Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
70-200 f/4 L z Back Focus i co dalej
Autor Wiadomość
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   70-200 f/4 L z Back Focus i co dalej

Panowie problem jak w tytule i na fotce - a może mi się tylko wydaje że mam BF.
Aparat 40D na gwarancji, obiektyw 70-200 f/4 L USM taż na gwarancji ale kupowany poza krajem (Niemcy).
Rozumie że jeśli będzie potrzebna kalibracja, to muszę sprzęt wysłać do serwisu. A czy jest u nich możliwość zlikwidowania usterki na miejscu - czy to tylko takie moje marzenie.
I jeszcze jedno,jeśli aparat zostanie skalibrowany do przesłanego obiektywu, a ja za np. miesiąc czasu zmienię szkło albo dokupię inne może nawet nie z Canona czy owo zestrojone body będzie prawidłowo już pracowało z każdym następnym szkłem, czy może czekają mnie kolejne wizyty w serwisie.


Dodam że zdjęcie zrobione zostało z prawidłowej odległości, aparat na statywie, i wyzwolenie migawki z opóźnieniem 10s. A przy MF problem BF zlikwidowałem prawie do zera.
Ostatnio zmieniony przez kamień Pią 08 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Od ręki w serwisie to raczej pobożne życzenie.

I raczej stroić będą szkło do body a nie odwrotnie.
 
 
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MichalP napisał/a:
I raczej stroić będą szkło do body a nie odwrotnie.

O to bardzo dziękuję za uświadomienie, bo dotychczas myślałem że jest przeciwnie co zresztą da się zauważyć :oops:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

To znaczy możliwe jest zarówno strojenie body jak i szkła, ale zazwyczaj to drugie się praktykuje.
 
 
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Jestem po rozmowie z serwisem i już wiem prawie wszystko.
Tak więc na miejscu naprawa :grin: takiej opcji nie ma.
Stroić będą szkło do body może być to które mam, ale wcale nie musi. Jednak z posiadanym przeze mnie zapewniają lepszą jakość swoich usług.
To mam do was jeszcze pytanie, ponieważ przypadki FF i BF nie są rzadkim zjawiskiem.
Czy to skutek masówki Canona (10 milionów obiektywów w przeciągu ostatnich 2 lat) i nie nadążają z końcową kontrolą? Czy też może założenia Canona, że i tak ludzie wszystko kupią?
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

kamień napisał/a:
Jestem po rozmowie z serwisem i już wiem prawie wszystko.
Tak więc na miejscu naprawa :grin: takiej opcji nie ma.
Stroić będą szkło do body może być to które mam, ale wcale nie musi. Jednak z posiadanym przeze mnie zapewniają lepszą jakość swoich usług.
To mam do was jeszcze pytanie, ponieważ przypadki FF i BF nie są rzadkim zjawiskiem.
Czy to skutek masówki Canona (10 milionów obiektywów w przeciągu ostatnich 2 lat) i nie nadążają z końcową kontrolą? Czy też może założenia Canona, że i tak ludzie wszystko kupią?

Oczywiście, że lepiej skalibrować obiektyw do własnego body. Tak jak pisałem wcześniej zarówno body jak i obiektyw są kalibrowalne, czyli może zaistnieć sytuacja w której Twoje body i body serwisu będzie inaczej wyregulowane i ... tu sam sobie dopowiedz :mrgreen:
Kontrola jakości (zwłaszcza w Japonii) gdzie zapoczątkowana była filozofia zarządzania jakością, nie powinna dopuszczać dużych odstępstw. Tak było przed x laty. Obecnie skala produkcji i być może bazowanie na reputacji marki sprawia, że kontrola niedomaga. Niestety ludzie nie mają gdzie przejść, gdyż żadna marka nie jest perfekcyjna ani się nie wyróżnia spośród pozostałych.

