Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigma 50-500mm f/4-6.3 DG EX APO RF HSM
Autor Wiadomość
Darek_TOMCAT 
Nowy



Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   Sigma 50-500mm f/4-6.3 DG EX APO RF HSM

Witam wszystkich użytkowników niniejszego forum,

Jestem nowym użytkownikiem optyczne.pl, więc jeszcze raz witam wszystkich serdecznie.
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze teleobiektywu do Canona EOS 30D.
Jak w tytule chciałbym zakupić ten obiektyw, ale...
Co sądzicie o tym szkle?
Czy ktoś posiada to szkiełko w swojej torbie?
Jeśli tak, proszę o podzielenie się spostrzeżeniami z pracy tym obiektywem
Dodam tylko, że obiektyw ten głównie wykorzystywałbym do fotografowania samolotów podczas pokazów lotniczych oraz chciałbym wybrać sie kiedys na małe "polowanie" na ptaszki i inne zwierzątka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

No to bracie dobrze trafiłeś. Jak coś z samolotami i szkłami do Canona to sporo porobiłem i przebrałem w swoim życiu. Nie wiem, czy chcesz krótko czy długo. W pracy mam dostęp do Sigmy 50-500 (tyle że z bagnetem Nikona), znam spottera mającego 50-500 właśnie z 30D. Jakość generowanego obrazu jest niewiele gorsza, ale łatwość zrobienia dobrego zdjęcia masz przy obiektywie najlepszym do spottingu czyli Canonie 100-400 L IS USM. Nie znam lepszego za podobne pieniądze. Nawet Nikkor 80-400 wysiada. Jest lżejszy od Sigmy (oj sporo ona waży), ma precyzyjniejszy AF, po włączeniu ogranicznika o lata świetlne szybszy AF (Sigma przy końcu ogniskowej, tak powyżej 400mm bardzo zwalnia), masz wypasioną stabilizację (bardzo się przydaje, szczególnie przy śmigłowcach), jest jaśniejszy. Równie solidne mechanicznie są oba obiektywy, odpowiednią ogniskową dużo szybciej ustawisz w Canonie (system push pull). Największą zaletą Sigmy jest jej zakres i to nie górny, ale dolny. Czasami te 100mm po cropie to za dużo i przy robieniu zdjęć trzeba mieć tego świadomość by się dobrze "ustawić". Ale mając na codzień swoją L-kę i dostęp do Sigmy 50-500 za nic w świecie bym się na te szkła nie zamienił. Jak się domyślasz już zapewne sam focę samoloty i to w dużych ilościach. Jest tutaj nawet wątek gdzie są moję zdjęcia robione tym szkłem Canona. Jakbyś miał więcej pytań to zapraszam i chciał poczytać o samolotach to zapraszam na www.forum.spotter.pl
Zdjęcia możesz też zobaczyć na www.galeria.spotter.pl
Pozdrawiam


P.S. Znalazłem ten wątek o którym pisałem
http://www.optyczne.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=367
 
 
Darek_TOMCAT 
Nowy



Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Witaj Mariusz,

Dzięki za radę, ale tą opinią wbiłeś mi gwoździa... :D
Szkiełko Canona fajne, bardzo fajne, ale jak się żona dowie o cenie tego obiektywu to chyba będę nocował na balkonie :lol: i raczej na ten sprzęt się nie zdecyduję... :cry:
Myślałem również o Sigmie 100-300mm f/4 HSM + TC 2 Sigmy, lub 70-200mm f/2.8 HSM (ale bez macro) + TC 2 Sigmy.

Fotki które podałeś w linku są rewelacyjne, gratulacje.
Nie omieszkam zajrzeć na spotter.pl

Dwa miesiące temu byłem (na zaproszenie US Navy) w Master Jet Base NAS Oceana w Virginii Beach na Tomcat Sunset (uroczystość wycofania F-14 ze służby) i miałem pożyczonego 350D + szkło Canona 70-300 i to było stanowczo dla mnie za mało. Stąd też wniosek, że Canon 100-400 będzie mało.
Ale patrząc na Twoje fotki....
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Jeżeli jesteś spotterem to naprawdę w systemie Canona obiektyw 100-400L IS USM nie ma alternatywy i jest dużo lepszy od tej Sigmy. A te 100mm więcej to złudna korzyść bo po pierwsze aż tak bardzo nie przybliży w stosunku do 400mm, po drugie w zakresie 500mm Sigma będzie działać o wiele wolniej i mnie precyzyjnie, po trzecie wreszcie gwarantuję Ci, że procent zdjęć udanych (trafionych ostrością, nieporuszonych) będzie dużo wyższy w przypadku obiektywu Canona niż Sigmy. Piszę to z całym przekonaniem jako praktyk. Jeżeli chcesz to zapytaj Muflona czy Viteza z forum Canona ( www.canon-board.info ), na pewno potwierdzą to co piszę.

Co do ceny szkłą to aż tyle droższe od Sigmy raczej nie jest. Dobrze poszukaj. Jakby co to mam zaprzyjaźniony sklep :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14