Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Usuwanie słabych zdjęć

Czy moderatorzy powinni usuwać przeciętne lub słabe technicznie zdjęcia w dziale "Warsztat foto, literatura, teoria, art" ?
Tak, słabe zdjęcia powinny być usuwane.
36%
 36%  [ 18 ]
Nie, każdy powinien mieć możliwość prezentacji swoich prac.
26%
 26%  [ 13 ]
Powinien powstać dział porady fotograficzne dla początkujących i tam powinny być przenoszone takie zdjęcia.
38%
 38%  [ 19 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

dlatego wciąż wracam do tego, aby podzielić temat warsztaty dla początkujących i zaawansowanych
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

a co byłoby wyznacznikiem bycia zaawansowanym? Nie uważam, żeby moje prace były chociażby w 1% zaawansowane.

Chyba że analogicznie możemy nazwać człowieka odmieniającego 'to be' zaawansowanym w języku angielskim.

Moim zdaniem Twój pomysł, edmun, to tylko niepotrzebne podziały. Po za tym czy chcemy, żeby Optyczne stało się największym portalem fotograficznym nie tylko ze względu na sprzęt a zarazem fotografie z strony praktycznej?

Ja bym poprosił o pracę, jeśli tak :P
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

hmm... nie wiem... nie wiem jak to rozwiazac w takim razie... brakuje mi na wieczor pomyslow
 
 
y___ 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

Ciężko dokonać podziału początkujący-zaawansowany. Tak samo ciężko oceniać zdjęcia, które jest słabe, a które przesadnie słabe. Kto decydowałby o tym, że to zostanie skasowane, a to będzie wisieć w temacie? Dla mnie takie zdjęcie będzie świetne, a dla kogoś beznadziejne... tak naprawdę nie ma jakiejś skali oceny zdjęć w poziomie słabości.
Chyba, że od razu zostanie wprowadzony podział: Ci, co mają lustrzanki wstawiają zdjęcia, a Ci co kompakty nie.
Ja opublikowałam garstkę zdjęć, które się u mnie wyróżniają i chciałabym ewentualnie usłyszeć słowo na ich temat. Robiłam je kompaktem. Po tym temacie człowiekowi(który jest tu krótko) odchodzi trochę chęć publikacji, bo przecież fotki są słabe w porównaniu do innych zamieszczanych tutaj.
Ale ja tylko głośno myślę... w zależności jak to zostanie rozwiązane ja się dostosuje :smile:
 
 
supermleko 
Nowy
3,2%



Posty: 24
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

Po co dzielić coś co dobrze funkcjonuje? Każdy jakoś zaczyna, a przy okazji otrzyma mobilizujące słowa krytyki ze strony osób bardziej zaawansowanych, więc nie widzę problemu;>
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

To może i ja coś napiszę...

Jak dla mnie, to każda praca zamieszczona w galerii, czy w postach, a potem rzeczowo skomentowana to bardzo wartościowy materiał. Na tej podstawie każdy może się czegoś nauczyć i chyba tak to powinno funkcjonować. Przenoszenie czy szufladkowanie czegokolwiek pod jakimkolwiek względem w niczym nie pomoże.

Inna sprawa że niektóre wątki zaczynają się przez to strasznie wyciągać, ale z tym to akurat się chyba nic nie da zrobić. No, można by ewentualnie dzielić na kawałki, np. zakładać nowy wątek co roku, jak np. "fotografia ptaków 2009", potem będzie "fotografia ptaków 2010" itd. I to moim zdaniem jedyny "porządek" jaki można tam zrobić.
 
 
Misiaq 
Nowy



Posty: 7
Skąd: EPSC
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

Cytat:
Powinien powstać dział porady fotograficzne dla początkujących i tam powinny być przenoszone takie zdjęcia.


Ale tylko pod warunkiem podania przyczyn. Podania co jest złe, co dobre, podania porady w czym tkwi błąd. I to tak należało by zrobić, żeby fotografujący nie poczuł się urażony. Ja od niedawna fotografuję i wszelkie porady mile bym poczytał.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

jednoczesnie powinny zostac tylko te idealne, a idealnych oczywiscie nie ma :/
w takim razie jaka bedzie skala zeby przenosic ?
bo dwom osobom sie spodoba a trzem nie ?
co mozna uznac za jest zle w zdjeciu ?
kompozycja ? kadr ?
a co jesli opinia bedzie brzmiala tak : "Swietne swiatlo, genialne kolory, szkoda tej latarni w tle, ale ogolnie jest dobrze"

czyli kompozycja zla i juz nalezy wyrzucac takie zdjecie ?

a moze takie ?
"Swietny kadr, zabraklo odrobine swiatla i lekko poruszone, no ale ogolnie niezle"

to takie tez usuniemy ?



Jest to ciezki temat i wolalbym nie byc osobą która dokonuje wyboru czy wyrzucić czy zostawić
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

Dajcie już spokój. Podziału na zdjęcia dobre i złe nie da się wprowadzić. Kto miałby to oceniać!
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

komor, myślę iż Ken Rockwell mógłby oceniać ;) i zgłaszać gnioty do wykasowania ;)
 
 
Lazlo 
Rozmowny



Posty: 281
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

Ja sie zgodze z opiniami supermleko i Kocur. I powstanie tematu "Nasze Zdjecia" juz jest lepszym rozwiazaniem,chociazby dlatego aby oddzielic teorie od praktyki :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16