Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3100 opakowanie
Autor Wiadomość
szuras 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   Nikon D3100 opakowanie

Witam.
Dziś kupiłem swoją pierwszą lustrzanke D3100 (samo body).
Po rozpakowaniu przesyłki kuriera okazało się że body jest w kartonie po zestawie z kit'em.
Czy ktoś z was może orientuje się czy Nikon pakowal samo body jak i body + obiektyw kitowy w tem sam karton. Czy może czasem sklep internetowy sprzedał mi trefny towar?

W dodatku opisy na kartonie są w języku niemieckim, czy nie będzie problemu z ewentualną reklamacja sprzętu?
Dajcie znać czy nie reklamować tego sprzętu?

Pozdrawiam
Leszek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

szuras, a co za różnica? Przecież body jest takie samo - niezależnie czy kupujesz w zestawie, czy bez. Masz gwarancję polską i paragon?
Ostatnio zmieniony przez mozer Sro 11 Sty, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

niektore sklepy sprzedaja obiektywy kitowe po tanszej cenie wyjmujac je z zestawow z korpusem. nie oznacza to, ze towar jest trefny, mozna sie jedynie zastanawiac czy to etyczne z punktu widzenia postepowania pracownikow sklepu
 
 
szuras 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

W kartonie jest biało żółta karteczka (Nikon Europe Service Warranty) z pieczątką sklepu.
Paragon czy fakturę mają dostać poczta, bo zapomnieli dołączyć.
Korzystalem ze sklepu: www.fotoaparaciki.pl

Ludzie z tego forum pisali,że sklep ok więc się zdecydowałem.

Co do zawartości opakowania to wszystko się zgadza (bez tego obiektywu, bo go nie chcialem).
Mam nadzieję, że paragon dotrze i nie ma znaczenia że towar był na rynek niemiecki.

Dzięki za info
Ostatnio zmieniony przez szuras Sro 11 Sty, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

szuras napisał/a:
w kartonie po zestawie z kit'em.
Patrz stopka...
 
 
szuras 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 11 Sty, 2012   

Co do kit'u racja.

No nic, dzwonię jutro do Nikona żeby się spytać czy moja europejska gwarancja będzie honorowana w polsce.
Na innych porach piszą, że powinny być trzy blankiety A,B i C. Ja mam tylko jedną biało-żółtą karteczkę z numerem seryjnym aparatu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

szuras napisał/a:
po zestawie z kit'em

szuras napisał/a:
Co do kit'u racja.

To jeszcze poza uwagą Jaad chciałem zwrócić uwagę, że apostrofu używamy tylko w przypadku wyrazów obcojęzycznych odmienianych po polsku, ale kończących się na niewymawianą samogłoskę. Tak więc jeśli już kit, to: po zestawie z kitem oraz Co do kitu racja.
Kończę już te niemerytoryczne uwagi językowe, bo Kozi zawału zaraz dostanie. :P

A merytorycznie, to sprzedawanie rozczłonkowanych zestawów kitowych to norma. Kupując samo body 40D i 50D w Fotojokerze też dostałem pudła od zestawu, z wyciągniętym obiektywem.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

komor napisał/a:
że apostrofu używamy tylko w przypadku wyrazów obcojęzycznych odmienianych po polsku, ale kończących się na niewymawianą samogłoskę. Tak więc jeśli już kit, to: po zestawie z kitem oraz Co do kitu racja.
Kończę już te niemerytoryczne uwagi językowe, bo Kozi zawału zaraz dostanie. :P


Zwału to nie ale jestem zdziwiony, że chce ci się marnować czas na lekcje ortografii.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Kozi, to czynność natrętna, cóż robić. :) Zawału, a nie zwału. :P ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

komor, to już literówka związana z klawikordem.

komor, musisz znaleźć sobie jakąś pasję, bo poprawianie ortogrfów podobvno źle wpływa na cerę .... komor a może fotografia :wink: albo ludziki z kasztanów czy zbieranie znaczków :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

kozidron napisał/a:
podobvno

:mrgreen:

A wypowiadając się w adremie - kartonem się nie przejmuj. Z gwarancją niestety nie pomogę.
 
 
szuras 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Widzę, że rozmowa o gwarancjach i kitach zboczyła na inny tor.

Co do gwarancji koleś z supportu Nikona powiedział, że:
- jest honorowana w PL
- nie ma żadnej różnicy między gwarancją PL i UE


Także, mogę zacząć się cieszyć aparatem (paragon dotarł na drugi dzień).
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012   

No to zostaje tylko cieszyc się aparatem i zdjęciami nim wykonanym :grin:
 
 
cykacz 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Kiedyś kupiłem w sklepie internetowym 50d, przysłali mi w kartonie z zestawu z lampą 580ex. Lekko się zdziwiłem że ktoś rozdzielił zestaw no ale postanowiłem się tym nie przejmować. Gwarancji nie miałem okazji sprawdzić bo po kilku miesiącach ukradli mi aparat z obiektywem 15-85 który dokupiłem osobno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14