A propos kalibracji AF w body. Wydaje mi się, że jedynym uzasadnionym przypadkiem takiej kalibracji jest sytuacja w której masz body i wyregulowane obiektywy sztuk kilka. Kupujesz nowe body i okazuje się, że na każdym z obiektywów jest taka sama wada. Wtedy lepiej dopasować nowe body do wszystkich szkiełek niż wszystkie szkiełka do body.
 
 
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

W moim przypadku, to raczej bezsprzecznie wina L-ki, bo zrobiłem ten sam test T 17-50 F2.8, i wypadł o wiele wiele lepiej. Jednak i tutaj wydaje mi się być taki mini,mini malny BF.

 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

No tu jest o niebo lepiej :-)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

kamień, kolego, a ile zdjęć testowych zrobiłeś? i na jakich ustawieniach oraz jaki statyw? jeśli możesz.
obawiam się, że mam podobny problem i tak chcę porównać :???:
 
 
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

W L-ce zrobiłem kilkanaście fotek i nie tylko na tej tablicy którą wydrukowałem. Oczywiście fotki z centralnym AF, przy różnych wartościach przesłony i przy ogniskowej 70,100,135 i 200.
Efekt za każdym razem ten sam czyli BF.
Statyw niestety mam jeszcze w kategorii - dla lekkiego kompaktu.
Dlatego ustawiłem 10s opóźnienie wyzwolenia migawki aby wyeliminować wszelkie drgania. W poniedziałek powinienem dostać głowice do mojego nowego Manfrotto,i na pewno ponowię test przed posłaniem sprzętu do serwisu. Ale nie przewiduję aby się coś zmieniło :cry:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

kamień napisał/a:
W L-ce zrobiłem kilkanaście fotek i nie tylko na tej tablicy którą wydrukowałem. Oczywiście fotki z centralnym AF, przy różnych wartościach przesłony i przy ogniskowej 70,100,135 i 200.
Efekt za każdym razem ten sam czyli BF.
Statyw niestety mam jeszcze w kategorii - dla lekkiego kompaktu.
Dlatego ustawiłem 10s opóźnienie wyzwolenia migawki aby wyeliminować wszelkie drgania. W poniedziałek powinienem dostać głowice do mojego nowego Manfrotto,i na pewno ponowię test przed posłaniem sprzętu do serwisu. Ale nie przewiduję aby się coś zmieniło :cry:

Tak po prawdzie to mogłes nawet potestować "z ręki" na jedno by wyszło, byle czas naświetlania był odpowiednio krótki.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MichalP, z ręki nigdy nie będziesz miał adekwatnych wyników :cool:

kamień, podobny wynik dla wszystkich wartości przysłony?
a z jakiej odległości robiłeś zdjęcia?
 
 
kamień 
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
a z jakiej odległości robiłeś zdjęcia?

120-130cm tyle ile dla L-ki jest przewidziane minimum. Ale żeby być pewnym to przy takich samych ustawieniach (odległość i położenie) przełączyłem na MF i wyszło tak choć jeszcze nie jest idealne to dla mnie świadczy BF przy korzystaniu z AF
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
MichalP, z ręki nigdy nie będziesz miał adekwatnych wyników :cool:

kamień, podobny wynik dla wszystkich wartości przysłony?
a z jakiej odległości robiłeś zdjęcia?
Precyzyjnych chciałeś powiedzieć. Ale można spokojnie stwierdzić jaką mamy wadę (FF/BF) a dalej niech się serwis męczy. Przecież nie będziemy sami tego ustawiać w warunkach domowych (nie mówię o kalibracji w menu)
Nawet sam MM sprawdza z ręki w warunkach bojowych (widziałem na własne oczy) - więc można.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MichalP, nie! adekwatnych tzn.powyatzalnych . 70-200 przy 1.3m 70mm ogniskowa i f4 głębia ostrości ok 6cm. więrze, że jesteś kiler :mrgreen: ale i tak nie dasz rady, nie na focus chart!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14