Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ach,,,,te ROLNETKI,ROLNETKI.....
Autor Wiadomość
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   Ach,,,,te ROLNETKI,ROLNETKI.....

Wczoraj w sklepie mialem zakupic rolnetke no i,,,wpierw z ciekawosci oglądalem TE,najciekawsze.zacząlem od SWAROVSKIEGO EL,10X42 ,bylem ZAFASCYNOWANY,jakosc obrazu,wykonanie,,,,potem wzialem do reki CANONA LIS 10X42,i bylem zdumiony STABILIZATOREM,to naprawde cos pieknego,obraz naprawde wogole nie drga,rowniez jakosc obrazu byla wspaniala,wykonanie itp.inne canony juz nie dorownywaly niej,chociazby dlatego ze mniej przez nie widzialem(tzn,nazywas sie to ponoc,mniejsze pole widzenia)potem wzialem do reki planowany zakup,czyli STEINER WILDLIFE PROSERIES 10X42,no i rowniez mimo ze o wiele tansza,byla O.K.W KONCU NIE KUPILEM NIC.NIE WIEM???czy postawic na STABILIZACJE,tymbardziej ze cena byla podobna CANONA ZE SWAROVSKIM(nie w Polsce)czy na jakosc i kupic SWAROVSKIEGO,tymbardziej ze mam juz telescop SWAROVSKI HABICHT AT 80.NIE WIEM,NIE WIEM,,,,,,,TO PRAWDA,ze nie znam sie na rolnetkach,lecz KOCHAM PRZYRODE,i zbiegiem lat bede stawal sie profesionalista,wiec przy zakupie SWAROVSKIEGO,moze zbiegiem lat bede docenial ja coraz to bardziej,,,,NIE WIEM,CO ZAKUPIC????Kiedys czytalem ze swarovski,ma jakis stabilizator,jednak pisz w danych,ze nie ma.wiec ????CO WY KOCHANI ZROBILIBYSCIE??tylko nie piszcie ze nie znam sie wiec wystarczy mi cos GORSZEGO,lubie solidne rzeczy,i mimo ze mam 1000 innych zajec pragne DOCENIC PIEKNO PRZYRODY i w chwilach wolnych,ODDAC SIE W JEJ NIEZBADANY,SLICZNY,CIEKAWY SWIAT,DOSTARCZAJACY MI TAK WIELE RADOSCI I SZCZESCIA W ZYCIU.ZYCZE POWODZENIA W SWYCH PLANACH I DUZO SZCZESCIA W ZYCIU I NA łONIE NATURY szczesliwymarek@interia.pl
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Canon is 10x42 waży ponad 1000g bez baterii,przy dłuższych spacerach noszenie na szyi może być uciążliwe, poza tym w zimny dzień baterie wystarczą na godzinę pracy stabilizatora.Czytałem opinie użytkowników narzekających na odpadające osłony obiektywów, niby nic ale w lornetce za taką cenę nie powinno się zdarzyć. Jeśli miałbym wybierać miedzy swarovskim a steinerem w ciemno stawiam na swarovskiego.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

MILO MI,czytac TWE poglądy,tymbardziej ze jestes PTASZNIKIEM,(PRZEPRASZAM,PTASIARZEM.)wiec NIKT CHYBA TAK NIE DBA O DOKLADNOSC,PRECYZJI DOBREJ KONSTRUKCJI ROLNETKI,IAK PTASZNIK.Zastanawiam sie czy bardzo widoczne są roznice miedzy STEINEREM A SWAROVSKIM,nawet dla LAIKA,W SKLEPIE SPIESZYLEM SIE I zapewne dlatego spogladajac na wnetrze sklepu nie zauwazylem wielkiej roznicy.TAK NA PROSTY SPOSOB,JAKA ONA JEST??DZIEKUJE I ZYCZE MILEGO WEEKENDU.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

