Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co to za aparat?
Autor Wiadomość
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   

WojciechW, ale chyba przyznasz, że warto samemu choć spróbować raz wywoływania filmu w koreksie? :smile:
:smile:

a tak w ogóle to swoim postem przypomniałeś mi o "tankach" :roll:
to i moja młodość :shock: :oops: :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   

krisv740 napisał/a:
WojciechW, ale chyba przyznasz, że warto samemu choć spróbować raz wywoływania filmu w koreksie? :smile:
:smile:

a tak w ogóle to swoim postem przypomniałeś mi o "tankach" :roll:
to i moja młodość :shock: :oops: :mrgreen:


Na pewno warto - nie rozróżniając w tym wpadku między koreksem z taśmą, a tankiem ze spiralnymi rowkami na szpuli (czyli tym co teraz zwyczajowo nazywamy koreksem, bo te z taśmą chyba wyszły definitywnie z użycia). Powiem więcej, wywołanie filmu barwnego dawało jeszcze większą satysfakcję, ale to w dziszejszych czasach można rzeczywiście zostawić fotolabom.

WojciechW
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

witam po mojej czterodniowej nieobecności :grin:
WojciechW napisał/a:
Wydaje mi się, że C 41 można też zrealizować samemu w koreksie, pod warunkiem oczywiście dość kłopotliwego podgrzewania roztworów. Sam się do tego przymierzałem i nawet zlokalizowałem sklep, gdzie można bylo dostać odpowiednie roztwory firmy Fuji (na zasadzie zamowienia).

da się zrobić C-41 i kłopot bynajmniej nie polega na podgrzewaniu chemii, ale na ścisłym utrzymywaniu temperatury :smile:
dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w C-41
http://fotonegatyw.com.pl...&psz=10960&pcz=
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Czw 23 Paź, 2008   

garreth napisał/a:
witam po mojej czterodniowej nieobecności :grin:
WojciechW napisał/a:
Wydaje mi się, że C 41 można też zrealizować samemu w koreksie, pod warunkiem oczywiście dość kłopotliwego podgrzewania roztworów. Sam się do tego przymierzałem i nawet zlokalizowałem sklep, gdzie można bylo dostać odpowiednie roztwory firmy Fuji (na zasadzie zamowienia).

da się zrobić C-41 i kłopot bynajmniej nie polega na podgrzewaniu chemii, ale na ścisłym utrzymywaniu temperatury :smile:
dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w C-41
http://fotonegatyw.com.pl...&psz=10960&pcz=


Przepraszam za okresowy brak polskich liter. Co do meritum, utrzymywanie stalej temperatury roztworow - w tym glownie wywolywacza barwnego (z dokladnoscia do 0.5 lub 0.25 stopnia) bylo podstawowym kanonem procesow obrobki materialow barwnych.

Pozdrawiam i zycze wszystkim chetnym samodzielnych prob duzo sukcesow.


WojciechW
 
 
sfinks 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 107
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

mam pytanie co do tego feda.... wypstrykałem juz rolkę, i jak teraz ją zwinąc? bo jak probuje tym pokrętłem do zwijania, oczywiscie zgodnie ze strzałką, to stawia dosyc znaczny opór, a nie chce porwac kliszy.
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

sfinks, gdzies na dole korpusu powinien byc przycisk zwalniajacy blokade zwijania kliszy. przynajmniej w zenicie i praktice tak mialem. :D
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2008   

sfinks, przy spuście masz pierścień który musisz przestawić na B - to zwolni blokadę przesuwu filmu - przeczytaj instrukcję : http://www.butkus.org/chi...d_5b/fed_5b.htm

a tak w ogóle - kupiłeś aparat i nie masz instrukcji uzytkowania? :twisted: :mrgreen:
uważaj na niuanse tego aparatu - sprwadź w podanym linku! :cool:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

a skąd wziąłeś literkę "B" przy spuście? :roll:
u mnie pod spustem widzę literki "п" i "с", a zwolnienie blokady następuje przez:

-przekręcenie pokrętła do "połowy" w lewo z pozycji "с" na "п"
-wciśnięcie pokrętła
-przekręcenie do końca na pozycję "п"; jednocześnie spust idzie "w dół" i zostaje zablokowany :grin:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

garreth, w wersjach na kraje anglosaskie chyba coś takiego było, albo na rynki krajowe.
tłumaczyli to jako "wiernuts" - ale głowy nie położe. fed'a miałem w ręku ponad 25 lat temu :mrgreen:
 
 
sfinks 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 107
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

mam nastawione na B i dalej jest duzy opor,,
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

sfinks napisał/a:
mam nastawione na B
,

co masz nastawione na B?
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

sfinks napisał/a:
mam nastawione na B

mam nadzieję, że nie chodzi o to pokrętło przy mocowaniu lampy :roll:
prawda? :twisted: :razz:
 
 
sfinks 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 107
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

"wajcha" od szybkosci migawki, mam ustawione na B, tak jak mówił krisv740
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

sfinks napisał/a:
"wajcha" od szybkosci migawki, mam ustawione na B, tak jak mówił krisv740

OJ! BO SIE OBRAŻĘ! :twisted: :mrgreen:

na pewno tak nie napisałem !

SPUST MIGAWKI - tuleja wokół - przestawić, wcisnąć / ew. odwrotnie i wtedy masz zwolniony przesów powrotny!
przeczytaj instrukcję!
Ostatnio zmieniony przez krisv740 Sro 12 Lis, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

:shock: :???: całe zamieszanie wynika z tego, że rosyjskie "в" to łacińskie "w"... to nie chodziło o bulb`a... :roll:

[ Dodano: Sro 12 Lis, 2008 19:38 ]
sfinks, spróbuj tak jak radzi krisv740 , chodzi o zablokowanie spustu i mechanizmu naciągania kurtynek migawki (pewnie on generuje "opór")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15