Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
70-200 f/4 L z Back Focus i co dalej
Autor Wiadomość
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
MichalP, nie! adekwatnych tzn.powyatzalnych . 70-200 przy 1.3m 70mm ogniskowa i f4 głębia ostrości ok 6cm. więrze, że jesteś kiler :mrgreen: ale i tak nie dasz rady, nie na focus chart!

na 70 6cm to na 200 pewnikiem jeszcze mniej :razz: No 6cm to nie jest znowuż tak mało. Jeśli się nie poruszysz do przodu lub do tyłu pomiędzy złapaniem ostrości i cyknięciem to raczej dasz radę :mrgreen:
z ręki sprawdzałem 17-55 2.8 przy 55 i to z mniejszej odległości więc głębia była taka sama albo zbliżona i zarówno MM jak i ja nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do FF.
Nie chodzi mi o dokładne liczbowe sprawdzenie wady tylko stwierdzenie czy jest OK. Resztą niech się serwis martwi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MichalP, to co to za sprawdzenie? a serwis ci powie - b....jaj się :mrgreen:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
MichalP, to co to za sprawdzenie? a serwis ci powie - b....jaj się :mrgreen:
Nie powie, nie powie - a gdzie to jest napisane na zdjęciu, że strzelane ze statywu/z ręki. Jeżeli jest się pewnym wady - nie tylko na testach, ale na "normalnych" zdjęciach też ewidentnie to widać to raczej nie ma bata - muszą zrobić, a nie wykręcac się. Łaski nie robią. Ja u siebie na szeregu zdjeć to zobaczyłem. Ostrość na oko, a na zdjęciu ostry był sweterek bliżej obiektywu. Jak znajdę to wrzucę :-) Nie trzeba mieć nie wiadomo jakie doświadczenie aby to dostrzec.

IMG_0303.jpg
kora i sweterek ostry - twarz już nie
Plik ściągnięto 3902 raz(y) 311,17 KB

 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MichalP, nie jestem taki pewny jesli rozmawiamy o gwarancji .odpłatnie to mogą ci skalibrować nawt 0.5mm FF. poczytaj na C_B jak ludzie przygotowywali sie do "wizyty" na żytniej.
poza tym, nie napisałem, ale inna sprawa spr. krótkiego zooma, a 70-200. może MM jest stalowy, ale ja nawet z monopodem widzę swoje ruchy i 6cm GO to nic . przy takim pomiarze to można sobie to w buty wsadzić.
a i jeszcze , teraz sobie przeliczyłem. przy 30mm f2.8 1.2m odległość GO=17cm.
jest różnica?
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Jak odpowiednio szybko sie zrobi motyw "ustawienie ostrości-pstryk" to raczej nie zrobisz w tym czasie 6cm.
Nie za bardzo jarzę o co Ci chodzi z tymi 30mm?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MichalP, podejdź do sprawy realnie. co to znaczy nie ruszysz 6cm? a ile ruszysz?
robisz na single af? poruszysz-czas od wyostrzenia do zrobienia zdjęcia to jednak moment. robisz na cont. to w ogóle może być kicha. no chyba że ty masz stalowe łapy, bo ja nie :roll: wystarczy dwa centymetry i juz nie jesteś w środku pola! e tam, nawet centymetr.

30mm - ogniskowa - mówiłeś o 17-50 sigmy w testach z MM? wziąłem średnią.


na żytniej jeśli chcesz mieć skalibrowany ff/bf to musisz im pokazać o co chodzi.
wiesz jaki mają sprzęt? podobno rozklekotany 85/1.8. i to podłączają pod twoką puchę. jeśli chcesz mieć dobrze zrobione to lepiej określić co dokładnie chcesz. to są naprawdę dość "pokręcone" sprawy.
sam mam ochotę na wysłanie tam body, ale jak pomyslę co mogą mi zrobić , to mi przechodzi :twisted:
też jestem serwisantem i wiem co czasami wychodzi ze źle sprecyzowanej opinii/zażalenia klienta. :sad:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
MichalP, podejdź do sprawy realnie. co to znaczy nie ruszysz 6cm? a ile ruszysz?
robisz na single af? poruszysz-czas od wyostrzenia do zrobienia zdjęcia to jednak moment. robisz na cont. to w ogóle może być kicha. no chyba że ty masz stalowe łapy, bo ja nie :roll: wystarczy dwa centymetry i juz nie jesteś w środku pola! e tam, nawet centymetr.