ciekaw jestem rowniez jesli chodzi o TRWALOSC,lepszych rolnetek jak SWAROVSKI EL 10X42,JESLI CHODZI O KOLIMACJE,nie chcialbym ja kiedys ustawiac,nie chcialbym i latwiej niz przy innych,nabyc RYS,na szkielkach(czy wtedy juz nic nie da sie zrobic>?)zastanawiam sie czy drozsze rolnetki są bardziej masywne ,trwale,solidne,czy poprostu są na zycie czy tylko na jakis okres??czy wystepuj az czasem jakies inne wady,jesli tak to JAKIE??NO I CZY POWYZSZA ROLNETKA SWAROVSKI,JEST JEDNą Z NAJLEPSZYCH ROLNETEK DOSTEPNYCH DZIS NA RYNKU,CZY SALEPSZE??DZIEKUJE.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Myślę, że podobnie jak ze Swarovskiego EL będziesz zadowolony z troszkę tańszego Swarovskiego SLC 10x42, czy też Leica Ultravid 10x42 oraz Zeissa Victory 10x42 czy
Nikona HG 10x42. Na Anglii jest większy dostęp do tego typu sprzętu, więc na Twoim
miejscu popatrzyłbym przez każdą z tych lornetek plus ewentualnie przez Doctera, Zeissa Conquest 10x40, Steinera czy najlepsze modele Olympusa i Pentaxa i wybrałbym coś co
najlepiej odpowiada potrzebom i co najbardziej leży w ręku.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Dziekuje Arku,widze ze i TY poznales wiele rolnetek,masz wiedze zapewne wielką,jednak O DZIWO,jak narazie malo kto,odpowiedzial(nawet pobieznie)na moje wczesniejsze pytania.rozumie ze to glupie pytania,i powoli znajduje na nie odpowiedzi czytajac rozne materily,jednak milo by mi bylo uslyszec od WAS chociaz cos niecos.DZIEKUJE.
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

Nie bez znaczenia jest też gwarancja - nie wiem jak pozostałe firmy, ale Swarovski daje 30 lat.
 
 
Macieq 
Początkujący


Posty: 45
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

marek lasy napisał/a:
rolnetki

Czesc Marek, nie zrozum nie zle, ale czy ty specjalnie tak piszesz dla żartu? :wink:
A jesli chodzi o wybór między Svarowskim i Leicą, a np Steinerem, Docterem, czy Zeissem, to wydaje mi się, że to jest tak, jak wybór między Rolls Roycem, a Mercedesem S-klasa, czy najwyższym modelem Jaguara. Wszystkie są świetne, a wybór zależy od upodobania kupującego i chęci wydania jakiejś tam sumy pieniędzy.
Wszystkie te LoRnetki posłużą przez wiele, wiele lat i żadna się pewnie nie zepsuje.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

nio,nio,Macieq,dla JESZCZE DLA ZARTU :D bo nic nie zakupielem,a potem zpowaznieje,zwlaszcza jak kupie sobie cos co bede zalowal :cry: dobry przyklad z samochodami,tyle ze mam nadzieje ze jak kupie LORNETKE ROLLS ROYCA,to eksploatacja bedzie tansza,zwlaszcza po kilku latach.niewiedzialem ze JAGUARY,wPolsce rowniez sa cenione :wink: ciesze sie.Dobra,,,ide w LAS,przemysle na łonie natury,DZIS NIEDZIELA WIEC NIC NIE KUPIE,A JAK KUPIE obiecuje ze spowaznieje :shock:
 
 
Adam Bieniasz
Początkujący


Posty: 38
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Jeżeli nie przeszkadza Ci wielkość to ja bym polecał porro pryzmatyczną lornetkę Nikona 8x32 SE (700S na http://www.bhphotovideo.com) lub 10x42 SE ( 900S). Wielu obserwatorów Przyrody ją poleca. Nie wdając się w szczegóły (lepsze własności optyczne za taką samą cenę oraz bardziej przestrzenny widok) to polecam lornetki porro pryzmatyczne, szerokokątne (ubolewać należy że wielu renomowanych wytwórców wycofuje się z ich produkcji np. Swarovski).
Co do samego kupna to radzę przeczytać wszystkie możliwe informacje dotyczące kupna lornetki na temat aberacji, kolimacji, itp (np na WWW.optyczne.p)l a potem w sklepie patrzyć w daną lornetkę 5 minut (do zmęczenia wzroku). Po tym czasie sądzę że będziesz widział różnicę, no najważniejsze, nie spiesz się z zakupem!!!!
Pozdrawiam
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 18 Paź, 2006   

wszystko fajnie,
tylko powiedz proszę w jakim sklepie mam oglądnąć np tego nikona 8x32 se??bo właśnie się nad nim zastanawiam jakis już czas,chętnie bym zmęczył wzrok na nim :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Paź, 2006   

Według Nikon Polska seria SE jest przeznaczona na rynek amerykański więc trudno będzie ją dostać/obejrzeć w Polsce.

Arek
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 18 Paź, 2006   

wiem to już :wink:
ale można sobie teraz pomysleć że nie wszystko można zobaczyć w krajowych sklepach,
czasem trzeba kupowac i kierować się opisami,testami itp.
Czas pokaże,może będe mugł się pochwalić właśnie nikonem 8x32 se.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

zakupilem juz SWAROVSKIEGO EL 10X42 WB.I naprawde jestem z niego zadowolony :D to nieprawdopodobne ze tak mala rolneteczka a tyle pozytku mozna z niej miec :shock: to i teleskop narazie powinno mi wystarczyc :roll: a czas pokaze :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15