Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
nikon D60 + nikor 18-55 + nikor 55-200 jakie filtry
Autor Wiadomość
kasia-777 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   nikon D60 + nikor 18-55 + nikor 55-200 jakie filtry

Kupiłam niedawno aparat nikon D60 + nikor 18-55 + nikor 55-200.
chciałabym kupić filtry do niego.
Średnica 52mmm - wiem że słabe obiektywy, niemniej na początek muszą mi wystarczyć.

Czy waszym zdaniem jest sens kupowania filtra UV? Wyczytalam ostatnio, że jedynie jako ochrona obiektywu przed zarysowaniem.
A jeśli jednak kupić to czy zwykła Hoya UV HMC wystarczy ?

Chciałaby też kupić filtr polaryzacyjny:
wybrałam Hoya Pol-Cir Pro1 Digital 52mm (125zl)
lub
Hoya Pol-Cir 52mm (95zl)
- co Wy na to?
jaka jest różnica między nimi?




I widzę, że są filtry polaryzacyjne z białym szkłem lun z takim przydymionym. Które kupić, jaka jest między nimi różnica?

Acha i dodam, że robię dużo zdjęć krajobrazów, a teraz wybieram się na urlop na żagle i potrzbuję filtrów na duże słońce na morze.

A może nad morze powinnam kupić skylight?

będę wdzięczna za podpowiedzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






santini
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Nie 27 Lip, 2008   

Jeżeli aparacik kupiłaś niedawno i obiektywy są w wersji II, to nie są aż tak słabe. Stosowanie filtrów UV w cyfrówkach praktycznie mija się z celem. Mogą co najwyżej nie pogarszać jakości zdjęć - po co więc inwestować w coś, co w najlepszym razie nie przeszkadza. Do ochrony obiektywu najlepiej założyć po prostu osłonę przeciwsłoneczną.
Osobiście używam filtra Hoya Pro1 Digital. Optycznie bardzo dobry. Trochę trudny do wyczyszczenia, więc trzeba uważać, aby go nie upaćkać. Ten drugi - choć nie podałaś dokładnie jego specyfikacji - myślę, że jest z serii fioletowej, czyli 3 powłoki, oprawka o szerokości 8mmm. (można je kupić o około 30 zł taniej niż wyszukana przez Ciebie oferta)
Filtry z serii Pro1 Digital mają cieńsze szkło - 1mm, oprawkę o grubości ok 5mm (zewnętrzny pierścień jedynie ok. 3mm) ,a więc mniejsze ryzyko winietowania przy szerokim kącie. Do tego należy dodać 12 powłok.
Jeżeli pociąga cię fotografia krajobrazowa, to z pewnością przyda Ci się również szary filtr połówkowy dla zrównoważenia ekspozycji góry (nieba) i dołu (ziemia) kadru. Nad może lepszy byłby z ostrym przejściem - horyzont jest w zasadzie gładki. W innych sytuacjach - pola, lasy, grupy drzew, lepszy będzie gradacyjny - z łagodnym przejściem od części jasnej do zaciemnionej. :cool:
 
 
kasia-777 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 27 Lip, 2008   

Dzięki za info.

Czyli UV nie kupuję, osłonę przeciwsłoneczną dostałam w komplecie.

To może doradzisz, który mam wybrać polaryzacyjny i co daje skylight i czy warto go kupić?
Zbalazłam tak jak poniżej:


Hoya Pol-Cir HMC 52mm
Typ: filtr polaryzacyjny Rozmiar: 52mm
Cena: 125,00 zł
Włóż do koszyka





Hoya Pol-Cir 55mm
Typ: filtr polaryzacyjny Rozmiar: 55mm
Cena: 98,00 zł
Włóż do koszyka



Hoya Pol-Cir Pro1 Digital 52mm
Typ: filtr polaryzacyjny z serii Pro1 Digital Średnica: 52mm
Cena: 125,00 zł
Włóż do koszyka




Hoya Skylight 52mm
Typ: filtr skylight Rozmiar: 52mm
Cena: 53,00 zł
Włóż do koszyka


Hoya Skylight Green 52mm
Typ: filtr skylight Rozmiar: 52mm
Cena: 41,00 zł
Włóż do koszyka



Hoya Skylight HMC 52mm
Typ: filtr skylight Rozmiar: 52mm
Cena: 80,00 zł
Włóż do koszyka
 
 
santini
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Filtr typu skylight to po prostu UV - ka lekko ocieplająca barwy. Jego działanie można bez trudu zasymulować w dowolnym programie graficznym (w dodatku bez narażania się na utratę jakości), więc moim zdaniem nie warto go kupować i nakręcać na obiektyw. Zauważ też, że właśnie filtr polaryzacyjny poza wygaszaniem odblasków, przyciemnianiem nieba powoduje również zwiększenie nasycenia barwy żółtej, czerwonej oraz zieleni.
Jeżeli miałbym wybierać wśród zasugerowanych filtrów, to zainwestowałbym w ten w werssji Pro1 Digital. W podobnej cenie można też upić filtry Marumi np CPL WPC 52mmm 129zł, lub CPL DHG 52mm - 139zł - ten drugi to wersja slim dedykowana do cyfrówek, odpowiednik Pro 1 Digital firmy Hoya.
 
 
kasia-777 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Dziękuję, więc kupuję Hoję polar pro 1 digital.

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15