Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukiwany Canonier z Warszawy :)
Autor Wiadomość
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Lis, 2006   Poszukiwany Canonier z Warszawy :)

Szukam fotografa amatora z Warszawy posiadającego C350D/400D, który miałby chęć razem ze mną pokręcić sie po mieście i zrobic kilka ćwiczebnych zdjęć, najlepiej w weekend. Chodzi mi o identyczne motywy w celu praktycznego porównania matryc. KONIEC ogłoszenia :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Lis, 2006   

No to jeszcze dopisz, że koniecznie musi mieć Sigmę 18-50/2.8 bo bez tego to porównanie będzie zafałszowane i to bardzo.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

MM napisał/a:
No to jeszcze dopisz, że koniecznie musi mieć Sigmę 18-50/2.8 bo bez tego to porównanie będzie zafałszowane i to bardzo.


Było by dobrze, ale to raczej mało prawdopodobne. Wogóle chętnych cały tłum, więc pewnie sprawa upadnie.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Poqwiem ci tak, masz D50, to nawet nie ma co porównywać do 350D, jezeli chodzi o jakość matrycy. Nawet D80 ma słabszą jakość obrazu od 350D, nie mówiąc już o 400D. D80 jest o wiele bardziej funkcjonalny, lepiej wykonany i praktyczniejszy i tu jego duża przewaga.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

MartinF napisał/a:
Poqwiem ci tak, masz D50, to nawet nie ma co porównywać do 350D, jezeli chodzi o jakość matrycy. Nawet D80 ma słabszą jakość obrazu od 350D, nie mówiąc już o 400D. D80 jest o wiele bardziej funkcjonalny, lepiej wykonany i praktyczniejszy i tu jego duża przewaga.



Ja lubię badać osobiście :) I to w każdej dziedzinie :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Ja znam bardzo wymagającego jakościowo fotografa który zamienił Canona 350D na Nikona D80 i jednoznacznie twierdzi, że Nikon jest dużo lepszy pod każdym względem. Ja ze swojej strony mam swobodny dostęp do Nikona D200 i uśmiecham się czytając o wyższości matrycy z 350D. Sam mam Canona, ale potrafię docenić klasę Nikona. Gdyby nie FF to pewnie teraz bym miał coś z żółtej stajni na składzie.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

Chodzi mi o jakośc obrazu - rozdzielczośc matrycy, uważam że 350D ma lepszą matryce - oddaje wiecej szczegółow, mniej szumi, 80 jest natomiast lepsza pod pozostałymi wzgledami. Moja opinia dotyczyła tylko matrycy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

Według tej osoby (według mnie także, porównywałem) taki Nikon D50 szumi mniej niż Canon 350D. Każdy canonier oczywiście święcie by się oburzył czytając coś takiego. Ja zanim coś takiego przeczytałem po prostu sam to zauważyłem i byłem w sporym szoku. Coby nie było, że nie jestem obiektywny. W D70s matryca niby ta sama a szumi okrutnie mocno (też sprawdzałem). Jak widać to nie tylko sprawa matrycy, ale i oprogramowania i odpowiednich algorytmów. Za to zdjęcia z D70s są niesamowicie ostre i z pewnością ostrzejsze niż w Canonie przy porównywalnych szkłach. To tylko tyle co widzę jako praktyk nie czytujący zachodnich testów.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

Widziałem zdjęcia z nikona D70 z kitem i dla mnie porażka. Ale nie ma się o co kłócić, kto co lubi i tyle, pozdrawiam.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

A co ja napisałem powyżej? Kolego - czytaj uważnie. Dla mnie D70s też szumi okrutnie, za to zdjęcia są żylety. D50 moim zdanie szumi mniej niż Canon 350D.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lis, 2006   

Miałem w rękach D50 z jakimś obiektywem typu 18-70. Facet robił nim zdjęcia na wspólnym służbowym wyjeździe w góry (nie jesteśmy oczywiście fotografami). Zachwyciła mnie funkcjonalność Nikona. Jest bardziej przemyślany niż Canony. Podobała mi się np. automatyka ISO, funkcjonalność guzików, menu. Bardzo przyjazny aparat.
Porównując zdjęcia z wyjazdu oceniłem że Nikon ładniej dobierał ekspozycję - ma chyba lepszy pomier światła. Ale i tak bardziej podobały mi się moje foty z 300D. Szczególnie te w pomieszczeniach. Może to tylko przyzwyczajenie ... a może mam lepszy palec od spustu ... nie wiem.
Miałem też wrażenie, że Nikon mniej wyostrza jpg'a, przez co zdjęcia w skali 1:1 wydawały się mniej ostre niż moje. Prawdopodobnie to kwestia ustawień.

Natomiast zupełnie kiepskie wyszły zdjęcia z tego wyjazdu z czyjegoś Pentaxa *ist'a D. Myślałem że to lepszy sprzęt.

---
Arv.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Lis, 2006   

Nikon ma zdecydowanie lepszy pomiar światła. Co do jpg to nie wiem za bardzo bo ja w RAW-ach tylko robię. D50 ma zdjęcia mniej ostre niż D70s przez soft właśnie, ale za to dużo mniej szumi.
Co do jakości to najlepiej samemu takie same zdjęcia różnymi aparatami zrobić. Mój kumpel ma D200 i twierdzi uparcie, że mój 20D robi dużo lepsze zdjęcia. Chodziło głównie o ostrość. Tyle że jego szkło to 18-70 a moje to taki 24-105 i 100-400. W końcu zabrałem mu jego zabawki na testy i dałem zdjęcia do porównania (te same kadry). Zmiękł trochę bo okazało się, że po prostu zwyczajnie pitolił fotki i dlatego nie były ostre. Nikon ani razu nie przepalił i pomimo gorszego obiektywu zdjęcia były porównywalnie ostre (choć faktycznie minimalnie gorsze, ale i szkło Nikona kilka razy tańsze).Za to Canon kilka razy prześwietlił na półautomacie a Nikon.... ani razu i to było piękne. Aż się boję myśleć co by było z jakimś bardzo dobrym Nikkorem. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15