Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: MM
Nie 20 Lip, 2008
EF24-105 f4 IS USM czyEF-S17-55 f2.8IS USM.czy S.17-70f2.8
Autor Wiadomość
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mio1 napisał/a:
ale to światło bedzie chyba przydatne bardziej w pomieszczeniach

Napisałby raczej do kreatywności. Nie zależnie czy to pomieszczenie, czy nie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Tak jak napisał Monastor ta Sigma może mieć kłopot z trafianiem w punkt. Zresztą ktoś tu na forum miał także podobny problem z 17-55IS na 40D. Ja z moim zestawem 30D+17-55IS nie miałem problemu.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Cytat:
Monastor, no tak i chyba o to chodziło, u nas:))w Szczecinie jest problem z servisem, zreszta nie tylko z tym jest problem:)słuchaj, jesli jest taka możliwość to z chcecia z Tobą pogadam o sprzecie, co o Tym myślisz?:)

O, kolega też z wioski z tramwajami :mrgreen:
To nie tylko nasz problem. Praktycznie z całej polski trzeba wysyłac bo serwisy są zazwyczaj w liczbie jednego na producenta. Przynajmniej te oficjalne. Canona dajesz na Żytnią do Wa-wy, Sigmę i parę innych na Fleszarowej Muskat w Gdyni. Mam za sobą kalibrację, nie narzekam. Jak chcesz możemy pogadac, zawsze chętnie pomogę.

Cytat:
ale to światło bedzie chyba przydatne bardziej w pomieszczeniach

Większy dostępny otwór przysłony daje większe możliwości operowania głębią ostrości :wink:
 
 
mio1 
Początkujący
Mariusz


Posty: 29
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Monastor napisał/a:
Cytat:
Monastor, no tak i chyba o to chodziło, u nas:))w Szczecinie jest problem z servisem, zreszta nie tylko z tym jest problem:)słuchaj, jesli jest taka możliwość to z chcecia z Tobą pogadam o sprzecie, co o Tym myślisz?:)

O, kolega też z wioski z tramwajami :mrgreen:
To nie tylko nasz problem. Praktycznie z całej polski trzeba wysyłac bo serwisy są zazwyczaj w liczbie jednego na producenta. Przynajmniej te oficjalne. Canona dajesz na Żytnią do Wa-wy, Sigmę i parę innych na Fleszarowej Muskat w Gdyni. Mam za sobą kalibrację, nie narzekam. Jak chcesz możemy pogadac, zawsze chętnie pomogę.

Cytat:
ale to światło bedzie chyba przydatne bardziej w pomieszczeniach

Większy dostępny otwór przysłony daje większe możliwości operowania głębią ostrości :wink:
Tak....dokładnie z tej samej wioski, :) )powiem Tobie ,ze juz mnie siły opuściły , nie ma chyba...w naszej wiosce sklepu z ciekawym sprzętem, nie mówie o Media, bo to dla mnie nie sklep a kombinat , i wiesz, czym więcej czytasz tym bardziej jestem zakręcony, a do tego jeszcze ktos cos napisze na forum i juz kicha kompletna:) wiec licze ,że Ty mi jako "ziomal" cos ciekawego podpowiesz:)))Pozdrawiam:)A co do tej kalibracji aparatu z obiektywem to chyba nie wchodze w ten układ, wiesz...kiedyś w Polmozbycie naprawiałem samochód.....i jak to fama niesie...cos zawsze nie było tak jak powinno byc:)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mio1, do macania sprzętu niestety nie ma u nas chyba miejsca lepszego niż Media Markt. Do kupowania mam inne, sprawdzone miejsce. Ceny są całkiem znośne, wszystko odbierasz na miejscu, a ogólnie działają jako sklep internetowy. Nie ma też problemu ze sprowadzeniem sprzętu, którego nie mają w ofercie. Mieści się to w hali węglobudu, naprzeciw targowiska turzyn, a nazywa się arcdeco.pl Troszkę trudno trafic, musisz wejśc po nieco schowanych schodkach. Z tym że niestety nie mają tam sprzętu na miejscu, natomiast jeśli już wiesz, że coś chcesz to możesz sobie to zamówic na miejsce, bez płacenia za przesyłkę. Dwa razy już u nich kupowałem, za każdym razem coś, czego nie mają normalnie w ofercie.

