Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dalmierzowce
Autor Wiadomość
ardell 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

Witam.
Skorzystam z okazji że jest rozmowa na temat dalmierzowców...
Mam problem i nie bardzo wiem gdzie się z nim udać .. Chodzi o canonet 19 a dokładniej o przysłony które nie działają. Cały czas jest minimalna dziurka pośrodku i nic nie zmienia się czy ręcznie ustawiam pierścieniem czy tez mam na auto i czasem czy czułością próbuje... w światłomierzu pokazuje że przysłona będzie np. 1,9 a otworek jak mały tak mały... Pierścień chodzi luzno bardzo ale nic nie zmienia.. może ktoś mógłby pomóc albo coś doradzić ?
Pozdrawiam serdecznie
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mariusz Lemiecha 
Uczestnik
Mariusz Lemiecha



Pomógł: 2 razy
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

Wygląda na to ,że się zacięła.Być może aparat nie był używany wiele lat,a przysłona ustawiona na taką wartość ,jaką widzisz obecnie.
Miałem podobny problem po kupnie Konicy AutoS2.Koleś pisał ,że aparat jest w pełni sprawny i wszystko działa bez zarzutu.Wadę odkryłem jeszcze tego samego dnia.Przysłona po ustawieniu na dużą wartość ,do 1.8 wracała po kilkudziesięciu drgnięciach,wywołanych wyzwalaniem migawki.
Na szczęście obaj mieszkamy w Warszawie i nie miał oporów przed odwróceniem transakcji.


Proponuję zanieść do serwisu...co może przewyższyć cenę aparatu :neutral:
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008   naprawa dalmierzowca

Myśle, że popsutą przesłone warto przynajmniej skonsultować w jakimś nie za dużym warsztacie mającym tradycje w naprawie sprzętu analogowego. W Warszawie był (a może i jest) tak warsztat przy ul. Grzybowskiej 5. Zasięgnięcie opinii nie musi być nic kosztować, a i sama naprawa nie zawsze musi być astronomicznie droga.

Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu

WojciechW
 
 
Gajor 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 24 Paź, 2008   

Jestem szczęśliwym posiadaczem FED`a 5. Bawię się nim od niedawna, ale to co można z niego wyciągnąć, przerosło moje oczekiwania kilkukrotnie. Jestem baaardzo zadowolony.
 
 
Mariusz Lemiecha 
Uczestnik
Mariusz Lemiecha



Pomógł: 2 razy
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Paź, 2008   

Wcale się nie dziwię :)
http://plfoto.com/1532876/zdjecie.html
to zdjęcie jest robione na 1/4 z ręki, jak widać, mało nim trzęsie :D
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

sam posiadam dalmierzowca, jednak bardziej podoba mi sie fotografowanie lustrzanką;
jakie widzicie plusy dalmierzowców, co w nich takiego super poza tym ze dziś juz są egzotyczne?
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Zalet jest mnóstwo, więc trzeba by napisać na ten temat elaborat, a kto ma na to czas. Może napisz co jest twoim zdaniem gorsze, że wolisz lustrzankę.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

widzę dokładnie to co widzi obiektyw; włącznie z GO
mogę zmieniać obiektywy kiedy chcę, obiektywy o różnych ogniskowych, również korzystać ze zmiennoogniskowych;
mogę korzystać z autofocusa ;)
mogę ostrzyć na dowolny element w kadrze, nawet w samym rogu;
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

tomek__ napisał/a:
widzę dokładnie to co widzi obiektyw
czyżbys miał zawodową lustrzankę z 100% widokiem? w dalmierzu widzisz więcej bo nawet to co znajdzie się poza kadrem.
tomek__ napisał/a:
mogę zmieniać obiektywy kiedy chcę, obiektywy o różnych ogniskowych,
a twój dalmierz tego nie potrafii? bardzo dziwne
tomek__ napisał/a:
mogę korzystać z autofocusa
contaxy to potrafią
tomek__ napisał/a:
mogę ostrzyć na dowolny element w kadrze, nawet w samym rogu;
z tym rogiem kadru to przesadziłeś
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

a twój dalmierz tego nie potrafii? bardzo dziwne


potrafi, ale co z wizjerem, jeśli przystosowany jest do np 50mm obiektywu? przy np 200mm zmienia się kadr (inny kąt) nie mówiąc o zmiennoogniskowych obiektywach
nie chodzi tu o to, że ja mam odowadniać ze lustro jest lepsze
odpowiedz na pytanie -co w dalmierzach jest takiego wyjątkowego?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

wymiary, cichość i dyskrecja.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

ghost napisał/a:
wymiary

zgoda, jednak czy to aż tak istotne, zwłaszcza w obliczu zalet lustrzanki?

