Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Wto 02 Gru, 2008
Canon EOS 1000D - test lustrzanki
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

mnich, efekt chyba bedzie lepszy niz body 5D Mk II :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

Komplet stałek z L w nazwie to nawet z 300d bym chciał :)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

mavierk napisał/a:
Komplet stałek z L w nazwie to nawet z 300d bym chciał :)


Na pewno wygodniej by się to trzymał, niż 1000D.

Po przeczytaniu testu, odnoszę wrażenie, że to chyba nie jest puszka nawet dla początkującego, bo wszystko można przeboleć ale tak działający af - chyba nie.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   

kozidron napisał/a:

Na pewno wygodniej by się to trzymał, niż 1000D.
... no to niech bedzie e-410 -_-
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Wyniki Waszych testów rozpiętości tonalnej wprawiają mnie w konsternację. Twierdzicie, że canon 1000D i olympus E-420 to aparaty z tej samej półki, z czym się zgadzam. Ale Wasze wnioski dotyczące ich rozpiętości tonalnej już kłócą się z logiką. Według zamieszczonych przez Was wykresów, na oko można odczytać następujące wartości EV (wartości dotyczą wysokiej jakości):

z lewej: E-420 | z prawej: 1000D

iso 100: 6,2 | 6,2
iso 200: 5,7 | 5,2
iso 400: 5,2 | 4,7
iso 800: 3,8 | 3,9
iso 1600: 2,7 | 3,3

Wasze wnioski dotyczące rozpiętości tonalnej canona:

- "Pamiętamy wpadkę Canona 450D z małą dynamiką tonalną. W 1000D na szczęście tego nie ma...";
- "zakres tonalny na dobrym poziomie".

Jak wyglądają Wasze wnioski dotyczące rozpiętości tonalnej olympusa?:

- "Wyniki Olympusa E-420, pod względem zakresu tonalnego, są takie jak wszystkich lustrzanek tego producenta przetestowanych do tej pory przez naszą redakcję. To ciągle najsłabszy punkt lustrzanek systemu 4/3";
- "E-420 nie odbiega od pozostałych lustrzanek oferowanych przez Olympusa i charakteryzuje się małym zakresem tonalnym";
- "mały zakres tonalny".

Panowie, o co chodzi?
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

A mnie np. dziwi to że, kompakt S5IS "przy najniższej czułości i dla dobrej jakości obrazu wynosi ona aż 7.6 f-stop, zaś dla wysokiej jakości 5.5 f-stop" a np zakres tonalny dla Nikona d700 "... dla tej czułości równa jest około 7.2 EV"
Mniejszy zakres tonalny niż jakiś tam kompakt?? Coś mi tu nie gra...tzn. ja czegoś nie rozumiem i z góry przepraszam za swoją niewiedzę ale mógłby mi ktoś wyjasnić o co chodzi?? :oops:
Bo np. EOS 40D przy iso 100 osiaga niecałe 7EV czyli mniej niż kompakt S5?...

[ Dodano: Nie 28 Wrz, 2008 21:59 ]
konczako napisał/a:
A mnie np. dziwi to że, kompakt S5IS "przy najniższej czułości i dla dobrej jakości obrazu wynosi ona aż 7.6 f-stop, zaś dla wysokiej jakości 5.5 f-stop" a np zakres tonalny dla Nikona d700 "... dla tej czułości równa jest około 7.2 EV"
Mniejszy zakres tonalny niż jakiś tam kompakt?? Coś mi tu nie gra...tzn. ja czegoś nie rozumiem i z góry przepraszam za swoją niewiedzę ale mógłby mi ktoś wyjasnić o co chodzi?? :oops:
Bo np. EOS 40D przy iso 100 osiaga niecałe 7EV czyli mniej niż kompakt S5?...

Ale cisza :razz:
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

Ja też nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie.
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

A ja wczoraj kupiłem Canona 1000D w Media Markt w Czeladzi , 1499zł kosztował kitowy zestaw
pierwsze foty i jestem z tego sprzętu zadowolony
nawet na kitowym obiektywie zdjęcia są całkiem przyzwoite z tego sprzętu

docelowo mam zamiar zrobić z tego Canona coś więcej , czyli dokupie gripa, i lampę , a w późniejszym czasie jakieś szkło dodatkowe

co do lampy to co polecacie
580 EX II sporo kosztuje , może jest jakaś w zamienniku z innych firm co podobne ma właściwości

na razie pstrykam co popadnie tym aparatem
 
 
Robert_
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

krewzszafy napisał/a:
Arek najlepszą obroną jest atak co pokazujesz w tym temacie. Ustosunkuj się do tego co napisałem o punktacji w "jakości wykonania i ergonomii" a nie uciekaj od tematu atakując moją osobę. To jest typowe gdy wytknie się wam jakieś dziwne rzeczy z testu


uważaj, bo dostaniesz prezent w postaci napisu "awaria" podczas wchodzenia na tą stronkę, chyba nie jesteś tak naiwny by mieć złudzenia wobec tutejszych "testów"
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Robert_ napisał/a:
krewzszafy napisał/a:
Arek najlepszą obroną jest atak co pokazujesz w tym temacie. Ustosunkuj się do tego co napisałem o punktacji w "jakości wykonania i ergonomii" a nie uciekaj od tematu atakując moją osobę. To jest typowe gdy wytknie się wam jakieś dziwne rzeczy z testu


uważaj, bo dostaniesz prezent w postaci napisu "awaria" podczas wchodzenia na tą stronkę, chyba nie jesteś tak naiwny by mieć złudzenia wobec tutejszych "testów"


eeee, jeszcze nie 'awariuja' tych mniej zachwyconych - no w kazdym razie mnie nie "zawariowali" :-D
a testy jak testy... jak masz odpowiedni dystans i porównasz z innymi podobnymi testami to mozna się z nich conieco dowiedzieć.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Robert_, ja nie zauwazylem przymusu wchodzenia na ta strone. Jak nie lubisz - nie wchodz.
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Luke_S slusznie zauważył może jednak ktoś znający się na rzeczy ustosunkuje do jego wypowiedzi.

Co do sposobów testowania sprzętu, nie śmiem się wypowiadać bo brak mi wiedzy. Jednak jedno wasze testowe założenie jest dośc zabawne. Przyjeliście, że brak stabilizacji w korpusie jest wadą i z uporem maniaka się tego trzymacie. Najdelikatnej rzeczy ujmując to głupie. Czytasz test Canona jedynki i w podumowaniu czytasz minus brak stabilizacji :mrgreen: . Iscie kompromitujące założenie, któ
re dla dobra tego serwisu powinniście wywalić. To moje zdanie. Nie róbie tylko mi errora jak będe wchodzić na stronę :twisted: Pozdrawiam
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Panowie wystarczy OT, kolejne posty nie dotyczące Canona 1000D będę kasował, a na uwagi i opinie dotyczące portalu optyczne .pl jest dedykowany dział na forum.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

goltar, ale w sumie racja jest - chlopaki zadali pytanie a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma. Swoja droga mnie tez to ciekawi.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

MC pytania są ok, nic do nich nie mam :) , chodzi mi o wypowiedzi dotyczące banowania - to nie ten dział i robienie OT.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16