Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
filtry mniej renomowanych firm czy są OK ?
Autor Wiadomość
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Sro 20 Sie, 2008   filtry mniej renomowanych firm czy są OK ?

witam,
właśnie zakupiłem ( no powiedzmy zakupiłem " wypożyczyłem " ze sklepu 2 filtry do po testowania ),
zastanawiam się nad wyborem : Hakuba 58 mm Skylight ( 1A ) [ mam eos_a 400D ], w ogóle chciałem kupić tylko zwykły filtr UV ale heh akurat tego nie mieli :)
czytałem, że filtry gorszych marek ( firm ) pogarszają jakość robionych zdjęć ? czy to prawda ?
ja już zrobiłem test fotografii właśnie tą Hakuba ( na zewnątrz i wewnątrz - chce mieć go cały czas nałożone jak UV ) i różnica jest widoczna w chmurach ( pod słońce mają wyraźniejszy kontur - czyli dla mnie OK ).
a i cena przyzwoita 35 PLN
czy, w niektórych warunkach fotografie właśnie z tym filtrem będą gorsze ? ( widzę, że niebo jest lepsze - w końcu " SKY " )
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

Czytałeś test filtrów UV na optyczne? Tam bardzo wysokie noty dostał filtr Hoya, kosztujący niewiele więcej niż ten opisany przez Ciebie.
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

Witam.
Jestem tu nowy,choć w temacie foto nie... :smile:
Miałem podobny problem i posiadam tani filtr King MC UV, miałem też Pol. sprzedałem bo pojawiły się slimy i mam zamiar kupić slima Pol.. Używam Canona S5is i Pentaxa lustrzankę
analog.MZ-50-fakt że z promieniami UV to każda szybka załatwia sprawę. Ale mam filtr King do Canona i Hoya w Pentaxie i powiem tak, choć Hoya jest zwykła żadna tam HMC to różnica jest choćby taka, że Hoya lepiej się czyści, a King jakoś dziwnie się rozmazuje. Obawiam się, że od takiego tarcia po filtrze coś może się stać z powłokami zwłaszcza w tych tanich filtrach. Teraz jednak zdecyduję się na droższą Hoyę Polar. tymbardziej, że mi byle pyłek przeszkadza więc chyba nie warto łasić się na taniochę.
Powiedzcie tylko w jaki sposób czyścicie filtry, czy warto chuchać i przecierać microfibrą? :?:
 
 
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

używam ściereczki, która dostałem razem z okularami i jest OK
więc wnioskuje, że tani filtr nie pogarsza jakości wykonywanej fotografii
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

meis napisał/a:
używam ściereczki, która dostałem razem z okularami i jest OK
więc wnioskuje, że tani filtr nie pogarsza jakości wykonywanej fotografii


Tani i z reguły byle jaki filtr ( są małe wyjątki) pogorsza optykę i lepiej już nic nie zakładać.
 
 
santini
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

meis, chyba zauważyłeś, że skylight lekko ociepla barwy, więc jego stałe stosowanie nie jest najlepsym pomysłem - chyba że właśnie na takim efekcie nam zależy. Jeżeli naprawdę chcesz wyciągać kontury chmurek - to tylko polar.
Jacek(baton) , nie wyciągaj wniosków, co do łatwości czyszczenia polara na podstawie filtra UV tej samej firmy. Posiadam UV Hoya Super HMC - czyści się bardzo łatwo, natomiast Hoya Pro1 Digital naprawdę daje popalić (dotyczy to również innych polarów Hoya, wystarczy poczytać tematy na tym forum) Tania Hama, której używałem jeszcze z analogowym Nikonem czyściła się w porównaniu z tym dziecinnie łatwo. :cool:
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Właśnie dziś kupiłem Filtry MARUMI. :razz:
UV WPC i Polara DHG za oba 181zł, ale kupiłem też microfibrę trochę inną jak ta co miałem+płyn do optyki i filtr King jak nowy.
Bo wcześniej miał jakieś matowe odcienie, ale tylko patrząc pod pewnym kątem.
Pogadałem z gościem o Hoya-hmm...
okazuje się że oznaczenie HMC to nie nazwa powłok tylko skrót Hoya Multi Coated, dlaczego więc nie piszą na pierścieniu MC?
Ale co tam, mam teraz MARUMI i będę spokojniej spał he :lol:
 
