Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Drukarka foto lepsza od LABU...?
Autor Wiadomość
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006   Drukarka foto lepsza od LABU...?

Na dzień dzisiejszy robię fotki w labie, przeważnie format 21 na 15, na profesjonalnych papierach. Efekt jest ok, jednak kolory są troszkę zaubogie. Fotki pstrykam na sRGB, bo na adobe nie ma sensu, gdyż po konwersji na profil labu są zbytnie przekłamania.
Stąd pytanie czy ma ktoś drukarkę A4 tak do 1500 zł, która drukuje lepsze zdjęcia niż te z labu na profesjonalnym papierze, proszę o typy?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006   

Drukarka lepsza niż lab? Dobre. Po pierwsze skalibruj sobie monitor, potem ewentualnie zmień lab.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Powiem ci tak, nie komentuj póki niw widziałeś rezultatu. Raz widziałem fotki w A4 drukowane w USA na profesjonalnych Epsonach, fotki z labu się umywaja. Chyba wszystkie laby robią fotki na sRGB, a drukarka daje ci adobe RGB, i już masz na początki wiekszą paletę barw. Można też uzyskać lepszą rozdzielczosc na drukarkach niż w labie.
Zadałem to pytanie po to, bo chciałbym, takie efekty zobaczyć osobiście, żeby wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat. Kalibracja monitora i tak nie do końca się przyda, kazdy Lab ma inny proil, róznie jest z kontrolą procesów obróbki i w zasadzie zawsze kolory będa przekłamane w jakimś stopniu.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Dalej twierdzę byś zmienił lab. I skąd pomysł, że laby tylko w sRGB robią? Co do profilu to ja mam profil swojego labu ściągnięty do kompa. Dobre wysyłają coś takiego swoim klientom pocztą elektroniczną. Z tego co pamiętam to bardzo profesjonalną obsługę klienta oferuje internetowy lab www.e-foto.pl Co do samych druków to jestem ciekaw po pierwsze kosztów po drugie trwałości no i po trzecie papieru. Interesuje mnie np. jak potrzesz takie wydruki wilgotnymi palcami.
Ja ze swojej strony nigdy zdjęć nie będę sobie sam drukował pomimo tego, że mój ojciec jest poligrafem "od zawsze" jak pamiętam i nazwoził mi tony folderów i plakatów z różnych targów, także z takich maszyn co to jedna pani robiła pstryk a druga to momentalnie po krótkiej obróbce potrafiła wydrukować...
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

To podaj mi maszynęw Labie, która drukuje w adobe RGB, bo ja takiej nie znam. Nawet fuji frontier 570, robią fotki po konwersji właśnie na sRGB, nie mówiąc już o tym, że rozdzielczośc to max 300dpi i koniec. Wielu zawodowych fotografów wysyła nawet zdjęcia z drukarek na wystawy w duzych formatach i efekt jest lepszy nić z labu.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

MM napisał/a:
Dalej twierdzę byś zmienił lab. I skąd pomysł, że laby tylko w sRGB robią? Co do profilu to ja mam profil swojego labu ściągnięty do kompa. Dobre wysyłają coś takiego swoim klientom pocztą elektroniczną. Z tego co pamiętam to bardzo profesjonalną obsługę klienta oferuje internetowy lab www.e-foto.pl Co do samych druków to jestem ciekaw po pierwsze kosztów po drugie trwałości no i po trzecie papieru. Interesuje mnie np. jak potrzesz takie wydruki wilgotnymi palcami.
Ja ze swojej strony nigdy zdjęć nie będę sobie sam drukował pomimo tego, że mój ojciec jest poligrafem "od zawsze" jak pamiętam i nazwoził mi tony folderów i plakatów z różnych targów, także z takich maszyn co to jedna pani robiła pstryk a druga to momentalnie po krótkiej obróbce potrafiła wydrukować...


Wszedłem na tą stronę i poczytałem sobie. Dają profile i to duża zaleta, bo przynajmniej zostaje zminimalizowane jedno źródło błędów. Fajnie by było mieć do tego monitor z przystawką do kalibracji, ale to poza moim zasięgiem. Podobno to nie jest tani gadżet.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Widać znamy kompletnie różne laby i różnych fotografów. Każdy zostaje przy swoim i tyle. Ja oddaję zdjęcia w Adobe RGB a rozdzielczość dostępna to 400 dpi. EOT.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

400 dpi, dobre a powiedz na jakiej maszynie ten lab pracuje, bo ja takiej nie znam z rozdzielczościa 400 dpi? Ale nie ma się co spierać ważne by kazdy był zadowolony z fotek, które dostaje z Labu. A może byś mi wysłał jakiś portrecik w formacie najlepiej 21 na 15 do porównania labów?
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

tez nadaje 400 dpi, wlasnie odebralem, - miodzo wyszly. nawet media markty maja maszyne ktora pracuje na400 dpi. mam inne pytanie co do papieru robilem na fuji, czy jest cos lepszego?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

Ja tylko na fuji. Jest Kodak specjalny (jest u mnie droższy o 20%), wygląda jak zdjęcia z dawnych lat, gruby papier, nadaje się na komunie, śluby itd. Nazwa mi teraz z głowy wyleciała a do labu nie zadzwonię bo już za późno.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

dzieki za szybka odpowiedz. tez robilem na fuji jest ok, a co do kodaka to raz probowalem na kodak royal digital paper, fajna matowa struktura, fajnie wygladalo ale chyba byl problem z zielonym kolorem? bo mi kosodzrewina strasznie ciemna wychodzila- nie ten odcien, za to skany z filmu wyszly dobre, abyly tak samo obrabiane iw tym samym dniu i partii robione, hmm.
 
 
mi_b
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Pią 17 Lis, 2006   

Większość marketów MM pracuje na Agfa d-lab.2 plus'ach. Ta maszynka naświetla 400dpi i w przestrzeni CMYK.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

..a cos wiecej na ten temat?...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14