Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 11 Wrz, 2008
Krew mnie zalewa Canon 40D za 2.280 zł
Autor Wiadomość
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

edmun, jak chcesz to się wstrzymaj, ale raczej nie dłużej niż do listopada. Pamiętam że w podobnym okresie kupowałem swoją Sigmę 100-300 F/4. Taniała pomału, w końcu zdecydowałem się ją kupic w drugiej połowie listopada (kosztowała niecałe 3400). I dobrze zrobiłem bo cena utrzymała się do początku grudnia, a potem poszła w górę do 3600. Teraz znowu jest już nieco taniej i pewnie sytuacja się powtórzy. Podobne tendencje widac przy większości sprzętu.

Zmiany w tym cyklu mogą powodowac ewentualnie premiery nowego sprzętu jednak nie sądzę, żeby pojawienie się 50D w przyszłości wiele zmieniło. Obecna cena za 40D już jest bardzo przystępna.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Właśnie oglądam na necie i body to 2300 zł, z obiektywem plastikowym to już 2500 zł. Jak coś lepszego to już powyżej 3000 zł :(
Nie mogę się zdecydować. Jednocześnie oglądam ulotkę fotojokera i widzę 450D za 1800 zł z kitem 18-55, czy 1000D za 1500 zł :/
Najgorsze jest to, że wchodzę na te wszystkie testy i nie wiem czy faktycznie 40D jest aż tak lepszy za taką różnicę cenową, czy też też jest już przeszłościowym aparatem i warto dorzucić 500 zł i kupić coś nowszego :/

p.s. 40D z 17-85 IS USM w fotojokerze to 3700 zł .. nosz kurde... jak samochód
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Ale może jednak poczekać czym okaże się 50D... Cena na poziomie 3700 (na razie) jest do przełknięcia jeśli będzie warto.
Podobny błąd zrobiłem kiedy kupowałem 400D. Jego cena spadała, a 40D trzymał się mocno. Później wielokrotnie żałowałem, że nie szarpnąłem się na większy kredyt...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Czy ktoś może mi przedstawić kolejność aparatów?
Lepszy > Gorszy

40D > 450D > 1000D (daleko później wszystkie z 3 z przodu ?)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Jak dla mnie kolejność dobra.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

I następcą jest 50D który już jest dostępny w zakupie ? (w fotojokrze właśnie go wychwalają)

edit:
MC a gdzie w tym 40 ?
Ostatnio zmieniony przez edmun Czw 25 Wrz, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Owszem, kolejnosc dobra. Ja sie zastanawiam czy nawet nie mozna 450<400<1000...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

MC, 400<1000? :???:
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

edmun napisał/a:
I następcą jest 50D który już jest dostępny w zakupie ? (w fotojokrze właśnie go wychwalają)


Zobaczymy...
Dlatego radzę poczekać!
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Monastor napisał/a:
MC, 400<1000? :???:

No wlasnie tak sie zastanawiam... bo Twoj aparat w kazdym razie lepiej mi pasowal niz ten 1000D, ktorego nam na zlocie ktos (Arek?) pokazywal.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Wieczorkiem sprawdzam wszystko na temat właśnie 40D

Oto co mam z Wikipedii
EOS 40D Sierpień 2007
EOS-1Ds Mark III Sierpień 2007
EOS 450D Styczeń 2008
EOS 1000D Czerwiec 2008
EOS 50D Sierpień 2008
EOS 5D Mark II Wrzesień 2008

Czy w takiej kolejności są lepsze? (bo widać że nowsze, ale czy lepsze?)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

edmun, zdecydowanie NIE.
To sa zupelnie rozne aparaty. 1000D z cala pewnoscia nie jest lepszy niz 40D. O 1Ds III nawet nie wspomne.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Obecna cena 40D jest znakomita bo jak mój kolega kupował te body w wiadomym sklepie z Pabianic w marcu tego roku to dał 3350 zł i była to wtedy najtańsza oferta aparatu z prawdziwą gwarancją. Nie ma co czekać tylko kupować. Jak patrzę na ceny luster to przypominają mi się czasy sprzed 3-4 lat gdy jedynym aparatem dla ludu był mega plastikowy 300D, na którego patrzyłem z ogromnym pożądaniem. Puszki z wyższej półki były w astronomicznych cenach. A teraz do 2000 zł można przebierać w systemach, a o możliwości kupienia za 2250 zł aparatu półki 40D w przytoczonym przeze mnie okresie można było pomarzyć. Bierz 40D bo ten aparat jest naprawdę uniwersalną maszynką. Mówię tu o jego zaletach takich jak niskie szumy czy szybkostrzelność nie ostępna w innych systemach za taką kasę. Kupując ten aparat masz wsztstko czego potrzeba a dodatkowo ergonomię o której jego mniejsi bracia mogą pomarzyć.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Dziekuje za wypowiedzi. Teraz moja kwestia pozostanie dobranie odpowiedniego obiektywu
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

edmun napisał/a:
40D z 17-85 IS USM w fotojokerze to 3700 zł .. nosz kurde... jak samochód


Edmun, zacznij te Twoje strony WWW robić nie po 50 zł za wieczór tylko po 100 zł za wieczór, to od razu zmienisz punkt widzenia... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15