 
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

wydaje mi się, że troszeczkę jest odbieganie od tematu
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   Re: filtry mniej renomowanych firm czy są OK ?

meis napisał/a:
witam,
właśnie zakupiłem ( no powiedzmy zakupiłem " wypożyczyłem " ze sklepu 2 filtry do po testowania ),
zastanawiam się nad wyborem : Hakuba 58 mm Skylight ( 1A ) [ mam eos_a 400D ], w ogóle chciałem kupić tylko zwykły filtr UV ale heh akurat tego nie mieli :)
czytałem, że filtry gorszych marek ( firm ) pogarszają jakość robionych zdjęć ? czy to prawda ?
ja już zrobiłem test fotografii właśnie tą Hakuba ( na zewnątrz i wewnątrz - chce mieć go cały czas nałożone jak UV ) i różnica jest widoczna w chmurach ( pod słońce mają wyraźniejszy kontur - czyli dla mnie OK ).
a i cena przyzwoita 35 PLN
czy, w niektórych warunkach fotografie właśnie z tym filtrem będą gorsze ? ( widzę, że niebo jest lepsze - w końcu " SKY " )


A nie lepiej Polara zamiast SKY ?. Sprzedawca powiedział mi dziś, że przy robieniu zdjęć z funkcją AWB, a większość użytkowników tak robi, taki filtr SKY nic nie daje, ale nie wiem. A pytałem o ocieplający filtr.
No i UV można łączyć z polarem, nie wiem jak jest ze SKY.
A to o czym piszesz Polar fajnie załatwia sprawę z chmurami.
I co teraz na temat ? :smile:
 
 
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

nie bardzo - czy filtry kupione za małą kasę pogarszają jakość fotografii ( robionych dobrymi aparatami ) wiem do czego służy polar, uv czy skylight - kupiłem sky ponieważ nie było zwykłej UV - PISAłEM WSZYSTKO W 1 poście - wystarczy, że przeczytasz treść tematuJacek(Baton) i już wiesz czy piszesz na temat

[ Dodano: Pią 22 Sie, 2008 16:02 ]
bo właśnie słyszałem 2 opinie - że kijowy filtr nie pogarsza obrazu ale go nie polepszy
a druga, że może pogorszyć - i tylko o to mi chodziło
 
 
santini
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

meis, spór można by toczyć o to, czy filtr UV, nawet dobrej klasy, polepsza jakość fotografii i w jakich warunkach. Natomiast możliwość pogorszenia tejże, nie podlega dyskusji, lub nie ulega frekwencji - jak mawiają policjanci :lol: Po pierwsze jakość szkła optycznego w tanich filtrach jest znacznie gorsza niż w soczewkach obiektywów - często są one cięte z tafli, jak szkło okienne nie zaś z walca, co wraz z ilością i jakością powłok przeciwodblaskowych wpływa na transmisję światła. Po drugie każdy filtr to dodatkowe dwie powierzchnie odbijające
i łamiące światło, a więc możliwość powstawania artefaktów świetlnych, które przy niskiej jakości powłok masz prawie pewne - zwłaszcza w cyfrze. Jeżeli pomyszkujesz po forum, to powinieneś znaleźć zdjęcia testowe zrobione przez kolegów. Niestety nie jestem pewien, czy były akurat na forum u Optycznych. Tutaj natomiast warto zapoznać się z wynikami testów.
 
 
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

chodziło mi bardziej o Skylight (czy może pogorszyć) a nie o UV
robiłem również zdjęcia testowe i jakość się nie pogarsza a z niebem jest nawet lepiej
a i w sklepie sprzedano mi ją za 30 pln - pewnie musiała im zalegać yyy musiał :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Jacek(Baton) napisał/a:
okazuje się że oznaczenie HMC to nie nazwa powłok tylko skrót Hoya Multi Coated


A Multi Coated to co niby oznacza, jak nie to, że są powłoki (kilka)?
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

Wiem co to oznacza, chciałem tylko powiedzieć, że większość producentów poprzestaje na skrócie MC. (Kilka?) oczywiście, że kilka przynajmniej tak podaje Hoya.
Filtry HMC posiadają 4 powłoki od strony zewn. i 4 powłoki od wewnątrz, dopiero Super HMC posiadają 12 powłok. Tak podaje producent. :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14