Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D80 - podlanie aparatu
Autor Wiadomość
troche_orzel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   Nikon D80 - podlanie aparatu

Witam, prosze o jakas rade. W lipcu fala adriatyku pomoczyła mi Nikona. rzuciłem się do wycierania aparatu, jednak po chwili zobaczyłem, że już aparat nie działa. Odesłałem go do serwisu, a oto ekspertyza Nikona(otrzymana zresztą po 3 tygodniach oczekiwania):

ekspertyza: Aparat podlany, ślady korozji na płycie cyfrowej. Wymiana płyty cyfrowej, FPC łączącej elektronike cyfrowa i analogowa, czyszczenie, test komputerowy.

Koszt naprawy: Robocizna - 285PLN,
części: 1S705-880 CONNECTION FPC - 7,20PLN
1F998-131-1 DG PCB UNIT 2 - 596,71
razem 888,91PLN

Zastanawiam sie, czy jest sens naprawiać 4 miesieczny aparat za takie pieniądze, ktory ma zrobione ok 6tys zdjęć, tracąc przy tym gwarancję.
Byłbym wdzięczny także za wszelkie informacje o nieautoryzowanych serwisach, o jakiejś używanej płycie cyfrowej DG PCB UNIT 2 za znacznie mniejsze pieniądze.
Albo jeżeli ktoś chciałby odkupić aparat za rozsądne pieniądze to także prosze o kontakt.
Z góry dzieki za wszelkie rady...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Hmmm, to jest praktycznie 50% wartosci aparatu nowego, na gwarancji. Sporo, ale tego nalezalo sie spodziewac. Osobiscie bym albo kupil D80 za jakis czas, jak juz D90 bedzie znikal ze sklepow (a tak pewnie bedzie) albo zacisnal zeby i kupil wlasnie D90 ze wzgledu na CMOSa.
 
 
troche_orzel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

o D90 narazie nie ma mowy, bardziej interesuje mnie wyjscie z tego jak najmniejszym kosztem...
Ktoś wie czy są jakieś alternatywne serwisy? Ktoś ma dostęp do używanych części? Albo wreszcie czy ktoś byłby zainteresowany masą dobrych, niewiele używanych części?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

troche_orzel napisał/a:
Zastanawiam sie, czy jest sens naprawiać 4 miesieczny aparat za takie pieniądze, ktory ma zrobione ok 6tys zdjęć, tracąc przy tym gwarancję.


Gwarancje straciłeś na tą bierzącą naprawę, bo użytkowałeś aparat niezgodnie z zaleceniami- dlatego musisz wybulić. 4 miechy i 6tys klatek to jest bardzo mało. Po naprawie- jeśli sie nie mylę- gwarancja biegnie dalej. Nie ma sensu kupować nowego aparatu i wydawać 2tys pln tylko dlatego że na naprawę obecnego masz wydać prawie 900pln.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

mnich, jestes pewien :?: Bo mi sie wydaje, ze w tym przypadku gwarancja jest skasowana calkowicie.
 
 
troche_orzel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Nowy kosztuje 1700, teraz bedzie coraz tanszy. Jestes pewien ze gwarancja zostaje? Jesli tak by bylo to jest to pierwsza dobra wiadomość od tej tragicznej sytuacji...
A co do ilości zdjęć to wydaje mi sie że gdzieś 6k, być może troche wiecej.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

MC, Przecież napisałem że " jeśli się nie mylę"
troche_orzel napisał/a:
Nowy kosztuje 1700, teraz bedzie coraz tanszy.


Wydać 1700pln na nowy a 900 na naprawę to też jest chyba różnica? Czy może nie? Napisałeś że jak najmniejszym kosztem chcesz to załatwić i dalej cykać zdjęcia? Pytanie ile nerwów będzie Cię kosztować praca serwisu Nikona :mrgreen: i czy w ogólnym rozrachunku nie lepiej kupić nowe D80 i cieszyć się zdjęciami?

[ Dodano: Czw 28 Sie, 2008 11:31 ]
Sama naprawa nie jest na gwarancji- bo aparat by użytkowany niezgodnie z zaleceniami producenta, ale normalnie gwarancja biegnie dalej. Myślę że tu mam racje. Na przyszłe na prawy nie z Twojej winy możesz liczyć na serwis gwarancyjny.
 
 
troche_orzel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

No jest, i to spora... Ale jeśli nie mam gwarancji, po tej naprawie wyskoczy coś kolejnego, może sie to okazać bardzo głębokim workiem...

Wiem, ze sie powtarzam, ale wiecie coś o niezależnych serwisach?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

mnich, ja nie wiem tez na 100%. Ale nawet zakladajac, ze gwarancja generalnie "sie utrzyma" to juz wyobrazam sobie jak aparat sie zepsuje, trafi do serwisu, sprawdza (pewnie po nr seryjnym to zaden problem), ze juz byl naprawiany i kolejna usterke zakwalifikuja jako zwiazana z zalaniem...
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Akurat, mam przykre doświadczenia z każdym serwisem, nie tylko foto. Więc generalnie dbam o sprzęt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14