Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie L-ki wybrać?
Autor Wiadomość
skaros 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   Jakie L-ki wybrać?

Mam obecnie aparat Canon 40D + 17-85 IS USM. Chcialbym kupić sobie "zestaw" najlepiej L-ek. Interesuje mnie najlepszy sprzęt canona. Zastanawiam się nad teleobiektywem
70-200 f/2.8 IS USM. Czy jest to ten najlepszy z tego zakresu? Oprócz tego chciałbym wybrać jakiś krótszy zoom który zastąpił by mi mój obecny obiektyw, który nie ma porównania do L-ek. Jeszcze może jakiś obiektyw stało ogniskowy z bardzo krótką ogniskową i możliwie najniższym światłem. Sprzęt zamierzam kupić w stanach, więc wyjdzie mnie trochę taniej.Czy dobrze rozumiem, że nie będę miał gwarancji w Polsce? Jeśli tak, to czy wśród L-ek często zdarzają się "kuchy". Proszę o pomoc w wyborze sprzętu i opinię, czy mogę bez strachu kupować w taki sposób sprzęt.

[ Dodano: Sob 26 Lip, 2008 01:14 ]
Dodam, że jestem amatorem(jak na razie...), ale jeśli mam okazje to czemu nie kupić sobie już na początku, mojej przygody z fotografią dobrego sprzętu
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

70-200/2.8 IS L plus 24-70/2.8 L plus 16-35/2.8 L II plus 35/1.4 L plus... ile jeszcze chcesz kasy wydać :mrgreen: Polecę jeszcze gorąco 100-400L a ze stałek można jeszcze kupić coś "niższego" niż L - choćby 50/1.4 i 85/1.8.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

MM napisał/a:
ze stałek można jeszcze kupić coś "niższego" niż L - choćby 50/1.4 i 85/1.8.
Ale zawsze masz jeszcze 50/1.2L i 85/1.2L II :) Ale ten drugi nie jest łatwym sprzętem do opanowania :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Masz jakąś fobię na temat 50L i 85L? Takie tam retoryczne pytanie... :razz:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

MM napisał/a:
Masz jakąś fobię na temat 50L i 85L? Takie tam retoryczne pytanie... :razz:
Fobię? Czy może chodzi Ci o manię? Bo z fobią to nie wiem o co Ci chodzi...
 
 
skaros 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Czyli na pewno biorę tele 70-200 f/2.8 IS USM. Dalej mam problem, po mimo tego, że w stanach jest taniej nie chciał bym przesadzić z ilością sprzętu(kasa). Czy dałbym rade kupić jakiś w miarę uniwersalny zoom i do tego jakąś stałkę na przykład 24-70/2.8 L lub 16-35/2.8 L II i do tego coś stałego abym mógł robić zdjęcia w zacienionych pomieszczeniach wieczorem, w miarę z bliskich odległości(czyli te najmniejsze ogniskowe jakie są, bo i tak w moim 40D powiększy mi x1.6). Tylko nie wiem którą...
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Ja bym Ci doradził 16-35 /2.8L II . Jest to szerokie szkło reporterskie pod pełną klatkę ale ja na APS-C stosuję jako zoom uniwersalny i dla mnie jest super. Często potrzebuję szerokiego kąta i w pomieszczeniach to 24-70 jest jednak nie zbyt szerokie. Jeśli chodzi o stałkę to C 85 /1.8 i 50/1.4 do tego bym kupił i taki zakres ogniskowych pozwoli Ci działać w większości sytuacji fotograficznych.

Myślę ,że jeśli decydujesz się na szkła pod FF to masz zamiar w przyszłości nabyć taką puszkę?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

...MM mnie zjedzie po raz kolejny za teoretyzowanie (dzisiaj mam ochotę na teoretyzowanie i teoretyzować przestać nie mam zamiaru), ale 35/1.4L do ciemnych pomieszczeń byłby spoxik :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Sprzedaj 40D, kup 5D plus 16-35L II i 70-200/2.8 IS L. Do tego 35L i masz zestaw marzeń niejednego pasjonata.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Ja bym zostawił 40D jako drugą puchę . Fajnie mieć 70-200 /2.8 L z 40D + 16-35 L II z 5D w jednej torbie bo to bardzo ułatwia i uprzyjemnia pracę. Ja zamiast tej 35 /1.4 L to wziąłbym 85 /1.4 L .
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

k1caj_ns napisał/a:
wziąłbym 85 /1.4 L .


Nie istnieje taki obiektyw.

Odnośnie 70-200 to ten zakres jest idealny na FF i czuje się to właśnie na pełnej klatce. Na cropie jest zbyt często za wąsko. Crop jest fajny w typowych tele - tak koło 300-400mm.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Chodziło mi o 85 /1.2 L sorki za pomyłkę. Chociaż powiem ,że nie pogardziłbym wersją ze światłem 1.4 ,której cena byłaby bardziej przystępna niż tej ze światłem 1.2 .Chyba jednak nie ma co marzyć żeby canon zaprezentował nam takie szkło w najbliższym czasie.
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Nie 27 Lip, 2008   

Gybym miał sporo kasy to po ustaleniu zakresu ogniskowych mnie interesujących wypełniłbym go pięknymi eleczkami :lol: W szczególnści 70-200/2.8 IS i 50 f1,2. Kasy jednak mam ograniczoną ilość więc na razie mi to nie grozi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14