ghost napisał/a:
cichość

nie wszystkie lustra pracują jak pentax k100d
faktem jest że nawet najcichsze będą głośniejsze niż dalmierz, ale to podwójne tyknięcie ma swój urok... ;)

ghost napisał/a:
dyskrecja.

jesteś szpiegiem, ze tak z tymi wymiarami i dyskrecją? :grin: jeśli robisz komuś sesję, to nawet jeśli to będzie mały srebrny kompakt to będzie go widać

dalmierz jest rarytasem, fakt, ale jest mało praktyczny, poza tym nie daje podglądu na GO
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

porównuj do przeciętnej lustrzanki z lat 60 / 70 ;)
zawsze lustrzanka będzie bardziej skomplikowana, z większą ilością przemieszczającej się mechaniki.

kiedyś miało to znaczenie (np lustro samopowracajace nie pojawiło się z pierwszymi slrami) potem stopniowo dalmierze schodziły do niszy.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

tomek__ napisał/a:
potrafi, ale co z wizjerem, jeśli przystosowany jest do np 50mm obiektywu? przy np 200mm zmienia się kadr (inny kąt)
Współczesne dalmierze mają zmieniające się ramki dla różnych ogniskowych.
tomek__ napisał/a:
co w dalmierzach jest takiego wyjątkowego?
1. brak lustra i skutków które ono powoduje, a jest ich wiele
2. umożliwia ustawianie płaszczyzny ostrości z większą dokładnością niż lustrzanka
3. obraz nie znika w wizjerze w momencie naciśnięcia spustu migawki
4. widać także obszar sąsiadujący z tym co znajdzie się w kadrze
5. jasność obrazu w wizjerze nie zależy od jasności obiektywu

Jest tego więcej.
Wystarczy poczytać zanim zada się pytanie.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Marian napisał/a:
Współczesne dalmierze mają zmieniające się ramki dla różnych ogniskowych.

temat jest o dalmierzach ogólnie, nie tylko tych wspólczesnych

Marian napisał/a:
1. brak lustra i skutków które ono powoduje

z tym się mogę zgodzić, ale trwałość lustra i inne jego właściwości w lustrzance za cenę np M8 stoją na bardzo wysokim poziomie

Marian napisał/a:

2. umożliwia ustawianie płaszczyzny ostrości z większą dokładnością niż lustrzanka

czyżby? nie wszyscy podzielą tę opinię, tymbardziej że są wizjery ze specjalną soczewką w środku która umozliwia idealne wyostrzenie (zejscie się krawędzi w jednej lini -maja to np analogi practica
no chyba ze kolega zawsze borykał się z FF BF i stąd to uprzeddzenie..


Marian napisał/a:
3. obraz nie znika w wizjerze w momencie naciśnięcia spustu migawki

czy to problem? przy czasie zniknięcia np 1/50s? no chyba że naświetlasz 30 sekund... ale to nie zmienia ze kadrujesz przed nacisnięciem spustu

Marian napisał/a:
4. widać także obszar sąsiadujący z tym co znajdzie się w kadrze

to zaleta. jednak jeśli wizjer w lustrzance ma 100% krycia (tak, wiem -tylko w drogich lustrzankach, ale Leica M8 do tanich nie nalezy, a to jedyny racjonalny cyfrowy odpowiednik luster) to dokładnie wiadomo w którym miejscu ucina się kadr

Marian napisał/a:

Jest tego więcej.
Wystarczy poczytać zanim zada się pytanie.


sugerujesz, że pytam na ślepo? nie, najpierw czytałem, co więcej POSIADAM dalmierz (zdjęcie obok), porównywałem go z lustrzankami z jego czasów



poza tym -jak ktoś już wczesniej wspomniał -lustra wygryzły dalmierze -czy tak od, po prostu? nie, to nie stało sie z przypadku; jakkolwiek lubię swoj dalmierzowy aparat i nie chce go sprzedać to twierdzę że lustrzanki wygrały, bo sa po prostu lepszym rozwiązaniem

i tyle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14