jeszcze w poniedziałek w niektórych sklepach były prawie dwa razy wyższe. Ot cała tajemnica.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15