Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
nikon d80 czy d70s ?
Autor Wiadomość
z.s.
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   nikon d80 czy d70s ?

Witam,

na dobry poczatek powiem ze dopiero wchodze w swiat fotografii, uzywalem wczesniej zwyklej 'cyfrowki' i w pewnym momencie juz mi ona nie wystarczyla. Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem lustrzanki cyfrowej.

Mam do dyspozycji 3500zl i zastanawiam sie nad d70s + 17-80mm. Lecz wlasnie wczoraj znalazlem na stronie pewnego sklepu internetowego oferte nikona d80 + sigma 18-55 f/3.5-5.6.
Zdaje sie ze w testach obiektyw KITowy z d70s wypada lepiej ale czy juz kupowac ten sprzet czy moze poczekac pare miesiecy az ceny d80 pojda w dol i wtedy kupic d80 wraz z nikkorem 17-80mm ?
Co radzicie ?

Z gory dzieki za rade

Zbyszek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

Ja bym nie wchodził w technologię sprzed 3 lat. Zainwestuj w D80.
 
 
z.s.
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

nawet kosztem gorszego obiektywu jakim jest sigma 18-55 f/3.5 5.6 ? nie moge znalezc w sieci dokladnego testu tego obiektywu...pewnie ze wzgledu na to ze juz ma pare ladnych lat...

mozliwe zeby canon 30d z kitowym obiektywem kosztowal w przeciagu pol roku mniej niz teraz ? tzn zeby cena spadla do 3500zl ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

W okolicach lutego wszyscy zweryfikują mocno ceny. To normalny trend. Miną Święta i zaczną się wyprzedaże. Poza tym w lutym Canon zaprezentuje nastepcę 5D. To też może mieć wpływ na ceny.
 
 
z.s.
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

no to teraz najciezsze pytanie sobie zadaje... czy kupic juz teraz nikona d70s+17-80mm czy czekac do nowego roku...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

A co to za obiektyw 17-80? :lol:

A może tak D50 plus Tamron 17-50/2.8 np.? O jakości zdjęć i tak decyduje szkło. Ja bym jednak kupił D80 plus Nikkor 18-70. Jak brakuje kasy to poczekać i dozbierać. Kupowanie taniej Sigmy 18-55 to co najmniej brak rozsądku.
 
 
z.s.
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

no tak...malo precyzji w moich wypowiedziach ;)

hm.. zreszta ten zestaw d80 z sigma jest juz nieaktualny :)

juz sam nie wiem... lepsze body i kitowy obiektyw czy gorsze body (wlasnie d50) i lepsze szklo..........ehh
 
 
z.s.
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

z jeszcze innej strony zestaw d70s + nikkor 18-70 + nikkor 55-200 kosztuje 3700zl ...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

Nie odpowiem jednoznacznie na Twoje pytanie. Ale weź pod rozwagę następujące fakty:

1. Dobre szkło kupuje się na lata, a puszkę zmienia się znacznie częściej. To sugerowałoby zainesrowanie w taniego D50.

2. Z drugiej strony, komfort pracy z D80 w porównaniu z D50/D70s jest bardzo duży. Przede wszystkim wizjer, większy zakres czułości. Większy telewizorek też ma znaczenie. Np. w D50 wszystko jest wyświetlane krowimi literami przez co na małym TV mało się mieści i menu trudno ogarnąć. Podświetlanie panelu LCD, lepsza lampa, lepszy balans bieli i jeszcze kilka innych drobnostek też działają na korzyść D80.

Tu masz różnice pomiędzy D70s, D50 i D80:
http://www.optyczne.pl/in...p?art=48&&roz=3

Ale decyzja i tak należy do Ciebie.

Arek
 
 
z.s.
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

no tak...

co do pierwszego rozwiazania czyli do kupna body d50 mam kolejne nurtujace mnie pytanie... w takim razie ktory obiektyw z bedacych obecnie na rynku jest godny do polecenia... skoro body d50 mozna dostac juz za 1800zl to zostalo mi jeszcze ok 1500zl na obiektyw...
wiem ze jak juz kupie caly zestaw dlugo nie bedzie mnie stac na dokupienie kolejnego obiektywu...
d50 i d70s z takim samym obiektywem tj. nikkor 17-80 dx kosztuja tyle samo...ponoc d50tka ma mniejsze szumy (czy to zalezy od body czy obiektywu?)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

Ale się uparłeś na ten obiektyw 17-80 DX :D
Ja dalej uparcie proponuję najlepszy "kit" na rynku czyli 18-70 DX i body D80. Z osobistego doświadczenia wiem jak bardzo ten obiektyw w połączeniu z D200 potrafi pokazać pazurki. W parze z D80 powinno być podobnie.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

z.s. napisał/a:
no tak...

co do pierwszego rozwiazania czyli do kupna body d50 mam kolejne nurtujace mnie pytanie... w takim razie ktory obiektyw z bedacych obecnie na rynku jest godny do polecenia... skoro body d50 mozna dostac juz za 1800zl to zostalo mi jeszcze ok 1500zl na obiektyw...
wiem ze jak juz kupie caly zestaw dlugo nie bedzie mnie stac na dokupienie kolejnego obiektywu...
d50 i d70s z takim samym obiektywem tj. nikkor 17-80 dx kosztuja tyle samo...ponoc d50tka ma mniejsze szumy (czy to zalezy od body czy obiektywu?)


Ja mam N D50 + sigma 18-50 f2.8. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Kit 17-55 sprzedałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15