Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: komor
Pią 15 Cze, 2012
Test obiektywu Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Ale on nie jest wadliwy i nie dotyczy tylko Sigmy. Duża ilość szkieł f/1.4 wymaga kalibracji pod względem FF/BF. Po to właśnie Nikon i Pentax zaczęły opcję kalibacji obiektywu dodawać do korpusu. Na pewno,
nie był to ukłon w kierunku Sigmy...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Zrobilem male rozpoznanie nt tego obiektywu na forach (mysle nad zmiana z 50/1.8). Ludzie narzekaja strasznie, wielu przeszlo juz przez kilka sztuk, twierdza tez ze jesli skalibruje sie na krotki dystans to diabli biora wieksze odleglosci i na odwrot. Podobno wiekszy hardcore niz z 30/1.4. Ja na razie podziekuje i poczekam na Nikkora jednak, oby tylko drugie tyle nie kosztowal... Jesli bedzie kosztowal, biore Zeissa.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Gdybym miał Arku w swoim body kalibrację AF to pewnie AF w tym szkle nie byłby wadą :wink:
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

Ja jestem w stanie zrozumieć konieczność kalibracji jak się ma gwarancję, ale płacenia (no chyba, że robią to zawsze za darmo) za kalibrację gdy minie gwarancja i się zmieni body to już przesada. W końcu kupując dobre szkło chcemy się nim cieszyć i używać dłuższy czas a nie tylko do wymiany body.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

To faktycznie jest problem. Pocieszeniem jest to, że na to szkiełko masz w standardzie 3 lata gwarancji.
 
 
Wróbel EOS 
Rozmowny



Pomógł: 6 razy
Posty: 237
Skąd: Siedlce
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Darmowa kalibracja wykonywana jest tylko w ramach udzielonej gwarancji, dlatego jeśli Sigma będzie już po okresie gwarancyjnym koszt odpłatnej usługi wynosi 256,22 zł brutto. Termin kalibracji w serwisie wynosi około 3-5 dni jeśli szkło dostarczymy do centrum sigmy(np blue city w-wa)

Ale przy takim tempie za 3 lata wszystkie lustrzanki będą posiadały korekcję FF/BF w body:)
 
 
specmisiek 
Początkujący
szkiełko i oko


Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

A ja mam prawie wszystkie 50-tki Pentaxa o f=1,4 poza wersją F. Najstarsza wersja K jest nieprodukowana od 1977 roku-a moja sztuka wygląda prawie jak nowa. I jestem znich zadowolony... Bardzo zadowolony.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

specmisiek, no i? Tak sobie napisałeś żeby się pochwalić?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Chciałem o to samo zapytać, ale się powstrzymałem :) Wiedziałem jaad, że mogę na Ciebie liczyć ;)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Jedni zbierają znaczki, a inni obiektywy ;)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

goltar, a ile z tym zabawy :roll: powycierać, poustawiać, broń boże nie robić zdjęć , bo się pobrudzą. :twisted: a taka piekna kolekcja 50-tek :mrgreen:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

:shock:
specmisiek, masz 4 stałki 50-tki i 3 zoomy, które również mają ogniskową 50mm...
pytanko- czy na każdym masz inny filtr i zmiana obiektywu=zmiana filtra?
 
 
ender 
Bywalec



Posty: 107
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

maziek napisał/a:
Czyli chodzi o "dziurę" (najmniejszą średnicę gdziekolwiek po drodze) czy o co?


mnie sie zdaje ze dlatego sa takie dobre wyniki na brzegach (lpm i winieta) bo te prawdziwe brzegi nie sa uzywane ;)
 
 
specmisiek 
Początkujący
szkiełko i oko


Posty: 39
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
specmisiek, no i? Tak sobie napisałeś żeby się pochwalić?

Tak troszeczkę... :wink: Nie.. No słyszałem że Carl Zeiss jest trochę lepsiejszy... Ale nie mam ,,parcia" A ni na niego ani na tą ,,cyklopową" sigmę.. Gdzieś czytałem że sensowna do ,,cropa" jest bardziej 30-tka f=1,4... I nie jest taka duża...! ;)
P.S. Pentax ma jeszcze ,,limitedy"-choć nie aż tak jasne.

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 01:01 ]
garreth napisał/a:
:shock:
specmisiek, masz 4 stałki 50-tki i 3 zoomy, które również mają ogniskową 50mm...
pytanko- czy na każdym masz inny filtr i zmiana obiektywu=zmiana filtra?

Widzisz... Te zoomy są może bardziej uniwersalne-ale nie bezwzględnie lepsze-o czym z pewnością sam wiesz... Stałe ogniskowe mają jednak łatwiej z wysoką jakością obrazu.. A filtrów mam parę.. nawet nie liczyłem ale fakt że może na 2 obiektywach aktualnie nie ma ich.. Ale zaraz zaraz.. a czy muszę zawsze używać filtry? (Ja akurat czasem używam i Ty jak mniemam też, ale znam takich co wcale tego nie robią). Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 01:11 ]
Widzę też że niektórzy-np. jaad75 wogóle nie używają chyba zoomów ;) I dziwię się że nie rozumieją... Kiedyś zresztą na innym forum poruszałem temat że każda 50-tka inaczej troszeczkę ,,obrazuje" że się tak niefachowo wyrażę...Trudno mi wybrać której sie pozbyć-tym bardziej że ceny sprzedaży nie są za wysokie obecnie. A obiektywów nie kolekcjonuję.. Kolekcjonuję noże, a i to nie do przesady... Obiektywy są po to by robić zdjęcia... Z kolei noże nie koniecznie po to żeby zaraz być ,,nożownikiem" ale to inny temat jest... Jeszcze raz pozdrawiam. ;)

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 01:15 ]
Przepraszam... Skłamałem Może FA 50 i A 50 są bliźniaczo podobne jesli chodzi o zdjęcia, ale pozostałe już nie... Poza Tym A ma dużo lepszy Manual Focus. I też problem..
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

specmisiek napisał/a:
Widzę też że niektórzy-np. jaad75 wogóle nie używają chyba zoomów ;) I dziwię się że nie rozumieją...

Ależ ja rozumiem chęć posiadania tych 50-tek (zwłaszcza manualnych), nawet jeśli miałyby tylko stać na półce, ale nie rozumiem w jakim kontekście napisałeś o tym w tym wątku... :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15