Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: komor
Pią 15 Cze, 2012
Test obiektywu Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

dcs napisał/a:
Robiłem jakieś portreciki rodzinne D5100 siostrzenicy z 58/1.4 i bez problemu.

W takim małym wizjerku? a jaki procent trafień? :)

dcs napisał/a:
Będzie potwierdzenie z ZE

Z moich obserwacji wynika, że potwierdzenie ma spory zakres tolerancji. Przynajmniej w Canonie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Nie wszystkie na pełnej dziurze.

100% :twisted:
Żadnego nietrafionego nie zostawiłem im na karcie.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

A, to zeiss kosztuje ok. 2 tys.? Myślałem, że 5... Coś mi się pomyliło.

W sumie pytałem jakiś czas temu, czy potwierdzenie ostrości może mieć back lub front focus i nie dostałem konsystentnej odpowiedzi.

dcs napisał/a:
Żadnego nietrafionego nie zostawiłem im na karcie.

A ile skasowałeś? ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Myślę, że 5 /na pewno jedno, czy dwa z innego powodu/. Zdjęcia statyczne.
Zostało ok. 20 /czwórka siostrzeńców/.
Nie lubię robić dużo. Przyzwyczajenie ze starych czasów jak robiłem testy i sprzedawałem co drugie, w najgorszym wypadku co trzecie.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Hm. A w teście optyczni napisali, że do potwierdzania ostrości w canonie potrzebna jest przejściówka. To jak to w końcu jest?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Optyczni robili test gdy jeszcze nie było mocowania ZE.

Ja mam bardzo duży problem, żeby NIE trafić z ostrością. Oczywiście do scen dynamicznych tego nie używam.
Potwierdzenie ostrości może mieć FF/BF (vide: koraf), ale jest to zdecydowanie odosobniony przypadek.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

http://lenses.zeiss.com/p.../ze_lenses.html
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Czy test jest mylący, bo jak byk stoi tam "ZF/ZK/ZE". Po co w takim razie wysnuwają wnioski co do obiektywów, których w rękach nie mieli...
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

mozer,
Testowali stary model na Nikona, teraz jest ZF.2.
Co do ZE się mylili.
Ostatnio zmieniony przez dcs Czw 19 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

dcs, no w teście:
Cytat:
Oczywiście ogniskowanie manualne jest o wiele wygodniejsze, gdy zaopatrzymy się w odpowiednie matówki. Znów w lepszej sytuacji są posiadacze Pentaxów, a także Nikonów, którzy niejako z urzędu mają potwierdzenie ostrości. W przypadku innych systemów, trzeba zaopatrzyć się w specjalne przejściówki ze stykami.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Jak pisałem.
Pozostałych w rękach nie mieli.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carl_Zeiss_AG
 
 
maksik 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 19 Sie, 2012   

ja przetestowałem 3 obiektywy:
- 85 1.4 - każdy z dwóch nie wymagał nawet mikroregulacji, ale widziałem pomiędzy nimi minimalne różnice - kupiłem jeden z nich
- 50 1.4 - w żadnym z 3 nie mieściłem się w mikroregulacji - odpadłem - choć ponoć to faktycznie tak jest, że trzeba z puszką trafić pod ten obiektyw, później mając 50 1.4 canona i przymierzając się do tele sigmy przetestowałem 50 jeszcze raz i już z pierwszą nie było żadnych problemów
- 24-70 2.8 - jedna sztuka i poza zakresem

Reasumując sigmy powinno się kupować tylko w salonach sigma pro centrum - dużo szkieł, duży wybór i rewelacyjna obsługa (przynajmniej w Poznaniu) :)

W mojej 85 zauważyłem, że na 1.4 jest bardzo dobrze i nie ma sensu zazwyczaj przymykać :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

maksik napisał/a:
ja przetestowałem 3 obiektywy:
- 85 1.4 - każdy z dwóch nie wymagał nawet mikroregulacji, ale widziałem pomiędzy nimi minimalne różnice - kupiłem jeden z nich
- 50 1.4 - w żadnym z 3 nie mieściłem się w mikroregulacji - odpadłem - choć ponoć to faktycznie tak jest, że trzeba z puszką trafić pod ten obiektyw, później mając 50 1.4 canona i przymierzając się do tele sigmy przetestowałem 50 jeszcze raz i już z pierwszą nie było żadnych problemów
- 24-70 2.8 - jedna sztuka i poza zakresem

Reasumując sigmy powinno się kupować tylko w salonach sigma pro centrum - dużo szkieł, duży wybór i rewelacyjna obsługa (przynajmniej w Poznaniu) :)

W mojej 85 zauważyłem, że na 1.4 jest bardzo dobrze i nie ma sensu zazwyczaj przymykać :)


Kiedy przesiadłem się ze staruszka 50/1.4 M42 na coś z auto do mojego Canona, to przetestowałem w sklepie 4x50mm.
Canon 1.8 bez urazy, więcej nie dotknę tego szkła :)
Canon 1.4 na początek nawet oczarowało, do puki nie zobaczyłem efektu na monitorze i nie porównałem z sigmą.
Canon 1.2L nie powaliło mnie na kolana nic, oprócz ceny (to akurat negatywnie)
Sigma 1.4 kupiłem, mam, używam i nie żałuję. Działa idealnie bez regulacji.
 
 
szuman 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Dębica
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Wojmistrz napisał/a:

Sigma 1.4 kupiłem, mam, używam i nie żałuję. Działa idealnie bez regulacji.


Ja też ze swoją Sigmą 50/1.4 trafiłem. Przed zakupem nastawiłem się na to, że pojedzie sprzęt do kalibracji i jeszcze przed zakupem dzwoniłem do serwisu Sigmy podopytywać co, jak i na kiedy. Fart chciał, że zakupiona Sigma doskonale dogadała się ze wszystkimi korpusami, które mam. Gdyby ktoś był ciekawy, jaki mniej więcej obrazek daje na cropie 2x, to kilka zdjęć z f/1.4-1.8 do zobaczenia tutaj. Nie ukrywam, że mnie ta Sigma bardzo pozytywnie zaskoczyła. AF wolny, ale bezbłędny, bardzo podoba mi się praca pod światło i seledynowe zabarwienie, gdy już słońce przywali po soczewkach :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Wojmistrz napisał/a:
Canon 1.8 bez urazy, więcej nie dotknę tego szkła :)

A co Ty chcesz od tej budżetowej portretówki? Za mało "highly recommended", czy jak?
Wojmistrz napisał/a:
Canon 1.4 na początek nawet oczarowało, do puki nie zobaczyłem efektu na monitorze i nie porównałem z sigmą.

Dziwne. Ja miałem zgoła inne doświadczenia. 4 sztuki sigmy - mydło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15