Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
LUNETY i TELESKOPY mają jedną WADE
Autor Wiadomość
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   LUNETY i TELESKOPY mają jedną WADE

WITAM.nie jestem calkiem nowy,bo od kilku dni jestem na dziale LORNETEK.Posiadam LUNETE SWAROVSKI HABICHT AT 80,jednak zmrozanie oka mnie wykancza,czy ktos moze mi napisac jak sobie radzi z tym problemem,a moze to tylko moj problem??probowalem roznych technik,nie zamykalem oczu wcale,LUB nawet zakupilem specjalna opaske na lewe oko,by je zaslaniac w trakcie patrzenia.ostatnio wiele czytam bo jestem na zakupie dobrej lornetki,i natknalem sie na TANIA,NIE PROFESJONALNA LUNETE,ktora miala zakonczenie jak lornetka,wiec wspaniala mozliwosc ogladania .zapytuje sie dlaczego nie produkuja profesjonalnych takich lunet,teleskopow,no i PROSZE POWIEDZCIE,JAKI JEST SPOSOB PATRZENIA PRZEZ LUNETE,TELESKOP,BY PATRZEC PRAWIDLOWO I BEZ PODOBNYCH PROBLEMOW.POZDRAWIAM I ZYCZE CIEKAWYCH RZECZY DO OGLADANIA.
Ostatnio zmieniony przez marek lasy Pon 14 Maj, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

Proponuję patrzeć obuocznie w lunetę od strony okularu. Opaskę można sobie założyć na nos, żeby nie zmarzł przy angielskiej pogodzie.

Od paru dni staram się ignorować tego pana, ale ta metoda nie zawsze działa. Może zająłby się tym moderator i wykasował te niezwykle interesujące wiadomości? Mogę się założyć, a pewnie łatwo się o tym przekonać, że IP owego dżentelmena jest z Koziej D..y, a nie z tam skąd sam podaje. Trudniej się namacalnie przekonać, co do oszustwa całej reszty opowieści, ale czy ktoś ma jeszcze wątpliwości?
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

KMIERNIK.mam nadzieje ze TYLKO ty jeden jestes w tym forum NIE KULTURALNY.GDYBYS MNIE CZYTAL TO zapewne i doczytal bys sie ze nie jestem profesionalista w TEJ DZIEDZINIE.A TO ZE ZAMIAST POPISYWAC SIE JAKIM TO JESTEM SZPECEM,PISZE PRWDE.to gdzie mieszkam moze ciebie podnieca,ale mnie raczej nawet smuci.zamiast ekscytowac sie swoimi zaczepkami,moze nawet popisami przed innymi,Uwazam ze powinienes doradzic mi w mych pytaniach,lub delikatnie napisac ze na proste i glupe pytania,wy profesionalisci nie odpowiadacie.nie jestem rowniez tutaj poto aby sie pytac,lecz rozmawiac.kochamBARDZIEJ przyrode a nie rolnetki,LUNETY,,,wiec pozwol ze wiedze bede zdobywal na tym co bardziej mnie interesuje.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

acha ,,i czytajac forum,znajdywalem jeszcze glupsze pytania.jesli tylko chcesz obiecuje ze ,ZAMILKNE I WYLOGUJE SIE,napisz tylko dokladniej co wydawalo ci sie ze nie pisalem PRAWDY???prosze napisz,bo bardzo udalo CI sie mnie zdenerwowac.dziekuje.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Kmiernik napisał/a:
Może zająłby się tym moderator i wykasował te niezwykle interesujące wiadomości? Mogę się założyć, a pewnie łatwo się o tym przekonać, że IP owego dżentelmena jest z Koziej D..y, a nie z tam skąd sam podaje. Trudniej się namacalnie przekonać, co do oszustwa całej reszty opowieści, ale czy ktoś ma jeszcze wątpliwości?


Nie widze powodow zeby kasowac posty kolegi Marka
Z "Koziej D.." on z pewnoscia nie pisze:

IP Address : 81.178.x.x [ 81-178-x-x.dsl.pipex.com ]
ISP : Pipex Internet Ltd
Organization : Pipex Internet Ltd
Location : GB GB, United Kingdom


Tak wiec prosze kolege Kmiernika o wiecej wyrozumialosci, zwlaszcza ze jak wiadomo nie ma glupich pytan.
A kolege Marka o nie pisanie wielkimi literami bo odbierane jest to jako krzyczenie.
Pozdrawiam
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Najmocniej przepraszam. Styl wypowiedzi pana Marka skojarzył mi się - jak widać za szybko - z kpinami urządzanymi na większości stron w internecie przez różnych anonimowych osobników. Strasznie nie lubię tego bałaganu i bełkotu, stąd moja nieładna reakcja.

