Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
A-Data SecureDigital High Capacity 16GB Class 6- opinie??
Autor Wiadomość
macioo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   A-Data SecureDigital High Capacity 16GB Class 6- opinie??

Na dniach kupuje Panasonica FZ18 ma ktoś może tą kartę, prosiłbym o opinie cena zachecająca ale jaka jakość ??

Link do ceneo:
http://www.ceneo.pl/1167932
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

nie wiem czy lumix pociagnie 16GB :/ sam używam 4GB, miałem też przyjemność korzystać z 8GB (wszystkie te same klasy) i nie było żadnych problemów. radziłbym przymierzyć czy będzie działać przed zakupem
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

No nie wiem czy akurat taka duża jest potrzebna - zamiast 16GB kupiłbym np 2X8GB. Po pierwsze - mniej więcej ta sama cena. dwa - masz większą pewność że aparat to obsłuży. trzy - w razie co jakby jedna z kart się, odpukać, popsuła na wycieczce z dala od sklepów - to masz jeszcze drugą.
 
 
macioo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Dzięki Panowie za odpowiedź tez sie zastanawiałem nad 8 GB ale nad Kingstonem
a możecie powiedzieć coś o firmie A- data bo niby standard (odczyt/ zapis)ten sam a cena 50 % mniejsza
Kusi mnie ta A-Data :twisted: zadowoleni jestescie z tych kart??

Kingston: http://www.komputronik.pl...pelny,id,38565/
A-data:
http://www.ceneo.pl/765129
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

ja stawiam zawsze na kingstona. sprawdzona firma i większe bezpieczeństwo.
przynajmniej jestem pewien że karta nie padnie po 200-tnym zdjęciu.
i także polecam kupić 2 x 2gb niż raz 16gb
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

A ja na Sandiska - bo mam i nie narzekam (ale to akurat CF), mam także dwie SD do nawigacji - Toshiba class 4 i Goodram class 6 - obie nie sprawiły mi żadnych problemów.

Jeszcze pozostała kwestia pojemności. Nie wiem jak duże zdjęcia wypluwa FZ18. Jeśli o podobnej wielkości co SONY DSC-H5 to ja bym góra 2x2GB kupił. Rzadko kiedy spotka Cię sytuacja, że zapełnisz 2GB, chyba że strzelasz seriami i same RAWy. Dla pewności kup 2x4GB i styknie. Po co niepotrzebnie wydawac pieniądze. Przecież nie będziesz oglądał na Panasie filmów :mrgreen: Inna sprawa gdy wyjeżdżasz na bardzo długie wakacje i strzelasz tysiące fotek. wtedy nawet 16GB nie pomoże i przydałoby się wziąć ze sobą lapka albo jakiś DataBank.

Z A-Data nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem. Jednak bym troszkę dopłacił i kupił produkt bardziej znanej firmy jak GoodRam (to akurat polska firma ale sprawdzona), Kingstona, Toshibę bądź Sandisk
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

sam używam 2x2g + 1x4gb. w fotografii sportowej wystarcza z zapasem
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

A-Data to firma klasy Kingston, czy Goodram, dość znana w Stanach...
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Jeśli tak jest to możesz śmiało A-data brać. Tylko zastanów się czy naprawdę 16GB jest Ci potrzebne.
 
 
macioo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

No wyjezdzam na wakacje dlatego myslalem nad 16 GB ale doszedlem do wniosku ze jak cos to kupie 2 x 8 GB jakby niedajboze ktorasby padla wiesz ostatnim razem w dwa dni nacykalismy wraz z narzeczona ponad 300 fotek :) wiec wole sie zabezpieczyc :) przed wyjazdem
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Też mam 16GB... Od paru miesięcy... Może w przyszłym roku zrzucę zawartość na dysk... :mrgreen:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

16Gb to dużo, ale 12Gb to zapełniam na jednym posiedzeniu.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
16Gb to dużo, ale 12Gb to zapełniam na jednym posiedzeniu.

Ale wiesz, ja mam tylko trzy klatki na sekundę... :razz:
 
 
macioo 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Swoja droga dzis juz trzymalem fz 18 w rekach :grin: niestety nie kupilem bo cena w fotojokerze 1088 a w ich sklepie internetowym 1033 :grin: na pytnie czemu jest roznica to sprzedawca wylecial z tekstem ze sklep internetowy rzadzi sie swoimi prawami. To polecialem do domu zamowic przez internet wszystko ladnie pieknie tylko rozwalila mnie ich doplata za odbior w sklepie :shock: pierwszy raz takie cos widze ale przebolalem te 30 zl w sumie wyszlo 1062,5 zl wiec i tak 25 zl taniej niz w sklepie. Ale doplata za odbior wlasny w sklepie to dla mnie porazka :neutral:
Mam pytanie czy jak w sklepie maja aparacik na stanie to szybko dadza status do odioru?? Kupowal ktos tak z odbiorem w sklepie ?? :grin: sorki ze nie na temat ale szykowalem sie dzis na zakup a tu male rozczarowanie... przed weekedem chcailbym juz go miec :smile:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

macioo, jeśli zamówiłeś przez neta, a odbierasz w sklepie, to i tak czekasz aż centrala przyśle FZ18 do sklepu.
wiem że to poronione, ale tak samo miałem z Empikiem i grą Wiedźmin, którą zamówiłem w ofercie specjalnej kilka dni po premierze, aby mieć taniej (różnica 20zł).
Pomimo tego że w Empiku stało ponad 1000 kompletów Wiedźmina, to póki nie przyszła moja paczka, mogłem odchodzić z pustymi rękoma.
Dopiero jak przyszła paczka, to przy mnie rozpakowali i wręczyli mi tego samego Witchera co na półce :)
Tak samo jest pewnie w Fotojokerze.
Nawet jeśli mają 10 Lumixów na półce, to póki im z centrali nie przyjdzie - to go nie otrzymasz. Nawet nie możesz się o to kłócić w większości przypadków :)

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2008 07:13 ]
macioo napisał/a:
2 x 8 GB jakby niedajboze ktorasby padla wiesz ostatnim razem w dwa dni nacykalismy wraz z narzeczona ponad 300 fotek :) wiec wole sie zabezpieczyc :) przed wyjazdem

Kup lepiej 2x8GB i najwyżej jedną 4GB.
Na jednej 4GB w maks rozdzielczości cykniesz 1000 zdjęć.
Posiadanie 8GB kart już jest lekkim ryzykiem. Sam załamałem się kiedy w hotelu w Barcelonie dostałem informację "Błąd karty". Dobrze że miałem jeszcze zapasowe 2x2GB.
Ceny są przystępne, więc można spokojnie kupić na zapas
Sam nie wiem czy zaraz nie kupię w sklepie jakiejś 4GB przez czytanie tego wątku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14