Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
Astrofotografia
Autor Wiadomość
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009   

hijax_pl napisał/a:
ciekaw jestem użytej ogniskowej ;)
...zakładając ze zdjęcie zostalo zrobione na ziemi. a patrzac na jakość i biorąc pod uwage wielkość obiektu wątpię :grin: Mimas,bo tak sie nazywa ten obiekt (jesli sie nie myle :!: ) jest malenki w porównaniu z planetą wokół której krąży. no chyba ze autor zdjęcia ma w domu (nie)małe obserwatorium astronomiczne ;) nie mniej zdjęcie robi duuuze wrazenie :!:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009   

Obiekt to Iapetus, księżyc Saturna. Zdjęcie z sondy Cassini.
http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA08384

Wynikowy obraz powstał z mozaiki zdjęć z dłuższego teleskopu (narrow angle camera), ogniskowa 2002.70 ± 0.07 mm, kąt widzenia 0,35 stopnia (6.134 mrad). Wielkość pixela 12 μm, format 1024 × 1024 pixeli.
http://ciclops.org/iss/iss.php?js=1

Czarny pył został "ściągnięty" z pierścienia Saturna, odkrytego właśnie niedawno. Jest on największym pierścieniem, ale z racji tego, iż jego materia jest ciemna, nigdy nie ujawnił swojego istnienia. Dopiero działający w IR teleskop orbitalny Spitzer zdołał go uchwycić.
http://jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2009-150
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

mnie nadal robi stack z jednego zdjęcia sam już nie wiem jak ten program obsłużyć :sad:
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Myślę, że można tu wkleić...
Kamień księżycowy i Hassel z wypraw Apollo.

15.


16.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

dr11, jesteś w Sztokholmie - proponuję Ci obfotografować model układu słonecznego ;)

W razie czego lokalizacje masz tu: http://maps.google.com/ma...305275&t=k&om=1
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

hijax_pl, nie nudzi mi się aż tak :P Słońce mam, wystarczy ;)
 
 
Habibi 
Nowy
amator



Posty: 24
Skąd: Aachen/Krapkowice
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   Sesja z Lysym ;)

Witam,
tak sie troche pobawilem Sigma 150-500mm APO DG OS,troche obrobione foty tylko w Picasa3 w koncu amator jestem :)

DSC_6964.JPG
Nr.17
Plik ściągnięto 10272 raz(y) 92,78 KB

 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Habibi, nie dało się troszkę wyostrzyć? ;)
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Habibi, tak jak przedmówca, co tu za przysłona była ustawiona? Tą sigmę trzeba mocniej domykać by coś sensownego z niej wyciągnąć
 
 
obserwator51 
Nowy



Posty: 16
Wysłany: Pią 06 Lis, 2009   Blue Moon

Kiedyś pstryknąłem fotkę i wyszedł niebieski.

MOON.jpg
12 krotny zoom optyczny ze statywu
Nr 18
Plik ściągnięto 10230 raz(y) 95,5 KB

 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Lis, 2009   

obserwator51, niebieski... myślę że miałeś ustawiony źle balans bieli, albo automatyczny. W takim przypadkach lubią się gubić automaty. Następnym razem spróbuj wymusić balans bieli na światło słoneczne.
 
 
obserwator51 
Nowy



Posty: 16
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Tak szczerze mówiąc, to cieszę się, że właśnie taki wyszedł. Przecież to ciało niebieskie, nie prawda? :roll: :grin:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 05 Gru, 2009   

Ha, ha standardzik. Kto pierwszy zawnioskuje, żeby wątek nazywał się" Astrofotografia ale bez Księżyca"? ;) .

 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

19. rzeka dzieciństwa
26 Grudnia. Silny wiatr + 61 sekund + 8mm + lekkie przycięcie
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Fajne to zdjątko - tylko dziwnie na środku kadru wygląda to przyciemnienie (taka antywinieta).
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,78 sekundy. Zapytań do SQL: 20