Nie taka straszna ta kalibracja jak ją malują. Rób jak uważasz. Na pewno Canon 17-55 F/2.8 IS będzie świetnym wyborem i przewyższa znacznie Sigmę 17-70. IMO warto dołożyc te pieniądze. 24-105 F/4 IS jest jak dla mnie nieco za ciemny, do tego brak mu szerokiego kąta, a to się w pejzażach mocno liczy. Warto się nad nim zastanowic jeśli masz puszkę FF (5D lub częśc 1D)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Najlepszy wybór przy podanych założeniach tematycznych to oczywiście 17-55/2.8 IS USM - najbardziej uniwersalny i świetny optycznie wybór. Sigma to jednak inna jakościowo bajka i zdecydowanie inna klasa obiektywu, L-ka jest pozbawiona szerokiego kąta - to duża wada na cropie. Sam ją kiedyś miałem na 20D, ale miałem też Sigmę 17-35. Bez tego ostatniego szkła byłoby ciężko.
 
 
mio1 
Początkujący
Mariusz


Posty: 29
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Monastor napisał/a:
mio1, do macania sprzętu niestety nie ma u nas chyba miejsca lepszego niż Media Markt. Do kupowania mam inne, sprawdzone miejsce. Ceny są całkiem znośne, wszystko odbierasz na miejscu, a ogólnie działają jako sklep internetowy. Nie ma też problemu ze sprowadzeniem sprzętu, którego nie mają w ofercie. Mieści się to w hali węglobudu, naprzeciw targowiska turzyn, a nazywa się arcdeco.pl Troszkę trudno trafic, musisz wejśc po nieco schowanych schodkach. Z tym że niestety nie mają tam sprzętu na miejscu, natomiast jeśli już wiesz, że coś chcesz to możesz sobie to zamówic na miejsce, bez płacenia za przesyłkę. Dwa razy już u nich kupowałem, za każdym razem coś, czego nie mają normalnie w ofercie.

Nie taka straszna ta kalibracja jak ją malują. Rób jak uważasz. Na pewno Canon 17-55 F/2.8 IS będzie świetnym wyborem i przewyższa znacznie Sigmę 17-70. IMO warto dołożyc te pieniądze. 24-105 F/4 IS jest jak dla mnie nieco za ciemny, do tego brak mu szerokiego kąta, a to się w pejzażach mocno liczy. Warto się nad nim zastanowic jeśli masz puszkę FF (5D lub częśc 1D)
Nie, nie mam pełnej klatki, i chyba długo miec nie będe, nie jestem zainteresowany, (nie jestem na tym etapie:)wiele lat miałem minolte dynax 5000i , do tego sigme 28-200 asferyczna i jak na moj gust było to doskonałe połaczenie jak na tamte czasy, ale po ostatnim urlopie powiedziałem sobie , ze koniec z "dziadostwem" i oddałem kompakta synowi, szkoda lat na zdjecia które potem po przyjezdzie do domu , laduja w koszu. Stąd moje zainteresowanie na powrót lustrzanka z tym , ze cyfrową. Chce zacząć od szerszego kata,a jak to mi wyjdzie to pomyśle o jakims tele, to wciąga jak cholera wiem , bo ogladałem wiele fotek , zwłaszcza ptaki oddaja walory dobrego sprzetu i jest to temat wart zainteresowania.Pozdrawiam.:)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mio1, wziąłbym 17-55 F/2.8 IS, bez zastanowienia, jeśli Cię na to stac to bierz w ciemno. No a potem zbieraj na porządne tele do ptaków. Na przykład na L-kę 400 mm F/5.6 :wink:
 
 
mio1 
Początkujący
Mariusz


Posty: 29
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Monastor napisał/a:
mio1, wziąłbym 17-55 F/2.8 IS, bez zastanowienia, jeśli Cię na to stac to bierz w ciemno. No a potem zbieraj na porządne tele do ptaków. Na przykład na L-kę 400 mm F/5.6 :wink:
Monastor...te jasne obiektywy mnie przerażają...:)są jakieś takie mało anonimowe, rzucaja sie w oczy a ja tego nie lubie:)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mio1, 17-55 nie jest jeszcze jakiś strasznie wielki. Chcesz to się umówimy na jakiś plener to wyleczę Cię z niechęci do światła :razz:
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Skromność sie ceni, ale 17-55 jakoś nie rzuca się w oczy. Odmiennie do białych eLek.
 
 
mio1 
Początkujący
Mariusz


Posty: 29
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Monastor napisał/a:
mio1, 17-55 nie jest jeszcze jakiś strasznie wielki. Chcesz to się umówimy na jakiś plener to wyleczę Cię z niechęci do światła :razz:
Nie, nie myślałem o 17-tce jako o "jasnym" obiektywie, ale chodziło mi o kolor zewnętrzny tejL-ki 400-setki, bo to ona jest chyba w jasnym kolorze:)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mio1, nie jest bardzo jasna i wcale nie szczególnie wielka ;)
Za to szara owszem, ale tym bym się nie zrażał. Jak chcesz to możesz do ptaków nabyc coś czarnego sigmy, ale to wcale nie wygląda dyskretniej :smile:
 
 
mio1 
Początkujący
Mariusz


Posty: 29
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

rafalg napisał/a:
Skromność sie ceni, ale 17-55 jakoś nie rzuca się w oczy. Odmiennie do białych eLek.
Rafalag .własnie to miałem na myśli.zewnętrzny kolor L-ek :) )i to mnie własnie jakos zniechęca:)
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mio1 napisał/a:
własnie to miałem na myśli.zewnętrzny kolor L-ek )i to mnie własnie jakos zniechęca:)


Możesz se malnąć na czarno :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16