Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czym zastąpić obiektyw kitowy?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Mar, 2006   Czym zastąpić obiektyw kitowy?

Hej!

Zastanawiam się jakie obiektywy są Waszymi faworytami w tej dziedzinie. Podzielcie się swoimi opiniami i wrażeniami.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kozak
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

ja tez sie wlasnie zaczynam zastanawiac.

A co powiecie o takim obiektywie Canona EF-s 17-55mm f/2,8 IS USM??

Serd,

Qba
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

Patrząc na parametry to wymiatacz. Ale to zupełna nowość, więc jeszcze jej nie mieliśmy w rękach.
 
 
Kozak
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

no wlasnie, tez spojrzalem na cyferki i usiadlem.
Pewnie usiadziemy wszyscy gdy pokaza metke z cena, choc raczej nie powinien byc drozszy od EFsa 17-85 ISUSM.
A cos moze kiedy o niego powalczycie??
Serd,

Qba
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

Obawiam, się że cena (ze względu na światło) będzie wyraźnie wyższa niż 17-85. Słyszałem plotki o poziomie 4000 zł. A obiektyw już mamy zamówiony, ale ma się
pojawić w Polsce dopiero w kwietniu i dopiero wtedy będzie szansa na wykonanie
jego testu.

Arek
 
 
Kozak
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

ale 4 tysie to juz L-ka, tak wiec trudno ten obiektyw uwazac za "kitowy", a szkoda.
Serd,
Qba
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

Zgadza się. Za 3000 zł można już kupić Canona 17-40 mm f/4.0L EF USM
i obawiam się, że jeśli Canon będzie trzymał tego 17-55 IS na poziomie wyraźnie wyższym niż 3000 zł, to dużo klientów nie znajdzie...

Arek
 
 
Kozak
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

dzieki,
bede czekal na opinie, a w tej chwili wybiore 17-85, bardzo mi sie spodobalo co napisales, ze w dole i owszem do "kitu" ale wyzej jednak odbiega.
Mam juz w domu jedna Sigme i zakladam ja tylko jak jestem cierpliwy.
Serd,
Qba
 
 
al9
Nowy


Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 22 Mar, 2006   

Arku! A może - jak będziesz testował 17-55 /2,8 IS - zrobisz tez test 17-40/4L ?? Te dwa obiektywy będą pewnie zblizone cenowo, ciekawe jak wypadnie porównianie jasność plus stabilizacja kontra "L" !!! Takie dwa testy obok siebie wielu BARDZO by się przydały! Co o tym myslisz?
Pozdrawiam
al
ps.często wkejam linki do testów np na forum gazety - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Mar, 2006   

To dobry pomysł, faktycznie takie porównanie wiele by powiedziało i sam jestem ciekaw jak wypadnie.

A jeśli chodzi o linki, to wklejaj ile wlezie :)

Arek
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 27 Mar, 2006   

Myślę, że najwięcej zamienia "kitowe" szkło na coś o większym zakresie zooma
Sigmy 18-200 i 18-125
Tamrona 18-200
Nikkor 18-200 VR

Mniejsza grupa szuka czegoś lepszego jakościowo, ale o rozsądnej cenie:
Sigmy 17-70 i 18-50 (2,8)

Mało osób szuka czegoś najwyższej jakości
np. Nikon 17-55 DX czy L-ki Canona
bo ci kupują raczej aparaty, które są zwykle sprzedawane bez "kitów"

mój faworyt na dzień dzisiejszy to:
Sigma 17-70 (ze względu na dużą uniwersalność szkła i akceptowalną jakość)

niestety na dzień dzisiejszy dla matryc APS-C (DX) mamy bardzo mały wybór alternatywnych szkieł :(
 
 
al9
Nowy


Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 27 Mar, 2006   

Najwięcej ludzi zamienia kita na długie zoomy....
pewnie tak. Ale sporo osób - jak się juz nacieszy - zauważy ich wady. I pomysli o innych kombinacjach. Lepszych jakościowo - czyli jednak kilku szkłach... Czyli 12 krotny zoom - to pierwszy krok, a potem.....
sami wiecie... choroba, dziura w domowym budżecie, rozwody.... :-)
pozdr
al
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 27 Mar, 2006   

Hahaha, ...może, aby uniknąć rozwodów, trzeba żonie organizować codzienną sesję zdjęciową ;-)

A bardziej poważnie. Ludzie chcą mieć po prostu jeden obiektyw do wszytkiego, co wydaje się rozsądne i logiczne, bo po co za każdym razem taszczyć ze sobą torbe obiektywów?
No ale właśnie problem w tym że takiego dobrego zooma to trzeba ze świecą szukać, albo z grubym portfelem...:-)

krzysiek
 
 
maxwellq
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

ma mten sam problem ktory wybrac (do canona 350D)???:: czy EF-S 17-85mm f/4-5,6 IS USM czy:EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM cena w zasadzie podobna ale po tescie na tej stronie mam mieszane uczucia .... prosze o pomoc.... potrzebuje dobrego obiektywu i wmiare szybkiego...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

napisz jaki masz limit cenowy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15