Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 22 Gru, 2008
Fotografia analogowa-czarno/biały negatyw.
Autor Wiadomość
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   Fotografia analogowa-czarno/biały negatyw.

Witam.
Kiedyś bawiłem się sam w wywoływanie cz/b filmów-zdjęć, jeszcze na powiększalniku Krokus.
Dziś już chcę iść na łatwiznę i stąd ten wątek-pytanie.
Czy można jeszcze w punktach sprzedaży spotkać film cz/b najlepiej traktowany w procesie C-41, żeby można było zanieść na laba?
Mieszkam w dużym mieście, ale już dawno dawno nie robiłem zdjęć na negatywie cz/b stąd brak wiedzy na temat dostępności negatywów cz/b.

Allegro odpada, bo nie ma pewności skąd i w jakich warunkach przechowywane są te negatywy.
Zapraszam do dyskusji-pomocy.
Pozdro/Batonik :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

możesz nabyć klasyczny negatyw srebrowy - skoro w gliwicach to wywołują, to z pewnością znajdziesz lab w poznaniu który się bawi w takie rzeczy.

do c41 to np ilford xp-2
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

Tak myśle i biorę pod uwagę tylko jedno labo.
Ale czy dostanę jeszcze taki film i najlepiej ISO 100 max. 200.
Coraz mniej tego na rynku(negatywów nawet color) wszystko wypiera cyfrówka, coś na kształt sytuacji ze sprzętem audio, które zostało wyparte przez
jakieś oropiałe kino domowe w sklepach dla "mądrych ludzi" :mrgreen:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

cz-b + c41 to o ile się nie mylę to oznacza ISO400

Kodak BW400CN
Ilford XP2 Super
Fuji Neopan 400CN.

niskoczułe, to tylko klasyczne srebro.
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

No właśnie wynika to z dostępnych na allegro filmów.
Stąd też moje pytanie, bo tak jak pisałem dawno dawno temu wywoływałem cz/b film co oznacza, że te obrabiane w procesie C-41 nie były mi znane i ich czułości ISO też.
No cóż.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

ghost napisał/a:
cz-b + c41 to o ile się nie mylę to oznacza ISO400

na chwilę obecną-tylko i wyłącznie

ghost napisał/a:
Kodak BW400CN (...)

drobne uściślenie- Kodak Portra BW CN ; jest jeszcze Kodak Profoto BW (też deostępny jedynie w ISO 400)

ghost napisał/a:
Fuji Neopan 400CN.

ojoj, tego bym nie wkładał do minilabu :roll: lepiej, żeby dojrzewał w koreksie :wink:
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

Czyli jak już to KODAK?
O.K.
Dzięki wielkie :wink:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

:shock: a w którym miejscu chwaliłem Kodaka?
(w moim przypadku) BW + C-41 = Ilford XP2 :grin:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

garreth napisał/a:

ghost napisał/a:
Fuji Neopan 400CN.

ojoj, tego bym nie wkładał do minilabu :roll: lepiej, żeby dojrzewał w koreksie :wink:

jesteś pewien?
na pocieszenie pisze tam że można go naświetlać od 100 do 800
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

ghost napisał/a:
jesteś pewien?
na pocieszenie pisze tam że można go naświetlać od 100 do 800


:oops: myślałem, że masz na myśli po prostu Neopana 400, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak Neopan NC (tam gdzie robię zakupy kliszowe nie widziałem takiego wynalazku)
przepraszam za namącenie :roll:
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

Kupiłem Kodak ProFoto 400 BW.
Zobaczymy, trochę biorą za odbitkę np.10x15 - 1zł, ale za to przy oddaniu filmu do wywołania+odbitki oferują scan gratis na CD. :wink:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

jeśli skan gratis, to nie spodziewaj się jakiejś porażającej jakości :wink: ja swoje skany zmniejszam o 50%, żeby w ogóle dawały się oglądać na ekranie
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

Ja wogóle myślałem o zakupie skanera np. EPSON V200 Photo, żeby lustrzankę anloga wykorzystać jakoźródło zdjęć" cyfrowych".
Poza tym mam dużo filmów z których mam tylko odbitki.
Mogła by być to jakaś alternatywa zamiast lustrzanki cyfrowej. :lol:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć w tematach skanerowych, ze stajni Epsona najbardziej polecane są 4490, V500, a z droższych- V700
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

Tak, tylko cena tych skanerów nie jest specjalnie kusząca.
A na moje potrzeby, myślę że V200 w zupełności wystarczy.
Przecież nie kupię skanera za ponad 1tys czy 2tys, żeby sobie "parę" fotek zrzucić do kompa czy na CD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15