Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Punkty 'Pomógł'.
Autor Wiadomość
piotr_u. 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 474
Skąd: Dublin
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   Punkty 'Pomógł'.

Podam swój przykład. W dziale Obiektywy, w temacie Oznaczenia na pierścieniu ostrości założonym przez Ryszard54, kolega Monastor wyjaśnił mi o co chodzi z podglądem głębi ostrości w moim aparacie. Oto ten fragment
Cytat:
piotr_u., bo jest do tego przycisk :-)
Znajduje się on (w Canonie 400D) w pobliżu mocowania obiektywu, na dole. Szybciej jest wcisnąc ten przycisk. Czasami się to przydaje, głównie w fotografii makro.
Żeby skorzystac z funkcji ustawiasz jakąś wartośc przysłony i patrząc w wizjer przytrzymujesz przycisk.

Dla innych pewnie jest to oczywiste jak to, że 2×2=4, ale dla mnie nie było i chciałbym za to wyjaśnienie mu podziękować, a nie mogę, gdyż to nie ja założyłem ten temat. Czy ktoś mógłby to zmienić?
Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Też uważam, że to niezły pomysł. Tylko nie wiem, czy do zrealizowania. Polegałby na odblokowaniu wystawiania "podziękowań" dla wszystkich osób, nie tylko dla założyciela tematu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Jestem za, ale nie wiem czy mechanizm forum ma taką możliwość i czy ewentualne jej odblokowanie nie spowoduje zachowań kolesiowskich z naszej strony.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Hmmm...zawsze można sprawdzić za co kto dostał punkcik. I, tu nie wiem czy jest to możliwe, będzie cofany przez modów (administratorów). I nie będzie z tym sporo pracy, bo w statystykach raczej jest stały ranking i można wychwycić od razu "anomalie"
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Można również napisać podanie do moderatora o dodanie punktu wraz z wytłumaczeniem komu, za co i w jakim temacie :)

Aż tyle tych punktów się nie przyznaje, żeby sobie z tym chyba nie poradzić, ale może się mylę.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Niestety "motor" tego forum nie daje takich możliwości :sad: . Punkty pomógł może dodawać tylko autor tematu. Moderator także nie może dodawać.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Pewnie jest to skonstruowane ze względu na to, żeby oznaczone były posty zawierające sedno tematu. Główne przeznaczenie tej funkcji to chyba wyróżnienie najprecyzyjniejszych wypowiedzi na zadany temat. Dzięki temu łatwiej znaleźc to czego się szuka. Gdyby każdy pomocny post był wyróżniany to ktoś mógłby wejśc na przykład w temat o wyborze między dwiema lustrzankami, a przeczytac o działaniu klapki w jeszcze innej. Pomocne, owszem, ale jakbym miał podobny dylemat jak założyciel tematu i chciał skorzystac z już napisanego wątku to trochę irytowałyby mnie te wytłuszczenia naprawdę nieistotnych informacji.
Rzecz w tym, że te punkty to nie nagrody dla użytkowników, a raczej ułatwienia dla tych, którzy szukają konkretnych informacji ;-)

Niemniej dzięki za pamięc. Miło, że ktoś czasem doceni nasze wypociny :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

A ja myślę, że jednak głównym powodem istnienia punktów jest chęć zmotywowania uczestników do pomocy innym. Stąd, np., nie masz na liście tematów zaznaczonej informacji: ile wypowiedzi ma status „Pomógł”, natomiast przy awatarze użytkownika – jak najbardziej jest napisane ile razy pomógł.
 
 
piotr_u. 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 474
Skąd: Dublin
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

goltar napisał/a:
Niestety "motor" tego forum nie daje takich możliwości :sad: . Punkty pomógł może dodawać tylko autor tematu. Moderator także nie może dodawać.

Cytat:

Monastor napisał

jakbym miał podobny dylemat jak założyciel tematu i chciał skorzystac z już napisanego wątku to trochę irytowałyby mnie te wytłuszczenia naprawdę nieistotnych informacji.

Monastor, masz rację, że wszystko powinno być przejrzyste. Tyle, że te informacje nie są nieistotne same w sobie, lecz tylko nie pasują do tamtego tematu. Dlatego, może moderator, na czyjś wniosek, po przeanalizowaniu, czy warto, mógłby wydzielać posty zawierające takie "nieistotne informacje" w danym wątku i tworzyć z nich osobny temat? Wtedy wszystko byłoby czytelne i zgodnie z zasadami forum (tak mi sie przynajmniej wydaje).
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

