Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tami vs Canon
Autor Wiadomość
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   Tami vs Canon

Witam

Od tygodnia jestem szczeliwym posiadaczem Canona 40D+70-200 2.8 , teraz przyszedl czas na cos krotkiego(na ulice i na krajobrazy) i tu niemaly dylemat, bo po poniesionych kosztach pomalu zaczynam szukac tanszych alternatyw (o ile one istnieja w fotografii :) ) Generalnie zalezy mi na ladnych kolorkach i dobrej jakosci obrazu. Mam 2 szkla na oku: Canona 17-40 i Tamrona 17-50

- Canon 17-40 to wydatek rzedu 400 funtow

- Tamron to kwota 200 f

Czy Canon az tak bardzo bije Tamiego ze wart jest tych 200 funtow, ktore moglbym przeznaczyc na lampe?? Z drugiej jednak strony to w koncu Elka, a wiec posluzy na lata. Jest wieksza i ciezsza-co bardzo w szklach lubie. Wyznaje zasade ze: "Biednego nie stac na tanie rzeczy" wole dozbierac na drozsze niz pozniej zalowac swoich decyzji. Myslalem o 17-55 ale to juz 500f(a taka sume ciezko mi na razie przelknac). heh marzenie to 16-35 :D

POZDRAWIAM
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

ja jestem za canonem
wiem że "światłowo" gorszy, ale "pancerny" i to do mnie przemawia bardziej
sam mam mały dylemat , co prawda u mnie tami 17-35 ale chyba i tak canon zwycięży :???:
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

A jak krótko ma być na 40 d ? bo dla mnie 17mm to daje na cropie ledwo 27 mm , do streetphoto może być czasem za długo. Jeżeli Ci odpowiada zakres 17-40/4 to OK , bardzo dobry optycznie w centrum ( na brzegu mniej) choć dużo lepszy jest 16-35II, ja pomyślałbym o c 10-22 to jest moim zdaniem krótko :razz: .

A tak apropos hołdujesż dobrej zasadzie :mrgreen: , też mam taką i dobrze na tym wychodzę
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

hehehe no to koraf chyba myślimy podobnie :D Bo 10-22 snił mi się nie raz :) Kocham krajobraz... jednak w Anglii nie za wiele jego jest :D Nie to co na moich ukochanych Mazurkach. Ide na studia foto tu w UK, 70-200 do pracy w studio już mam, teraz chce coś na streetphoto. Boje sie tylko ze te 10-22 będzie za szeroko czasami(te 17-... wydaje sie bardziej uniwersalne). Plan mam taki ze 10-22 to będzie kolejny zakup, jak sie uda to na wiosne powinien już być podpięty do body :D
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

papabear,
wspomniany 16-35L to bajka
mialem okazję strzelić parę fotek ale na 1Ds i to jest piękny obiektyw.
może pomyśl jednak o nim?
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Mysle...ale na mysleniu sie konczy :D Bo to za duzy wydatek, a trzeba jeszcze lampe kupic, statyw, szeroki kat itp. Tak wiec te szklo to moze i tak...ale za pare lat :D
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

eee... 17-55IS Canona przemawia do mnie najbardziej :) Za cenę i w sumie pancerność 17-40 masz jakość 17-50/2.8 :D
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

Mam 17-40, pracuje razem z 40D. Również jestem miłośnikiem krajobrazów i szerokiego kąta i również mocno myślałem nad 10-22 i Tamronem 17-50. Dlaczego kupiłem 17-40?

- Kupowałem aparat w USA przez znajomego. Nie mogłem ryzykować problemów z pracą AF i dlatego niestety odpadły wszystkie "wynalazki" spoza stajni Canona.
- Zamierzałem fotografować także obiekty w ruchu (wolniejsze: dziecko i szybsze: samochody i inne pojazdy) potrzebowałem więc celnego i szybkiego AF - tu w zasadzie tylko Canona z USM.
- Obiektyw kupowałem przyszłościowo. Być może za kilka lat przejdę na FF i wtedy Tamron jak i Canon 17-55 były by na sprzedaż, a ja byłbym "w plecy" trochę grosza. 17-40 to obiektyw pod pełną klatkę, ze wszystkimi konsekwencjami (ach ta średnica filtrów :/)
- Chciałbym się z aparatem wybrać na plażę, porobić zdjęcia w górach - uszczelnienia elki i zamknięta konstrukcja zachęcają do zabrania aparatu w takie miejsca, gdzie łatwo o ciekawy plener ale i łatwo o uszkodzenie/zabrudzenie obiektywu.
- W zdjęciach plenerowych stosunkowo łatwo o dobre światło, a gdy go nie ma są jeszcze statywy, kamyki, murki i cała reszta elementów pejzażu mogących robić za statyw. W związku z powyższym znakomite światło nie było tu dla mnie decydujące, z resztą 10-22 ma go jeszcze mniej