W błąd wprowadził mnie język składający się z niegramatycznych zdań, nieuzasadnione używanie wielkich liter oraz uparte stosowanie słowa "rolnetka" tudzież przekręcanie innych wyrazów. Nie mogłem też uwierzyć, że osoba, która zdecydowała się na zakup ekskluzywnej lunety Swarovskiego pyta się jak się przez taki instrument patrzy.

Wszystko to połączone z dość ironicznym charakterem wypowiedzi, spowodowało, że uznałem pana Marka za jednego z tych dowcipasów, którzy najwyraźniej uważają, że podszywanie się pod nieistniejące osoby i udawanie głupiego jest świetnym żartem.

Mam więc nadzieję panie Marku, że rozumie Pan moją reakcję i przyjmie przeprosiny.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Dziekuje Panie Kmiernik,i ja najmocniej przepraszam,Pana i wszystkich za ^^wszystko to co pisalem,a polaczone bylo z dosc ironicznym charakterem wypowiedzi^^zawsze jestem szczery,i nie wstydze sie nigdy tego co robie,gdyz wiem ze nie robie nic zlego.To co pisalem w tym forum,wszystko jest prawdą,ktora przez mysl mi nie przyszla ze moze kogos zadziwic,moze i dlatego postanowilem wylogowac sie i pozegnac Was moi drodzy.Dziekuje bardzo za wasze bardzo profesionalne wypowiedzi,jak rowniez i bardzo ciekawe,nie mam okazji znac ludzi bliskich z tak wielka wiedzą,lecz bede sledzil Wasze wypowiedzi z wielkim szacunkiem(tyle ze sam bede milczal)dzieki Wam poznalem i zafascynowalem sie bardziej r....instrumentem optycznym,i wszystkim co z nim zwiazane.Dziekuje jeszcze raz za wszystko,i zycze duzo szczescia i radosci w jednym z najpiekniejszych zainteresowan czlowieka,jakim jest obserwacja otaczającej przyrody,swiata w ktorym zyjemy.Powodzenia.marek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Marek no co ty....
licze ze nadal bedziesz sie udzielal na forum.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

no i udzielam sie :oops: zakupilem juz SWAROVSKIEGO EL 10X42 WB a teraz czekaja mnie mile spacerki,ktore uprzyjemni mi moja ukochana rolneteczka :D
 
 
Opticron
Nowy



Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 24 Mar, 2008   

Witam,
Rzadko bywam na forum, a teraz zawiatałem w związku z promocją mojej skromnej analizy rynku lunet. Zapraszam na stronę http://lunety.w.interia.pl/lunety_zestawienie.htm

Ale przed wszystkim chciałem poradzić koledze Markowi. Też miałem ten problem z mrużeniem oka, co stawało się maksymalnie denerwujące przy dłuższych obserwacjach. Opaska na oko nie sprawdza się natomiast znalazłem świetne rozwiązanie i to chyba moje autorskie bo nie spotkałem sie z nikim aby tak też robił.
Dekielek z okularu lunety (ja używam okular 30x ze Swarovskiego AT 80 HD) pasuje do oczodołu oka. Wystarczy troche potrenować i taki dekielek będzie zasłaniał oko a trzymanie go w oczodole nie bedzie wymagało wysiłku. Kiedyś arystokraci używali tzw. monokla w ten sposób. Można wykorzystać taką przykrywkę z tanich lornetek, albo pokombinować z pudełkiem od błon fotograficznych. Mam takie zapasowe przykrywki i mógłbym taką wysłać jeśli będziesz chętny. Oklejenie brzegów taśmą izolacyjną podniesię jeszcze komfort trzymania go w oczodole. Używam tego sposobu już od wielu lat i jestem bardzo zadowolony. Trzeba tylko uważać, aby go nie zgubić w terenie. Życzę powodzenia i czekam na relację z nauki trzymania monokla :smile:

Jacek Betleja
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Nie wiem, czy Wy sobie jaja robicie czy na poważnie. Hmm, monokl... W sumie łatwo mi sobie wyobrazić prostsze metody, fakt, że radykalne ;) .

A ja po prostu w takich sytuacjach mam oko otwarte. Dość szybko rozum się uczy, żeby obraz z tego oka zupełnie ignorować... Jedno oko jak wiadomo jest wazniejsze (prowadzące czy tam przewodnie) i z tego trzeba korzystać.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

marek lasy napisał/a:
rolneteczka
kurde, to najmocniejsza nazwa lornetki w moim życiu :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14