30mm - ogniskowa - mówiłeś o 17-50 sigmy w testach z MM? wziąłem średnią.


na żytniej jeśli chcesz mieć skalibrowany ff/bf to musisz im pokazać o co chodzi.
wiesz jaki mają sprzęt? podobno rozklekotany 85/1.8. i to podłączają pod twoką puchę. jeśli chcesz mieć dobrze zrobione to lepiej określić co dokładnie chcesz. to są naprawdę dość "pokręcone" sprawy.
sam mam ochotę na wysłanie tam body, ale jak pomyslę co mogą mi zrobić , to mi przechodzi :twisted:
też jestem serwisantem i wiem co czasami wychodzi ze źle sprecyzowanej opinii/zażalenia klienta. :sad:


Ach o takie 30mm chodzi. Ja sprawdzałem tylko na największej (55) i 2.8 i odległość jak najbliższa. Albo przy robieniu zdjęcia się tak samo poruszałem albo zawsze mi wychodził FF i to o takiej samej wartości. OK wiem, że na statywie jest to jak najbardziej wiarygodne i dokładne ale nie każdy ma statyw albo będzie go kupował po to aby sprawdzić obiektyw. Dlatego napisałem, że do ogólnego sprawdzenia wystarczy łapa a do dokładnego statyw faktycznie. No i oczywiście nie wysylałbym samego szkła boby mi skalibrowali do ichniego body co wcale nie musiało by się zakończyć sukcesem. No i oczywiście trzeba zaznaczyć aby dali sobie spokój ze swoją 85 1.8 (też o niej słyszałem) tylko żeby wszystko przeprowadzali na Twoim zestawie.
Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, że serwisanci bazuja tylko i wyłącznie na zażaleniu klienta, które nie musi być precyzyjne, to stawia to skuteczność tego serwisu pod wielkim znakiem zapytania. Jednak mam nadzieję, że znajdują się tam ludzie kompetentni, którzy powinni najpierw sprawdzić dokładnie sprzęt (niezależnie od skarg klienta) i ewentualne odchyłki, a potem pchać tam łapska.
 
 
violinman23 
Początkujący
Ptasi podglądacz



Posty: 28
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Jeśli chodzi o kalibrację sprzętu, foto-tronik na żurawiej robi to dobrze. Dzisiaj skalibrowali mi body 40D do obiektywu 400/5.6, sprawdzili na swoim 50/1.8. Wszystko w ciągu jednego dnia. Mają autoryzację Canon. Naprawiają sprzęt, bez utraty gwarancji, ale gwarancyjnych nie robią.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Dałeś sobie skalibrować body do obiektywu? Ja bym nigdy na to nie pozwolił. A jak z innymi szkłami? No i skoro ich wzorcowym szkłem jest 50/1.8 to ja z daleka będę omijać taki serwis.
 
 
violinman23 
Początkujący
Ptasi podglądacz



Posty: 28
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Dałem sobie skalibrować, bo obiektyw mam dobry. Z innymi oczywiście też śmiga dobrze (50/1.4, innych nie patrzyłem). Ja jednak bym nie omijał, tylko zaakceptował że jest 2 serwis co dobrze kalibruje.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

...o masz, co sie to porobilo w Polsce...serwisow przybylo :mrgreen: ....ja tez drugi raz body nie skalibruje(dawno temu 30d), ...mimo ze robilem to za zytniej... :evil:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

violinman23 napisał/a:
Dałem sobie skalibrować, bo obiektyw mam dobry. Z innymi oczywiście też śmiga dobrze (50/1.4, innych nie patrzyłem). Ja jednak bym nie omijał, tylko zaakceptował że jest 2 serwis co dobrze kalibruje.


Mogę zaakceptować istnienie 100 serwisów w Polsce, ale do takiego mającego za wzorzec 50/1.8 swojego sprzętu do kalibracji nigdy nie iddam.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008   

MM napisał/a:
violinman23 napisał/a:
Dałem sobie skalibrować, bo obiektyw mam dobry. Z innymi oczywiście też śmiga dobrze (50/1.4, innych nie patrzyłem). Ja jednak bym nie omijał, tylko zaakceptował że jest 2 serwis co dobrze kalibruje.


Mogę zaakceptować istnienie 100 serwisów w Polsce, ale do takiego mającego za wzorzec 50/1.8 swojego sprzętu do kalibracji nigdy nie iddam.

...o w morde, :mrgreen: z ta 50 f1.8 to nie przyuwazylem wczesniej :lol: :lol: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17