A co to jakaś olipiada? punkciki będziecie liczyć? Niczemu to nie służy. Jeżeli ktoś szuka rozwiązania problemu bądź podwiedzi sprzętowej może taką odpowiedź uzyskać czytając stare posty/tematy. Nie zawsze ten kto ma nabite " pomógł" podpowiada dobrze. Naprzykład ja :) :twisted:
 
 
piotr_u. 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 474
Skąd: Dublin
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

mnich napisał/a:
A co to jakaś olipiada? punkciki będziecie liczyć? Niczemu to nie służy. Jeżeli ktoś szuka rozwiązania problemu bądź podwiedzi sprzętowej może taką odpowiedź uzyskać czytając stare posty/tematy. Nie zawsze ten kto ma nabite " pomógł" podpowiada dobrze. Naprzykład ja :) :twisted:

Niczemu nie służy, a jednak jest...
Najprościej jest kogoś odesłać do przeczytania całego forum - trudno o lepszą pomoc.
Cytat:
Nie zawsze ten kto ma nabite " pomógł" podpowiada dobrze. Naprzykład ja :) :twisted:

Właśnie dlatego, żeby już więcej nie popełniać podobnych błędów :wink: prośba byłaby kierowana do moderatora.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

a ja zgadzam się z mnichem.
a tak od siebie , to wolę pomagać nie za "punkcik" a jak w przypadku monastor , za to normalne słowo dziękuję.
możecie wierzyć , albo nie, ale na początku naprawdę zależało mi na tych punktach "pomógł" . w pewnym momencie opadła mi kopara , gdy zauważyłem koło avatara 9 pkt. :shock:
nie wiem kto i za co mi w ten sposób podziękował, ale z tego miejsca chcę podziekować za podziękowania :mrgreen:
dlaczegomi zależało? -chyba jasne - bo to swiadczyło o "pozycji" na forum :wink: na szczęście bardzo szybko mi przeszło :mrgreen:
teraz jest zupełnie inaczej :mrgreen:
o co mi chodzi. :smile: pomaganie za punkty to troche jak kupowanie czegoś (wdzięczności), a ja tego nie lubię. jeśli pomagam to zazwyczaj bezinteresownie. taki mam głupi charakter :twisted:
w chwili obecnej , za chiny ludowe nikt mnie za punkcik "nie kupi" . jeśli ktoś zadaje trywialne, 100 razy wystepujące pytanie to nawet (dzięki goltarowi :mrgreen: ) powstrzymuje sie od reakcji negatywnej. jeśli pytanie jest dla mmnie nowe chętnie wchodze w temat i w miarę swoich małych mozliwości dorzucę trzy grosze do tematu. co mnie denerwuje? jeśli widzę, że ktoś udzielił odpwiedzi i to wyczerpującej, nie staram sie dodawać niczego do tematu, bo to nic nie zmieni, ani nie pomoże .
może tak każdy w swoim sumieniu pomysli o lekiej wstzremięźliwości w rozdmuchiwaniu "płaskich " tematów i trzymania się meritum sprawy.
inna rzecz to wolne tematy. ostatnio jestem zdegustowany marną ilością wpisów i tematów w tym dziale :twisted: :mrgreen:
a jeszcze jedno, co mi też dało kopa :lol: użytkownik Pstrykacz (Wujek). posiada tylko jeden punkt (?), ale jego opinie np. dla mnie są bardzo cenne :smile: :cool:

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2008 16:53 ]
a i jeszcze jedno. porównuje to forum z C_B. b.malo się tam udzielam, ale widzę zachowanie tak uzytkowników jak moderatorów. brak jest tam chęci do ciągnięcia wątków z pytaniami powtarzanymi ciągle. ktos podaje linki, ktos rzuci cierpką uwagę i temat zostaje dołączony do podobnych. nie twierdzę , że jest to właściwe. ale panie i panowie. czy nie za duzo podobnych pytań i odpowiedzi na praktycznie jednakowych wątkach?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

piotr_u. napisał/a:
Najprościej jest kogoś odesłać do przeczytania całego forum - trudno o lepszą pomoc.


najprościej jest wyszukać słowa kluczowe i przeszukać tekst, dla swojego problemu, niż tworzyć wątki i czekać na dobrą odpowiedź kilka dni.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Ja zauważyłem inne skutki tych nieszczęsnych punkcików. Czasami (chyba na siłę) komuś na tych cyferkach zbyt ambitnie zależy i zaczyna "doradzać" wypisując niejako "przy okazji" takie farmazony, że dreszcze mnie przechodzą. Jak każdy system tak i ten ma dwa oblicza - NIESTETY.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

krisv740, tu możesz sprawdzić za co dostałeś "punkty"... :razz:
http://forum.optyczne.pl/...sv740&gh=helped

A co do meritum sprawy, zgadzam się z MM i postulowałbym usunięcie tego "ficzera" wogóle...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16