Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Teleskop do 400 zł ?
Autor Wiadomość
fus 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   Teleskop do 400 zł ?

Witam wszystkich. Czy możecie mi pomuc? Chcę kupić teleskop a nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie mam zbyt wiele kasy, więc na początek chcę coś niezbyt wypasionego. Znalazłem coś takiego:http://www.eyesplanet.com/1ar.htm ale nie wiem czy to wogule opłaca się kupować??? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez goltar Sob 02 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

Ile masz tej kasy? Co chcesz obserwować? Jakie masz warunki do obserwacji (ciemno/jasno, wieś/miasto, dom? taras? blok? balkon?).

P.S. Proponuję popracować nad ortografią, albo zainstalować sobie program, który ją sprawdza.
 
 
fus 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

No jakieś 4 stówki. Mieszkam w bloku w mieście na trzecim piętrze. Chciałbym poobserwować jakieś planety, gwiazdy,co się da. Nie wiem czy za te pieniądze mogę kupić jakiś sprzęt przez który mógłbym zobaczyć np. Księżyc?


P.S. Z taką ortografią już się urodziłem. Ale popracuje.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Za 400 zł nie da się kupić teleskopu, którego po pół roku nie będzie chciało się zmieniać na coś lepszego, a stary sprzęt sprzedawać ze stratą. Radzę uzbroić się w cierpliwość, oszczędzać jeszcze trochę i kupić coś z czego będzie się zadowolonym.

Od biedy możesz zainteresować się tym:
http://deltaoptical.pl/de...9f91be1305d7d45

choć i tak musisz za chwilę dołożyć kasę, bo okulary dawane w zestawie nie są najwyższych lotów i warto je wymienić na coś lepszego. Aha. Nie licz, że uzyskasz tym teleskopem powiększenie 160x. Znaczy się uzyskasz, ale jakość obrazów będzie słaba. Lepiej mniejsze powiększenie o lepszej jakości. Tutaj nie przekraczałbym 100x, ale na Księżyc i na początek na planety, na pewno starczy.

P.S. Ja się urodziłem z jeszcze gorszą ortografią niż Ty. Powiem więcej. Wyobraź sobie, że jak się urodziłem to nawet pisać nie umiałem.
 
 
fus 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

A ile takie okulary kosztują? A powiedz mi jeszcze jak chciałbym robić zdjęcia, to co jeszcze potrzebuje, i czy z tym teleskopem, który mi przesłałeś jest to możliwe??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Okulary kosztują od 100 do 2000 zł za sztukę. Pełna gama wyboru, w zależności od tego ile chcesz zapłacić, jakie chcesz mieć powiększenie i pole widzenia. Do fotografii potrzebujesz teleskopu
z wyciągiem 2" i odpowiedniej przejściówki z 2" na bagnet Twojego aparatu.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Sro 30 Lip, 2008   

Do obserwacji wizualnych w przedziale cenowym do 1000zł bezkonkurencyjna jest Sytna 8" na dobsonie. Wydaje mi się, że to najbardziej przyszłościowy zakup za te pieniądze. Dokupując później lepsze okulary można wykrzesać z tego telepa niesamowite obrazy. Na poczatek polecam także jakiś dobry okular szerokokątny.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Lip, 2008   

Konczako, pamiętam jak Hans na astro-forum kiedyś nie wytrzymał i wygarnął wszystkim, którzy każdemu polecają Syntę na dobsonie.... To fajny sprzęcik, ale czy na pewno nadaje się na balkon na III piętro??? I do tego do robienia zdjęć?
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   

A niech sobie wygarnął :wink: ...Ja tam mam swoje zdanie. Jak ktoś chce obserwować tylko z balkonu to niech się w ogóle za to nie bierze. Ja także mieszkam na trzecim piętrze i Syncia też daje rade i dużo nadrabia światłosiłą a w moim starym skyluxie to tylko jaśniejsze gwiazdki z balkonu widać, tak lampy dają czadu i wątpię żeby koledze w ogóle chciało się patrzeć przez taki teleskop choćby był najwygodniejszy i najmobilniejszy na świecie. Z mniejszym teleskopem i też przecież lepiej wyjechać poza miasto. I mówię tu i o planetach i Dsach. Z balkonu to g****o można za przeproszeniem zobaczyć. Trochę księżyc, obserwacje słońca jak kogoś interesują, od czasu do czasu jakąś planetkę jak wejdzie w wizurę :grin: ..
No, ale jak powiedziałem jak komuś sie nawet nie chce jechać pod ciemniejsze niebo to, po co komuś w ogóle teleskop?? :roll: ...Niech sobie znajdzie inne ciekawsze dla niego zajecie. Według mnie obrazy z tego teleskopu są warte tego żeby znieść parę niedogodności. Jak dla mnie zupełnie nie istotnych niedogodności. Każdy jednak ma swoje potrzeby i zrobi jak uważa :smile: ...
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   

Witaj!
Ja od 6 miesięcy uzywam synty 8"
Najważniejsze pytanie jakie musisz sobie zadac to czy jesteś zdecydowany na obserwacje astronomiczne??
Ta dziedzina lub hobby jak kto woli wymaga wielkiej cierpliwosci, poświecenia wielu godzin i dni na studiowanie map ( bez których nie masz szans na konkretne obserwcje) , samozaparcia , i świadomości że tu raczej nic nie przyjdzie łatwo :-)

A teraz, jak moi poprzednicy :
gdzie chcesz obserwować?
ile kasy możesz wydać ?

do synty np 8" powinieneś przygotowac sie na wyjazdy poza miasto ( niebo powinno byc jak najbardziej ciemne)
na balkon odpada :-(

Ale to dopiero poczatki wydatków :-(

okulary jakie dostaniesz w zestawie są praktycznie do śmieci .

Ja na okulary wydałem wiecej jak za teleskop ( Ale jakie mam za to widoki :shock: )

Potem jeszcze filtry , i takie tam drobiazgi i dojdziesz z cenami do 3 tys.
takie są realia i tego nie da sie przeskoczyc , koniec kropka!

Moim zdaniem powinieneś na razie zaopatrzyc sie w mocna lornetke i dobry atlas nieba ( jak chcesz to prześlę ci link do darmowych map do wydrukowania , wielu astromaniaków je uzywa)
i zacząć obserwować jaśniejsze obiekty ( gromady, mgławice, galaktyki )

Coś jeszcze ?

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16