Po kilku miesiącach pracy z obiektywem cóż mogę stwierdzić:
- Jest bardzo uniwersalny, nadaje się nie tylko na plenery ale dobrze robi zdjęcia w pomieszczeniach
- Pracuje bardzo równo (tzn. bardzo dobrze) w całym zakresie ogniskowych i przysłon
... a dzięki temu spokojnie można używać f4 i mamy jakość zdjęć jak z obiektywów f2.8 tylko że przymkniętych, bo strasznie mydlą.
- Na długim końcu nadaje się do robienia zdjęć z rozmytym tłem. Rozmycie nie jest może tak rewelacyjne jak w stałoogniskowych, ale i tak bardzo dobre jak na średnie światło tego obiektywu.
- 17-40 nie dodaje od siebie aberracji, nie wykrzywia prostych linii i nie daje winiety - spełnia się świetnie w zdjęciach architektury.
- To na prawdę bardzo ostry i świetnie wykonany obiektyw. Chciałem dokupić 50/1.8 ale byłem po prostu przerażony jakością wykonania.

Słyszałem, że podobno jest jakiś rozrzut w produkcji i trafiają się czasem wadliwe egzemplarze - niezbyt dobrze świadczy to o Canonie, bo do L powinien się przyłożyć. Warto sprawdzić pracę AF i ostrość. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że jest to w zasadzie dość krótki obiektyw (zoom opt. 2,35x), puryści będą Cię wyśmiewać za f4, jest dość ciężki (prawie 0,5 kg), a filtry do niego kosztują fortunę (tyle co kit) to warto brać ze względu na jakość optyczną, pancerną budowę i bagnet EF. No i cena jak z L jest na prawdę niziutka.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

A co będziesz robił na krótko?
Plenery, widoki- zdecydowanie Canon, bo tu łatwo o światło!
Wnętrza, imprezy- Tami, bo tego światła będzie potrzeba!
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

DZIEKI BAKU!!!! Nie bede mial sie w co ubrac..ale co tam, biore Canona!! Ja kupuje sprzet na ebayu od azjatyckich sklepow dlatego wlasnie boje sie brac Tamrona. Raz ze moga byc problemy z ostroscia, dwa ze podobno to niezbyt solidna konstrukcja(czytalem ze po roku uzytkowania elementy zaczynaja "chodzic"- a u mnie te 17-40 bedzie prawie codziennie w uzyciu) Dlatego nie chce eksprymentowac i lepiej od razu dac 200funtow wiecej niz potem zalowac. Twoja opinia przekonala mnie na 100% :D Dzieki raz jeszcze!!
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

papabear,
jesteś w GB? i chcesz kupować w HK?
imho - zastanów się!
jeśli bedziesz bardzo eksploatował obiektyw i chcesz zaoszczędzic to albo kupuj z gwarancją europejską albo z usa.
dlaczego? - szybciej wyegzekwujesz gwarancję w usa niż HK i przesłanie tańsze
wybór -doskonały
to moje nastepne szkło :cool:
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

krisv740 dzieki za ostrzezenie! ;p ale wszystko juz sprawdzilem. Sprzedawca dolacza:Canon international warranty card. A wiec w razie lipy zalatwie sprawe na wyspach. Co do USA to jest najtaniej!!-ale boje sie import TAX-bo wtedy cena przestaje byc oplacalna ;/ a nie chce ryzykowac dodatkowych oplat
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

nie jestem pewien na 100% ale jeśli przesyłka do GB to chyba nikt ci clić nie będzie, a international warranty card z HK na pewno jest respektowane w GB?
bo moje karty z usa to mogę sobie w buty włożyć! jest adnotacja usa i canada i finito!
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

no to dales mi do myslenia :D musze napisac do goscia i dopytac.

Co do Usa to przyszla mi karta do kompa (ok 140 f) - musialem bulic 20f przy odbiorze. A im wieksza wartosc przedmiotu tym wiekszy podatek. Zobacze co napisze kolo z HK- bo jesli wszystko gra..to chyba nie bede wiecej kombinowal :D ;p
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

papabear,
powodzenia i nie mieszam więcej :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14